Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: restauro
6 Marzec 2016, 13:38
Tutek do numeracji
Autor Wiadomość
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 24 Czerwiec 2014, 22:18   Tutek do numeracji

Witam, często mam problem z automatyczną numeracją stron...
mam kolejny problem bo muszę ponumerować (najlepiej w stos) format A8! szajba jakaś...

ponoć najłatwiej puscić to z exela i zaimportować do corela...

czy ktoś mógłby uzyczyć iinformacji na ten temat ???
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25 Czerwiec 2014, 07:24   

Dlaczego "szajba"? Normalna robota.

Bez zbędnego kombinowania załatwisz sprawę tutaj: www.numerowanie.pl
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 25 Czerwiec 2014, 08:24   

A jakby dodać tę stronę w dziale Ciekawe strony?
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 25 Czerwiec 2014, 20:08   

chezare - proszę o wybaczenie... klient stwiedził - dla ktporego miałem robić robotę - że rezygnuje.... wolałem więc już Ci nie zatruwać dupy, zebyś się nie denerwował...

a watek założyłem włąsnie po to zebym się tego w końcu nauszył a nie liczył ciąglę na kogoś, że to za mnie zrobi... więc prosiłbym o jakąś instrukcję zamiast się Ciebie chezare ciągle prosić...

Jeszcze raz sorry...

jesli chodzi o numerowanie.pl to często z tego korzystam, ale w kilku przypadkach ta strona mi nie pomogła, więc wole się nauczyc innej opcji.

Pozdrówka
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 26 Czerwiec 2014, 12:30   

DJ, mnie nie jest tak łatwo zdenerwować, każdy kto jakąkolwiek pracę dla kogoś innego wykonuje, nie raz miał tak, że się napracował, poświęcił czas i nic z tego nie wyszło. Nie ma w tym nic niezwykłego.
To o co prosisz nie za bardzo ma związek z grafiką i Corelem, cała sprawa sprowadza się do utworzenia bazy danych. Ta strona do której link zapodał Tegraf jest całkiem przyzwoita i pewnie do wykonania większości zadań wystarczy, ale takie rzeczy załatwia się korzystając z mechanizmu druku seryjnego. Ciekawe jak będzie wyglądał pdf w którym będzie 1200000 użytków? :-)
Wytłumaczyć jak wydrukować z Corela jednostronicowy dokument z milionem różnych numerów jest łatwo, nie raz już to tutaj zrobiłem, mogę zrobić 10 raz. Gorzej z danymi do takiej operacji, bo tutaj jest wiele możliwości. Można wykorzystać jakiś arkusz kalkulacyjny, bo tak najprościej, ale trzeba znać jakieś podstawy jego obsługiwania. Można w Corelu skonstruować makro, które taką bazę danych utworzy. Efekt będzie taki, że jeśli to nie jest jednorazowa operacja, to prędzej czy później i tak trafi Ci się zadanie do którego takie makro trzeba będzie modyfikować, itd., itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14