Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: restauro
6 Marzec 2016, 13:41
Projektowanie napisu na obręcz rowerową
Autor Wiadomość
IcePower 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 17:13   Projektowanie napisu na obręcz rowerową

Witam, chce wykonać projekt napisu na obręcz rowerową. Rozmiar to '28, a wysokość 43mm, odliczając bieżnię hamowania, napisy będą mieć wysokość 33mm ;) Teraz pytanie jak to ładnie ugryźć ? Dodam, że pierwszy raz obsługuję Corel i pierwsza myśl, która mi się nasunęła to robić napisy po łuku i metoda prób i błędów dopasować rozmiar. Gdy już będzie wszystko pasować, wydrukować te napisy na papierze samoprzylepnym. Zna ktoś jakiś łatwiejszy sposób ? W przeciwnym razie pozostaje mi moja metoda :)
Z góry dzięki za pomoc
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 18:10   

http://corel.wodip.opole....fekty_tekst.htm
 
 
IcePower 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 19:18   

Wiem jak stworzyć napis po łuku tak jak napisałem w pierwszym poście. Chodzi mi aby wygięcie miało taki sam kąt jak obręcz w rzeczywistości.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 19:39   

Dołącz plik z fragmentem roweru na którym chcesz wpisać tekst .
 
 
IcePower 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 20:56   

Na takiej obręczy - http://prntscr.com/47we8k

Chce zrobić napis, wydrukować i nakleić na tą obręcz tak aby pasowało.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 21:28   

JEST WPISANY TEKST

tekst.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 426 raz(y) 20.32 KB

 
 
IcePower 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 22:07   

Widzę, że się nie możemy zrozumieć. Jaką ja mam pewność, że drukując ten tekst na papierze samoprzylepnym, wycinając, będzie mi idealnie pasował do obręczy w rzeczywistości ?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Lipiec 2014, 00:15   

restauro, nie wiem jak u innych, ale u mnie poszatkowało ten tekst, zupełnie wywracając jego pozycję na ścieżce :-/

IcePower, jeśli wiesz, jak zrobić to co chcesz zrobić - chodzi o sam sposób pasowania tekstu do ścieżki (w tym przypadku do koła) - i wiesz jaki jest rozmiar koła, to po prostu zrób to w 1:1. Nic innego nie musisz robić. Zrób koło o średnicy 28", zrób drugie o 43 mm mniejsze. Będziesz miał w ten sposób obszar roboczy (pierścień o grubości 43 mm) w który wpisz tekst.

Pytanie tylko jak będziesz drukował - w drukarni z plotera, czy sam z biurkowej drukarki na A4? W obu przypadkach robisz tak: po napisaniu tekstu w 1:1 w ustalonej pozycji (po okręgu) zaznaczasz go, robisz CTRL+K (odłączysz go od krzywej), następnie CTRL+K (rozłączysz słowa na poszczególne elementy), zaznacz słowo i znów CTRL+K (rozłączysz na litery). I tak wszystko. Jeśli więc będzie to z plotera w drukarni, to możesz zrobić większe części (np. całe słowa) zgrupowane gdzieś na niewielkiej przestrzeni (będzie taniej). Jeśli domowe sposoby, to musisz poukładać na A4 tak, żeby weszło możliwie dużo na 1 stronę ;-) Na koniec zostanie ci wycinanie i wyklejanie literek/słów. Jasne? :->
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Lipiec 2014, 00:27   

Ja tylko zapytam dlaczego na papierze samoprzylepnym?
To bardzo zły pomysł - taki papier bardzo szybko się zniszczy a pozostałe kawałki i klej po nim trzeba będzie usuwać. Nieważne, czy to ma być tylko "coś" na moment wręczenia czy też ma zostać na dłużej - zrobisz komuś niedźwiedzią przysługę. Wydrukuj to na folii samoprzylepnej po prostu. Za taki kawałek na solwencie zapłacisz dwadzieścia parę złotych - nawet nie opłaca się tego drukować na domowej drukarce, ciąć, dopasowywać i kleić tak prawdę mówiąc...
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Lipiec 2014, 01:45   

Malutki oczywiście ma rację. Zamów sobie foliowe litery z plotera z transferem to dostaniesz pewno po 1 słowie gotowym do naklejenia. Będzie równo i schludnie. Ale może lubisz takie dłubanki i sam wolisz to wycinać, kto wie? ;-)
 
 
IcePower 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 31 Lipiec 2014, 09:03   

Shame, Wszystko jasne, dziękuję za wyjaśnienie ;-)
Daliście mi do myślenia z tym papierem. To mają być napisy na koła mojego roweru, ponieważ poprzednie ( oryginalne ) się już zniszczyły i wizualnie psują efekt. Mam świadomość, że zamówione na foli będą ładnie wyglądać. Z drugiej strony w domu drukuję na papierze do woli, a gdy się zniszczy robię kolejną kopię. Trzeba to będzie jeszcze przemyśleć, na razie zaprojektuję, wydrukuję i zrobię przymiarkę jak to będzie się w rzeczywistości prezentować ;-)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 31 Lipiec 2014, 13:05   

Shame .Wczoraj w czasie upału wszystko mogło się zdarzyć .Zniknęły mi fonty (został tylko jeden ), profil znajomych i kilka innych drobiazgów .Dzisiaj na szczęście wszystko działa prawidłowo .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 16