Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zapis warstwy jako wektor
Autor Wiadomość
MR240760
Znawca


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 192
Skąd: GOOGLE
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 14:24   zapis warstwy jako wektor

Mam projekt wizytówki w png. Potrzebuje zrobić biały podkład pod wydruk na plastiku przezroczystym . Żeby kolor wyszedł dobrze trzeba zrobić biały podkład wektorowy taki sam jak wizytówka. Czy można zrobić ten podkład jako wektor, jeżeli tak to jak to zrobić
Tło sobie wytnę tylko jak to zapisać jako wektor
http://www.fotosik.pl/pok...60403b5786.html
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 18:05   

O rany boskie. To ma być na wizytówce? I do tego na przezroczystym plastiku? Jakoś tego nie widzę. Powstrzymam się od oceny walorów artystycznych tego dzieła i odpowiem: ja bym to zrobił tak, że importujesz obrazem do DRAWa, robisz Edytuj Bitmapę (otworzy się PhotoPaint). Teraz z Efektów wybierasz Jasność/Kontrast/Intensywność (czy jak to tam zwał) i ustawiasz wszystko na -100. Wszystko zrobi się czarne tam, gdzie była grafika. Teraz wystarczyłoby użyć automatycznego trasowania. Dostałbyś czarny wektor o kształcie grafiki.

Niestety - problemów jest kilka. Obraz jest niskiej jakości i jest źle wycięty, więc w tym przypadku powyższy sposób może nie zadziałać zbyt dobrze :-/ Innym sposobem jest odrysowanie ręczne (najbardziej czasochłonne).
 
 
MR240760
Znawca


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 192
Skąd: GOOGLE
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 21:06   

zrobiłem jak napisałeś tylko zrobiłem -40 przy -100 wyszło wszystko na czarno. efekt tu
http://www.fotosik.pl/pok...23b442365b.html
nie wiem czy zrobiłem dobrze
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 21:57   

W sumie pewnie byłoby OK, gdybyś jeszcze użył trasowania metodą Rysunku Kreskowego, bo masz uzyskać czarny obiekt, a nie linie. Pewnie użyłeś śledzenia krawędzi albo czegoś innego. A to ma być najprostszy możliwy efekt trasowania - czarno-biały wektor. A co do ustawień kontrastu i jasności to ma być wszystko na czarno, bo wtedy algorytmy trasujące lepiej sobie radzą i dostaniesz coś takiego:

 
 
MR240760
Znawca


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 192
Skąd: GOOGLE
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 22:19   

to jest w CD : TRASOWANIE KONTURÓW>RYSUNEK KRESKOWY. Jak ustawić tą zakładkę ,żeby wyszło tak jak u Ciebie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13