Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A może czas pomysleć o nowym mechanizmie forum?
Autor Wiadomość
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 22 Październik 2014, 00:27   A może czas pomysleć o nowym mechanizmie forum?

Trochę za często widzę takie kwiatki, ten jest sprzed dobrej godziny:


Wracając do dyskusji nad niestabilnością forum i leciwością skryptu, pozwoliłem sobie przejrzeć dostępne darmowe rozwiązania (trochę to zajęło, łącznie z klikaniem w demach) i wśród nich szczególnie rzuciły mi się w oczy cztery:
  • SimpleMachines 2
  • phpBB 3
  • myBB
  • Phorum
Powyższa kolejność nie jest przypadkowa.

Przyznam, że zdecydowanie spodobało mi się nieznane wcześniej Simple Machines 2. Mimo, że różne od naszego, jest udane. Jestem zaskoczony, bo spodziewałem się, że phpBB 3 będzie bezkonkurencyjne, a tu niespodzianka.
I migracja działa, a to kluczowa sprawa:
http://www.smf.pl/index.php?topic=11459.0
A tu pomagadło:
http://www.smf.admintalk.pl/

Poniżej tabelaryczne zestawienie możliwości 4 forów:
http://www.forum-software...mple-machines-2

A tu tabela rozwojowa wszystkich systemów forów:
http://www.forum-software...es-timeline.svg
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 22 Październik 2014, 13:30   

Zawsze myślę o nowym mechanizmie jak widzę takie komunikaty, ale od samego myślenia chyba nic się nie zmieni, a do tego to Roland powinien powiedzieć co myśli :-)
Za chwilę to wszystko padnie tak, że nie będzie już co ratować.
Jakiś czas temu Roland poinformował, że ma być lepiej i że witryna ma być przeniesiona w lepsze miejsce, nie mam pojęcia czy miało się to wiązać ze zmianą silnika forum?
To było dosyć dawno temu i sprawa chyba zdechła, bo zamiast być lepiej jest coraz gorzej.
Możemy sobie tu dyskutować co zrobić, ale w tej sprawie powinien się wypowiedzieć Roland, bo bez niego tego problemu się nie zlikwiduje. Powinien się zadeklarować, robię coś żeby było lepiej, albo mam to w du…żym poważaniu, róbta co chceta.
Jak się tak rozglądam po podobnych witrynach, to to nasze forum jest unikalne, nikt nie bluzga, nikt nie pali na stosie jak się napisze coś nie na temat, można pogadać o Corelu i pogodzie, szkoda by było.
Póki co można odpalić jakiś Teleport czy inny WebsiteCopier i zrobić backup?
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 22 Październik 2014, 14:33   

Chociaż taki backup, teleportowy, byłby tylko na własny użytek, to nawet i taki warto.

Właśnie mam nadzieję, że Roland się nadzieje… na niniejszy wątek. Inaczej bym nie pisał i nie robił rozeznania. Ważne, żeby Roland miał we własnych rękach kopię bazy i pamiętał hasła.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 22 Październik 2014, 15:20   

Nadzieje się bo wysłałem mu informację :-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Październik 2014, 19:18   

Nie słyszałem o SMF wcześniej i prawdę mówiąc, to dla mnie wszystkie te fora wyglądają podobnie i nieistotne, które z nich by miało być. Ważne, żeby któreś zadziałało (wraz z migracją). Widzę, Arturze, że ktoś poważnie podszedł do tematu, który już wiele razy podejmowałem ;-) Przypomnę, że ja akurat rozważałem jedynie phpBB3 bo tam znalazłem kompletną instrukcję transferu bazy danych (nawet wraz z załącznikami postów itp.). Poza tym, rdzeń forum phpBB by Przemo i phpBB3 jest podobny, bo mają wspólnego przodka :-> Przy SMF węszyłbym większe kłopoty z transferem.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 22 Październik 2014, 19:44   

Co do phpBB3, oczywiście powinno dać radę. Tak prościej.

Simple Machines wydaje mi się łatwiejsze dla admina i bardziej rozwojowe. Toteż podpowiadam, ku zachęcie.
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 23 Październik 2014, 09:10   

Witam

Rozmawiałem z administratorem serwera. Aktualnie przenosi dane na nową macierz i stąd mogą pojawiać się różne zakłócenia. Niedługo powinno być lepiej, bo jak administrator obiecuje nowa macierz będzie szybsza - oby tak było. Adres pozostanie taki jaki jest. Nazwa firmy na której jest Forum zmieniła się dwa lata temu nazwę i stąd mój dawny post, że zmieni się adres. Jednak po pewnym czasie postanowiono, że niektóre strony pozostaną pod starym adresem, tak jak Forum Corela. Na razie nic nie słyszałem, aby adres miał się zmienić.

Co do przeniesienia Forum z phpBB na inne rozwiązanie, to nie jestem na tyle mocny aby ryzykować, że Forum się rozsypie.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Październik 2014, 14:17   

roland napisał/a:
Co do przeniesienia Forum z phpBB na inne rozwiązanie, to nie jestem na tyle mocny aby ryzykować, że Forum się rozsypie.


