Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksport pliku z formatu corela do png/jpg
Autor Wiadomość
konrix191 
Początkujący
konrix


Wersja CorelDRAW: x5
Wiek: 26
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
  Wysłany: 27 Lipiec 2014, 00:10   Eksport pliku z formatu corela do png/jpg

Witam, jestem tak naprawdę zielony odnośnie corela, lecz powoli się uczę, kolega poprosił mnie abym wykonał mu wizytówkę. Zrobiłem i teraz zaczynają się da mnie największe schody ponieważ gdy chcę wyeksportować plik do jakości png/jpg zmienia mi się wielkość obrazu. Nie mam pojęcia jak zmienić aby wyeksportować z krawędziami kartki.
Podaje linki o co mi chodzi.
http://scr.hu/2j05/l9llx
http://scr.hu/2j05/b2rj9
Jeśli jest już taki post to przeprasza, ale nie umiem się odnaleźć na tym forum, a pomoc jest mi szybko potrzebna :)
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lipiec 2014, 00:45   

kartka nie jest tłem więc musisz zrobić sobie prostokąt o danym wymiarze i w nim umiescić napis,prostokąt w kolorze w tym przypadku białym bez konturu
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 01:42   

To dobrze się eksportuje, bo zapisuje się to co jest :-)
Bidon dobrze mówi, ja tylko dodam, że najszybciej zrobisz to klikając dwa razy narzędzie prostokąt.
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 09:55   

Podsumujmy to, co mówili moi Szanowni Przedmówcy.
Przepis na wizytówkę
1. Zadaj format strony równy wymiarom wizytówki.
2. Kliknij dwa razy w narzędzie prostokąt, co spowwoduje powstanie obrysu strony. Nadaj mu grubość włosową i kolor biały (lub taki, jaki jest kolorem tła wizytówki, jeśli jest ono inne niż białe).
3. Rozmieść wszystkie dane na wizytówce i zgrupuj wszystko, łącznie z obrysem.
4. Wyeksportuj wszystko do png.

P.S. Ja bym nie eksportował do png, tylko do pdf albo eps, by zachować właściwości wektorowe wizytówki (lepiej wyjdą w druku). :-)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 11:33   

chezare napisał/a:
o dobrze się eksportuje, bo zapisuje się to co jest

A tam… „dobrze”, dotąd, o ile zaznaczymy cokolwiek na stronie, podczas eksportu pojawia się możliwość wypuszczania tylko zaznaczonej treści, albo całej strony:



Kłopot w tym, że ta druga możliwość gdzieś się programistom Corela zgubiła po drodze, a ślad po niej został. Po prostu — już nie działa.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lipiec 2014, 12:28   

tu się zgadzam że corel się chyba zagubił,bo przecież jest opcja ustaw tło strony i je eksporuj,niestety dziala tylko kolor eksport mimo że jest kwadracik do zaznaczenia i można go zaznaczyć nie działa :-D
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 12:46   

…albo całej strony. Nie całej strony tylko wszystkiego co jest na stronie. Ja mam starą pamięć, chyba 8 bitową i być może nie pamiętam, ale wydaje mi się, że Corel zawsze tak robił. Kolorowe tło się eksportuje ale tylko pod tym co w dokumencie jest.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lipiec 2014, 12:48   

no to jesli zamysł corela jest taki jak piszesz to ta funkcja jest tak bezsensowna że głowa boli :-D
 
 
konrix191 
Początkujący
konrix


Wersja CorelDRAW: x5
Wiek: 26
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 13:33   

Panowie bardzo dziękuje, zrobiłem już to co chciałem przy okazji nauczyłem się kilku przydatnych rzeczy odnośnie corela. Dzięki za wszystkie rady.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 16:45   

chezare napisał/a:
[…] Ja mam starą pamięć, chyba 8 bitową i być może nie pamiętam, ale wydaje mi się, że Corel zawsze tak robił. […]


Też mam stare, dymiące RAMy, więc nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kilka razy eksportowałem całą stronę bez musu robienia przezroczystego obiektu wielkości tejże strony. Właśnie z pomocą odptaszenia ptaszka.
Może ktoś ma czternastkę lub wcześniejszego i sprawdzi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13