Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
maska lakieru UV
Autor Wiadomość
reszkov 
Początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Wrzesień 2014, 20:10   maska lakieru UV

Witam,

tworzyłem katalog, i po przesłaniu do drukarni powiedzieli mi że w pliku brakuje "maski lakieru UV (oznaczonej kolorem Pantone). " W planie duża ilość sporych rozmiarem zdjęć miała być pokryta lakierem, jak rozmawiałem przez telefon to kazali mi do jednej warstwy wrzucić wszystkie te "maski", ale nie bardzo wiem co dokładnie mam zrobić. Może ktoś coś doradzić ?

druga sprawa, to na jedną ze stron z mapką będzie nakładana przeźroczysta kalka, ( na kalce bitmapa z drogami i nazwami ulic. Tu nakazano mi stworzyć osobny plik z tą kalką i liniami cięcia oraz spadem. Taka sama sytuacja co powyżej, nie bardzo wiem co to znaczy :) ( tzn spad wiem ale linia cięcia jest dla mnie czarną magią :P )

Pozdrawiam i Help pls :)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 22 Wrzesień 2014, 20:17   

reszkov napisał/a:
mi że w pliku brakuje


W jakim pliku? Co przesłałeś? Cdr? Pdf?
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 22 Wrzesień 2014, 21:23   

maska lakieru UV - czyli musisz stworzyc osobną warstwę z lakierem, czyli jeśli to ma być np. lakier na fotce, to musisz zrobić czarny prostokąt o wymiarach i w tym samym miejscu co jest fotka

linie cięcia w zależności od tego czy ta kalka ma kształt mapy czy jest to dodatkowa strona - robisz nic innego jak przerywaną linię w mojej ocenie to oto chodzi.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 22 Wrzesień 2014, 23:23   

Ludzie! Kolega nie wie co z lakierem ale wie, że do drukarni wysyła się pdfa :-)
W załącznikach masz instrukcję w pdfie jak przygotować plik do lakierowania.
Co do mapki, sprawa jest jeszcze prostsza. Tworzysz dokument w którym strona ma rozmiar gotowej mapki (mapka w dokumencie powinna być większa od rozmiarów strony o wartość spadu) i generujesz pdfa w którym określasz wartość spadu i każesz wygenerować linie cięcia.
W załączniku znajdziesz przykładowy plik.

Jeśli chodzi o lakier, to najprościej byłoby każdą stronę katalogu zapisać w osobnym pliku, a w Corelu maski umieścić na osobnej stronie, powiedzmy na pierwszej grafika do drukowania, a na drugiej maski do lakierowania. Oczywiście do drukarni wysyłasz nie cdra tylko pdfa wygenerowanego z Corela. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13