Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Usunięcie wklejonej grafiki do zdjęcia *png
Autor Wiadomość
amator_1
Początkujący


Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 20 Lipiec 2014, 12:53   Usunięcie wklejonej grafiki do zdjęcia *png

Czy da się usunąć wklejoną grafikę za pomocą zwykłego "painta" do zdjęcia *png przy pomocy Corel Photo-Paint lub innego programu?. Wklejenie miało miejsce na innym komputerze i przesłane do mnie, także w katalogu "temp" nie mam śladów oryginału tego zdjęcia.
Z góry dziękuję za rady i sugestie.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Lipiec 2014, 13:46   

To zależy czy wklejoną grafikę da się wymazać lub wyciąć, musisz dołączyć plik .
 
 
amator_1
Początkujący


Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 20 Lipiec 2014, 18:28   

restauro napisał/a:
musisz dołączyć plik .

Tutaj mam problem, zdjęcie zawiera poufne dane, proszę mnie źle nie zrozumieć zawarta tam informacja ma charakter osobisty.

Jeśli to możliwe proszę o informację jak sprawdzić, czy tę grafikę da się usunąć? tj. wymazać lub wyciąć, aby pozostało to jest nią przykryte. Sam tego i tak nie zrobię, bo nie dysponuję profesjonalnymi programami, ale gdybym wiedział, że się da wtedy zleciłbym usługe usunięcia tego z tym, że w mojej obecności :) .
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Lipiec 2014, 19:13   

Może być fragment ,chodzi o to żeby zobaczyć czytelność warstw . Programy mające wszystkie potrzebne narzędzia , porównywalne do komercyjnych są również darmowe np:Gimp .
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 20 Lipiec 2014, 19:27   

Nie da się :-)
Jakie warstwy w png?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Lipiec 2014, 21:09   

chezare napisał/a:
Jakie warstwy w png

Pisząc o warstwach miałem na myśli czytelność poszczególnych warstw w kontekście ich ewentualnego wycięcia .
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lipiec 2014, 23:56   

znaczy jest program do takich rzeczy,Photo Montage Guide się zwie i robi jako plugin w corelu i adobe,z opisu wynika ze daje rade takie rzeczy opanować
 
 
amator_1
Początkujący


Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 08:29   

Restauo rozumiem, że Gimp może sobie poradzić ale zapewne nie ten darmowy?. Chezare czy to oznacza, że bmp nie ma warstw i Twoim zdaniem jak usunie się element grafiki to razem z tym co jest pod spodem?.
Bidon czy Photo Montage Guide poradzi sobie, jeżeli jak twierdzi kolega Cezare nie ma warstw?
Kolega dał cynk, że znajomy ma Adobe Photoshp CC profesjonalny, co prawda córka która studiuje na ASP (teraz jest na wakacjach ), czy można też tym próbować?.

Czy Photo Mantage Guide to plugin do Adobe Photoshopa CC, czy do zwykłego Adobe Readera?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lipiec 2014, 09:07   

to jest osobny program ,ale mozesz go zintegrować jako plugin,w adobe i w gimp tez to mozna zrobić,tylko wymaga to zabawy,a ten programik oferuje to jakby z automatu,tutaj krotki filmik o kilku procentach możliwości programu http://www.sendspace.pl/f...f7d5d64c01310a6 ,bardzo fajną funkcja programu jest możliwość zablokowania obiektów na bitmapie,przy zmianie rozmiaru,
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 10:38   

amator_1 napisał/a:
Gimp może sobie poradzić ale zapewne nie ten darmowy

Nie ma komercyjnej wersji programu Gimp ( http://pl.wikipedia.org/wiki/GIMP )
Nie ma warstw jeśli zostały spłaszczone (png) Można jedynie spróbować je odtworzyć ,narysować przenieść z innego fragmentu jeśli są jakieś podobne .
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 11:03   

Do Acrobat Readera lepiej niczego nie wtykać.

Najprawdopodobniej wykonasz swoja pracę bez konieczności użycia warstw, za pomocą stempla. Narzędzie to znajduje się w niemal każdym programie do obróbki bitmap.

A nawiązując do wątku:

Formaty finalne
Format PNG, na którym pracujesz nie posiada warstw. Natomiast obsługuje przezroczystość.
JPEG, JPEG2k ani BMP też nie przechowują warstw, ponieważ nie są to formaty robocze, lecz finalne — nie pracujemy na nich, lecz dodatkowo zapisujemy do nich gotowy efekt pracy. Zbierając do kupy, formaty finalne to: JPEG o kompresji stratnej, oraz PNG, GIF, BMP/PCX — wszystkie o kompresji bezstratnej, albo bez kompresji.

Formaty robocze
Jeśli mamy potrzebę obrobić jakiś plik, to pracujemy w formacie, który na raz zachowuje takie formy manipulacji obrazem jak: mieszanie przezroczystości, warstwy, maski/kanały alfa, kilka modeli barwnych, profile barw, różne rodzaje kompresji (także stratnej). Jedynym tak uniwersalnym i otwartym formatem jest TIFF. Oprócz TIFFa można użyć wewnętrznego formatu dowolnego programu w którym chcesz wykonać pracę, np. PSD dla Photoshopa, CPT dla CorelPhotoPainta, czy XCF dla GIMPa).

Programy
Darmowy GIMP jak najbardziej się nada. Oczywiście koszmarnie drogi Photoshop też. Jak również tańsze Corel PhotoPaint czy Corel PaintShop Pro. Oczywiście niektóre wtyczki do programów tez załatwią sprawę.

PS. Nie wciskaj pomógł każdemu, kto tylko odezwie się na forum. To nie przybliża rozwiązania.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 11:06   

Ja się mogę mylić, ale moim zdaniem zapisanie do png, gif, bmp, jpg i 100 innych formatów w których można grafikę rastrową zapisać, powoduje "spłaszczenie" grafiki i wycięcie czegokolwiek zrobi najzwyczajniej dziurę w obrazku :-) To jest jak najbardziej normalne bo te formaty służą do publikowania gotowej grafiki, jak chcemy coś edytować to po pierwsze trzeba dysponować programem który potrafi poszczególne elementy grafiki traktować jak niezależne obiekty i potrafi to zapisać do pliku w którym te informacje nie są tracone, ale takie formaty są z kolei bezużyteczne dla popularnych zastosowań, np. wyświetlania w witrynach internetowych. Moim zdaniem, z którym się akurat wyjątkowo zgadzam :-) pojęcie formatu grafiki rastrowej nie istnieje dopóki ta grafika jest na ekranie monitora, ono powstaje w chwili zapisania tej grafiki do pliku komputerowego.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lipiec 2014, 11:39   

zgadzam się ogólnie,natomiast ten programik co zapodałem nie zostawia dziury,tylko tak kombinuje żeby to co zostało wycięte zastąpić niezblokowanym tłem,i jeszcze ten malutki programik robi taki myk że nie deformuje pozostałych obiektów,naprawde wart polecenia programik tym bardziej ze na shareware jest za darmo :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14