Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
16 Marzec 2008, 07:58
Bitmapa zniekształca wektory - co robić?
Autor Wiadomość
minorman 
Początkujący
podpytywacz


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Marzec 2008, 14:46   Bitmapa zniekształca wektory - co robić?

Przykład ze zdjęcia. Na liniach wektorowych umieszczam obiekt i robię jego cień. Albo też na liniach umieszczam zdjęcie. Po przejściu na eps i otwarciu pliku przez acrobata w pdfie linie są poprzesuwane i zniekształcone. Wychodzi to, niestety, w druku.

Pytanie zasadnicze: co zrobić, żeby bitmapa nie siała takich zniszczeń? Nie mogę sobie z tym poradzić.

przykład.jpg
przykład zniszczeń bitmapy
Pobierz Plik ściągnięto 528 raz(y) 63.48 KB

 
 
bociek666
Bywalec


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 5 Marzec 2008, 15:09   

Po pierwsze - przed exportem porozdzielaj wszystkie obiekty. Cień nie może być związany z obiektem. Żadnych grup - wszystko osobno.
Po drugie - jeśli masz Corela X3, exportuj do .eps zaznaczając opcję postscript level 3.
Po trzecie - w miarę możliwości sprawdzaj pliki w Illustratorze, ewentualne przekłamania można jeszcze poprawić.
Po czwarte - czemu robisz .epsa przed wypuszczeniem pdfa?
 
 
minorman 
Początkujący
podpytywacz


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Marzec 2008, 15:50   

Niestety nic sie nie zmieniło - nadal "kreski" pod cieniem się skrzywiają - i to obojętne czy do pdfa dojde poprzez publikację pdf z corela (mam dziewiatke), czy tez poprzez eps -> pdf.

A czemu do pdfa ide przez eps? Za rada grafikow z drukarni, z ktorej uslug korzystamy. Zaczelo sie od tego, ze czarny wybieral spod siebie kolorowe tlo (i przez przerozne kombinacje nie umialem dojsc do tego, jak zrobic, zeby nie wybieral). Nastepnym problemy byly po druku -na calym nakladzie wyszly rzeczy, ktore nie byly widoczne na ekranie komputera.
 
 
bociek666
Bywalec


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 5 Marzec 2008, 16:24   

U mnie pdf idzie bez problemu, bez przekłamań i innych cudów. Może zmień przestarzałą dziewiątkę na coś nowszego, w ostatnich wersjach współpraca z pakietami Adobe jest o niebo lepsza (choć nie ukrywam, że doskonała).
Jeszcze jeden tips - spróbuj wyexportować plik do .ai i z poziomu Illustratora z robić pdfa. Powinno działać jak należy. Nie zapominaj o rozdzieleniu wszystkich grup.

PS. Jak możesz to załącz przykładowy plik w .cdr, ciekaw jestem czy faktycznie poradzę sobie z tym tak jak mówię.
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Marzec 2008, 18:15   

http://corel.wodip.opole....mapa+nad+wektor

tak bedzie zawsze.
 
 
bociek666
Bywalec


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 5 Marzec 2008, 21:33   

Fakt, nie jest ciekawie. A myślałem, że już to opanowałem :cry:

 
 
minorman 
Początkujący
podpytywacz


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Marzec 2008, 11:45   

Porada z zamianą na bitmapy pomogła przy małym formacie ulotki. Dzięki! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 16