Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt graficznego nietypowego CV - dylemat z marginesami
Autor Wiadomość
8850
Początkujący


Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: warszawa
  Wysłany: 21 Październik 2014, 01:12   Projekt graficznego nietypowego CV - dylemat z marginesami

Witajcie, proszę o Waszą opinię:
1. Chcę w Corelu zrobić nietypowe graficzne CV na A4. 100 sztuk wydrukuję w drukarni i będę dostarczał osobiście wydruk (więc sobie poradzę ze spadami) i jednocześnie projekt zapiszę jako .pdf i będę rozsyłał w e-mailu do potencjalnych pracodawców (znając życie będą sobie drukowali na własnych drukarkach przed obejrzeniem). Jak poradzić sobie z ich drukarkami i marginesami oraz wydrukiem czarno-białym bo laserówki rządzą w firmach?

Przykładowy projekt będzie miał np. taką postać jak poniżej w linku (w sensie styl, rozrzut). Jak poradzić sobie z marginesami przy drukarkach w firmie? Jaką założyć przestrzeń w cm dookoła abym był bezpieczny z tekstem? Jak to będzie wyglądało na wydruku z typowej laserówki? Zakładam że sekretarki będą drukowały w trybie zwyczajnym (brak wiedzy) bez zmian i ingerencji w sterowniki drukarki związane z marginesami.

http://tnij.org/kreatywnecv
http://dzineblog.com/wp-c...04/resume/2.jpg



2. Czasami będę musiał napisać list motywacyjny w drugim pliku .pdf wysyłając mejlem - zatem wykorzystam szablon z CV który rozjaśnię (aby nie przeszkadzał w czytaniu) i będę pisał tekst listu w mocniejszym kolorze. Tak aby CV i list mot. był spójny (taki sam podkład warstwy). Czy poradzę sobie z formatowaniem tekstu tak jakbym go pisał w wordzie z marginesami?

3. Czy mogę w photo-paint x6 importowac .psd czy .eps i je edytować pracując na nich? Do tej pory pracowałem jedynie w corel draw na wektorówce składając sobie ulotki stąd takie pytanie.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 21 Październik 2014, 11:15   

Najprościej zainstalować sterownik jakiejś drukarki, włączyć podgląd obszaru drukowanego i zobaczyć. Marginesy, których nie potrafią zadrukować drukarki, moim zdaniem, średnio są nie większe niż 5 mm.
Takie CV jak wymyśliłeś, to moim zdaniem bardzo ryzykowny pomysł i niekoniecznie spodoba się Twoim potencjalnym pracodawcom.
Pewne dokumenty powinny być proste i eleganckie, a nie wyglądać jak plakat. Taki dokument powinien mieć marginesy znacznie większe.
Jeśli chodzi o import psd i eps, to nie wiem jak Ty, ja mogę, choć o edycji to raczej w P-P zapomnij.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21 Październik 2014, 11:35   

chezare napisał/a:
Takie CV jak wymyśliłeś, to moim zdaniem bardzo ryzykowny pomysł i niekoniecznie spodoba się Twoim potencjalnym pracodawcom.


Mnie się pomysł podoba, choć pewnie nie w każdej prefesji. Jako kandydat na starszego inspicjenta to pewnie z takim CV polegniesz w przedbiegach, ale jako kandydat na szefa działu graficznego - czemu nie. Ryzykowne, ale jak to mówią - kto nie ryzykuje, szampana nie pije.

Nie masz szansy nad zapanowaniem nad marginesami w drukarkach potencjalnych drukujących. Raczej się pogódź z tym, że będą z białymi marginesami oglądane.
 
 
8850
Początkujący


Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: 21 Październik 2014, 19:10   

Moje CV nie będzie aż takie bajrandzkie wiem gdzie jest ta bariera przegięcia, to jest tylko przykładowy projekt aby pokazać problem z marginesami przy wydruku.

Jeśli drukarki biurowe radzą sobie z 5 mm a nie 2.5 cm to odsunę się o te mm to nie jest problem, musi to też sobie wyglądać na czarno-białym bo większość drukarek to laserówki w biurach. Branża to IT i dział będzie wymagał pewnej dozy kreatywności spoko.

Zatem będę musiał pouczyć się w adobe skoro nie edytuje się dobrze w corelu :(.
Dzięki za opinie.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Październik 2014, 20:34   

W CorelDRAW edycja i wszelkie zmiany są banalnie proste, ale nie w Corel Photo-Paint, bo to program dedykowany do obróbki zdjęć...
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 21 Październik 2014, 20:38   

Taki obrazek jak ten który dołączyłeś robi się w Corelu z pół godziny wliczając w to przerwę na papierosa i kawę.
Ja akurat sporo bywam w różnych firmach, mniejszych i większych i w większości przypadków można tam na korytarzu obejrzeć biurowe kombajny pracujące w sieci i drukujące w CMYK zlecenia z całego przedsiębiorstwa, czasami to cała bateria takich urządzeń. Nawet kiedy drukarka drukuje tylko w jednym kolorze, to taki obrazek wygląda tak jak niżej.


Ja gdybyś przyszedł z takim CV długo bym się zastanawiał czy dać Ci pracę, a gdybym był zainteresowany Twoimi osiągnięciami, to poprosiłbym o jakieś portfolio, ale ja jestem przedwojenny i pewnie dlatego tak mam :-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Październik 2014, 23:13   

Ja kiedyś zrobiłem takie nietypowe CV i chociaż mnie się podobało, to tak jak mówi tegraf - z takim designem to jedynie na stanowisko grafika. Niestety, branża IT to bardzo szerokie pojęcie, częściej związane z programowaniem czy sieciami komputerowymi, niż z grafiką. Dlatego chociaż kibicuję ci z całego serca, chyba powinieneś stonować taki design. Ja swego czasu zrobiłem sobie inne CV, które było nowoczesne, nietuzinkowe ale jednocześnie przejrzyste i czytelne (przynajmniej tak sądzę, bo udało mi się na nie zdobyć robotę, która z grafika nie ma absolutnie nic wspólnego).

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14