Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pogrubiona czcionka w pdf'e
Autor Wiadomość
reszkov 
Początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 08:37   pogrubiona czcionka w pdf'e

Witam serdecznie,

na screenach poniżej przedstawiam fragment z katalogu nad którym pracuje, w corelu czcionki wyglądają identycznie, ten sam kolor font itd. Jak otworze plik pdf z tego projektu w photoshopie, też wyglądają tak samo....tylko nie wiem czemu w pdf/e (adobe acrobat reader) na kilku stronach część wydaje się być pogrubiona :/ próbowałem różnych metod, usuwałem teksty, kasowałem strony a mimo to część strona ma nadal czcionki grubsze niż inne. Mże mi ktoś coś doradzić ?


 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 08:48   

odhacz w readerze to co zaznaczone strzałką na screenie i wszystko będzie cacy


PS: odhacz w sensie odznacz bo to rónie jest rozumiane :-)
 
 
reszkov 
Początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 09:08   

obawiam się że nie pomogło, sprawdziłem w 2 programach online do wyświetlania pdf'a i tam czcionka wygląda normalnie. Czyli pewnie masz racje że to coś z adobe acrobatem, niestety odznaczenie "Rozszerz cienkie linie" nie pomogło.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 18:27   

Kiepskiej jakości te zrzuty, nie za wiele na nich widać.
Załącz plik *.cdr - fragment nawet, żeby nie ściągać jakiegoś wieloryba - coś się na pewno poradzi.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 18:46   

Nic kompletnie na tych zrzutach nie widać. Załącz lepsze i opisz w którym miejscu (wyrazie) są wg Ciebie pogrubione.
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 20:05   

Corel, począwszy od wersji chyba 11. tak ma, podczes robienia pedeefów. To pogrubienie jest tylko ekranowe. W druku wychodzi jak trzeba. Zrób duże powiększenie (w Acrobacie albo w Readerze), albo wydrukuj na drukarce postscriptowej, to zobaczysz, że czcionki nie są pogrubione. :-)

Sprawdź jeszcze opcję wykrzywiania fontów podczas robienia pedeefa w Corelu. Możesz ją mieć aktywną, albo nie. Wypróbuj obie. Bezpieczniej jest wypuszczać fonty jako krzywe, bo wtedy nie trzeba sprawdzać czy wszystkie fonty są w tym pedeefie zdownloadowane; jeśli nie, to drukarnia Ci takiego pedeefa odrzuci.

A przede wszystkim pokaż nam tego pedeefa. Daj go na Forum jako załącznik, to się zobaczy, jak to wygląda. Zrzutom ekranowym nie ufam. :-)
 
 
reszkov 
Początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 08:09   

po przekształceniu na krzywe wszystko działa ok. Nie chciałem tego robić do póki nie skończę edytować. Ale skoro tylko w tym tkwił problem to all is good ;) Dzięki za pomoc :)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 08:28   

reszkov napisał/a:
po przekształceniu na krzywe wszystko działa . Nie chciałem tego robić do póki nie skończę edytować.


Kompletnie bez sensu. Trurl pisał o "krzywieniu" tekstów podczas generowania pdfa, a nie o zamianie na krzywe w Corelu. Koniec "edycji" nic do tego nie ma. Jak nie masz kopii z tekstami niezamienionymi na krzywe, to jak teraz wprowadzisz poprawki? A może masz na dysku dwie wersje? To prosta droga do katastrofy.
 
 
reszkov 
Początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 10:01   

nie przerzuciłem wszystkiego do krzywych, sprawdziłem tylko czy to zadziała. pracuje cały czas na edytowalnych tekstach. A opcji wykrzywiania fontów nigdzie nie mogłem znaleźć :P
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 12:29   

Cytat:
nie przerzuciłem wszystkiego do krzywych, sprawdziłem tylko czy to zadziała. pracuje cały czas na edytowalnych tekstach. A opcji wykrzywiania fontów nigdzie nie mogłem znaleźć :P

Nie krzyw fontów w Corelu, tylko w pedeefie. Robi się to tu:
File/Publish to PDF/Settings/Objects/Export all texts as curves.

A jeśli chcesz krzywić w Corelu, to zaznacz tekst i Ctrl+Q. :-)

No i podeślij tego pedeefa...
Ostatnio zmieniony przez Trurl 16 Wrzesień 2014, 12:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 12:38   

Z ta drobna uwagą, że Acrobat Reader pogrubia prostokątne litery (czyli „I” oraz „l”), o ile zostały skrzywione podczas eksportu do PDFa. natomiast nie pogrubia, o ile skrzywimy w Corelu ręcznie. O ile zapamiętałem.
 
 
reszkov 
Początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 14:20   

nie muszę podsyłać bo metoda podane przez Trurl, zrobiła swoje ;)

pomógł dla ciebie dobry człowieku ;-)
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 09:23   

..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14