Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
coreldraw x6 + win x64 + bizhub c224 = brak profili ICC
Autor Wiadomość
szymoonk888 
Początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: polska
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 20:09   coreldraw x6 + win x64 + bizhub c224 = brak profili ICC

Witam.
Mamy CorelDraw x6 + windows 7 i 8 64bit(dwa laptopy) i problem polega na tym iż drukując przez corela, (sterownik drukarki PS bizhub c224) w samym sterowniku nie mogę wybrać profili ICC które są w drukarce. Możliwość jest jedna" regulacja niebieskiego" Mamy jeszcze innego laptopa x86 i tam mam do wyboru drukując z corela wszystkie dostępne profile znajdujące się w drukarce i sterowniku.

Proszę o poradę jak sobie z tym poradzić ponieważ tylko z tego leciwego laptopa wydruki wyglądają prawidłowo.

Pozdrawiam
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 05:59   

W sterowniku? Może inaczej — najpierw napisz Szymonie, czy profil wrzuciłeś do stosownego katalogu w systemie, bądź do takowego katalogu Corela?
 
 
szymoonk888 
Początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: polska
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 08:03   

Najnowsze sterowniki dla tej drukarki pobrane ze strony konica.

Chodzi mi tylko o wybór profili icc w samym sterowniku drukarki spod corela, a nie w samym programie przy projektowaniu

Jeśli np. otwieram jakiś obrazek z komputera przez "systemowy podgląd" i chce z niego drukować i wybrać odpowiedni profil icc to wchodzę w zarządzanie drukarką i tam w zakładce jakość mam do wyboru profile
adobe rgb
srgb
aple rgb
regulacja niebieskiego
dopasowanie kolorów

Jeśli to samo zdjęcie chcę wydrukować z corela to w tym samym zarządzaniu drukarką w zakładce jakość brak profili ICC prócz "regulacja niebieskiego"

Tak jakby corel nie dopuszczał tych profili.

Nic nie kopiowałem do żadnych katalogów w systemie i do folderu z corelem

Pozdrawiam
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 08:43   

no tak bo z eksplorer kolory są z arządzane przez drukarke a w corelu zarządzane przez corel,jesli chcesz zmienic profil drukowanie na inny niz tworzony na początku otwarcia dokumentu to musisz klikając w drukuj wejśc w zakladke kolor i tam będzie taka opcja jak Przkształcenia dokonuje Corel Draw,kliknij tam w strzałke i zmień to na Przekształcenia dokunuje drukarka i wskaż sprzęt w tedy będziesz sobie mogł wybrać profil,tak mi się wydaje że to oto chodzi
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 08:49   

szymoonk888 napisał/a:
Jeśli to samo zdjęcie chcę wydrukować z corela to w tym samym zarządzaniu drukarką w zakładce jakość brak profili ICC prócz "regulacja niebieskiego"


szymoonk888 napisał/a:
Jeśli np. otwieram jakiś obrazek z komputera przez "systemowy podgląd" i chce z niego drukować i wybrać odpowiedni profil icc to wchodzę w zarządzanie drukarką i tam w zakładce jakość mam do wyboru profile


A skąd przekonanie, że w Corelu jest źle (bo jest tylko jedna pozycja do wyboru?), a w "systemowym podglądzie" dobrze ( bo pozycji do wyboru jest więcej?)?

Może jest wręcz odwrotnie, to "systemowy podgląd" proponuje bzdury, sugerując użycie profili ekranowych (RGB) do sterowania drukarką CMYK?
 
 
szymoonk888 
Początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: polska
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 09:09   

Drukarka może i posiada tonery CMYK lecz wyposażona jest standardowo w kontroler RGB i to właśnie w samej drukarce mam do wyboru podane wcześniej profile. Dopiero razem z fierką mamy dostęp do pełnego CMYK'a więc kwestię cmyk, rgb wolę pominąć.

Problem leży albo w zabezpieczeniach lub czymś innym i nie chodzi tu o to co wykonuje przekształcenia kolorów ponieważ próbowałem już wszystkiego i dalej na laptopach X64 nie mam możliwości wyboru profilii a na starym 32bit bez problemu.

Z PDF (adobe reader) normalnie mam wybór wszystkich profili w serowniku i drukarki.

Pozdrawiam
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 16:57   

Nie jestem pewien, czy trafiam w sedno, lecz z tego co wiem, Acrobat, nawet Reader, ma własna nakładkę na okno druku i to, co tam udostępnia to jest od Adobe. A ustawienia drukarki, te ze sterownika, trzeba sobie dopiero wyklikać.

Wracając do Corela, może jednak, na wszelki wypadek spróbuj wrzucić interesujący Cię profil ICM/ICC do systemu %WinDir%\System32\spool\drivers\color\ lub do Corela %ProgramW6432%\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X6\Color\ i zobacz, czy jest różnica.

Poza tym, tak się składa, że używam Win7, Corela 16 64b i jakiegoś tam biskupa od Minolty, więc możesz udostępnić tu profil do swojego Developa, podepnę to u siebie i podeślę Ci migawki z ekranu. Oczywiście w wolniejszej chwili.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 18:56   

o właśnie dobry trop,ja tak z adobe miałem z pluginami,musiały być wgrane i do 64 i do program files x86 i pewnie tu tki problem,tera tak zajazyłem :lol:
 
 
szymoonk888 
Początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: polska
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 20:03   

Wstawię zdjęcie z opisanym problemem aby nie było niejasności w którym miejscu nie wyświetlają mi się profile.
http://i58.tinypic.com/ny908l.jpg

zdjęcie ma duży wymiar i troche się ładuje

Pozdrawiam
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 21:49   

uff,a progresywny JPEG to nie łaska :-) żarcik oczywiście ,co to za Corel x6 bo ja terż mam i troche się zagubiłem,gdzie Ty jesteś w tych opcjach w kalibracji czy w kolorach druku??
 
 
szymoonk888 
Początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: polska
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 21:57   

To co na zdjęciach to.
ctrl+p
i od razu PREFERENCJE drukarki

Sterownik tego bizhuba jest dość rozbudowany i sam sterownik pozwala na wybór dodatkowych profili icc które znajdują się w drukarce
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 22 Wrzesień 2014, 09:28   

Rzeczywiście, mam to samo. Właśnie sprawdziłem na biskupie c203. Trzeba będzie pogmerać.

----Po namyśle:------

Wydaje mi się, że rozwiązałem Twój problem, w każdym razie u mnie działa:

Ustawiłem zarządzanie barwą dokumentu w sposób poniższy:


Uruchomiłem corelowy interfejs wydruku [ctrl]+[p] i stamtąd wszedłem w ustawienia sterownika drukarki, gdzie w zakładce Jakość wybrałem Ustawienia jakości:


Ustawiłem tryb szczegółowy i wybrałem menadżera pobierania profili:


Wybrałem z dysku profil ISO coated ECI:


I pobrałem go:


Później musiałem go wskazać:


Wczytanie, pobranie i wskazanie powtórzyłem dla profilu Adobe RGB:


I to tyle w sprawie sterownika drukarki. Już w ustawieniach druku Corela konwersję barw zleciłem drukarce:


Uwaga: konwersja za pomocą profili mocno wydłuża obliczenia, czyli — czas oczekiwania na pierwszą sztukę wydruku. Reszta już ładnie leci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13