No wiadoma sprawa, że to ryzykowne historie. Ale tutaj raczej chodzi o sprawdzenie, czy się da. Taki zabieg nie naraża forum, bo chodzi o postawienie czystego nowiutkiego forum, następnie wskazanie bazy do importu i inne pierdołki (wystarczy wszędzie wpisywać te same hasła i loginy, żeby nowe i stare miało takie same). Będą dwa fora, z tym, że stare dostępne bo adres na nią wskazuje. Jak się uda i nowe forum zaimportuje wszystko co potrzeba, wykona się kilka testów itp., to przekierować domenę na nowe forum. A jak się nie uda, jak błędy podczas importu będą się mnożyć w nieskończoność, to zarzucić to, skasować nowe forum i spróbować z czym innym. Zresztą, może jeśli roland, nie masz czasu lub fachowej wiedzy w temacie, to może pomyślisz o dostępie do serwera dla któregoś z weteranów, jak tegraf, chez, Malutki, bidon czy Artur? Myslę, że nie raz udowodnili już swoje oddanie dla tego forum, a poza tym to nie jacyś gówniarze, tylko poważni (zazwyczaj) ludzie ;-)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 23 Październik 2014, 14:25   

Nie sądziłem, że zmiana po stronie serwera w ogóle wchodzi jeszcze w rachubę. Czyli prawie same dobre wieści. Po prostu czekamy.

Zamysł zmiany skryptu, to kwestia wtórna, wobec hostingu. Delikatnie mówiąc, też nie jestem mocny w stawianiu Systemów Zarządzania Treścią Forów. Jeśli o tym myśleć, to chyba w ten sposób:
— jeśli jest dobrze, to nie ruszamy, a jeśli nadal źle, to:
— najpierw ćwiczymy na brudno — mam na myśli postawienie w domowym komputerze serwera (jakiegoś WebServa, XAAMPa lub WampServera), a w nim phpBB3 oraz Simple Machines wraz z podpięciem kopii bazy naszego obecnego forum. Dopiero, jeśli to będzie działało, poklikać sobie jeszcze ze dwa tygodnie i, przy braku zastrzeżeń, powtórzyć lepszy wariant już na prawdziwym, macierzystym serwerze.

Kto wie, może znajdzie się jakiś umiejętny forumowicz? A nuż.

----- Po chwili: -----
No masz, tak długo pisałem, że Wstydliwy napisał prawie to samo, w krótszym czasie.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Październik 2014, 14:49   

Artur Miernik napisał/a:
No masz, tak długo pisałem, że Wstydliwy napisał prawie to samo, w krótszym czasie.


"Wielkie umysły myślą podobnie" happy
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 23 Październik 2014, 16:47   

Ale starsze modele mają lagi
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Listopad 2015, 17:17   

Nadal delikatnie zachęcam do skryptu SimpleMachines, w zestawieniu wypada przyjaźniej niż phpBB3:

http://www.forummatrix.org/compare/phpBB+SMF
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Listopad 2015, 18:16   

Miałeś okazję, jak rozumiem, używać tego skryptu? W sumie to porównanie wypada lepiej jedynie w kwestii HTML i Kosza forumowego. W czym jeszcze jest lepsze? Prostsze od strony administrowania? Poza tym porównanie jest z wersja 3.0.8 podczas gdy phpBB jest teraz w wersji 3.1.6.

Chętnie bym się dowiedział o tym więcej od kogoś, kto faktycznie używał.

Ja mam jeszcze pytanie w kwestii hostingu. W innym temacie była kwestia płatnego hostingu. Właśnie, pytanie ile taki hosting miałby kosztować? Jakiś czas temu była lekka dyskusja na temat darmowych hostingów i osobiście znalazłem jeden stosunkowo ciekawy: LINK do szczegółów. Wgrałem na niego phpBB3 w wersji 3.0.9 dla sprawdzenia: LINK. Nie wiem tylko czy 10GB transferu to wystarczająco?

Oczywiście - zawsze lepiej byłoby mieć własny serwer za który się płaci, bo wtedy się wymaga, ale dobrze wiecie, jak to jest, kiedy grupa ludzi ma się na coś zrzucić. Każdy myśli "nie dam, bo mi szkoda, na pewno da reszta" i w końcu nikt nie płaci. Wszystko zależy od kwoty. Po 5 złociszy nie problem, ale po 15 to już pewnie sporo za dużo.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 27 Listopad 2015, 18:49   

Forum dotyczące grafiki, nie obejdzie się bez obrazków i wtedy 10 GB może nie wystarczyć. Poza tym jak za coś nie płacisz, to i wymagać nie możesz. Nie mam pojęcia ile takie przedsięwzięcie kosztuje, ale zakładając że weźmie w nim udział 10 osób, to 15 złoty może być za mało, ale nie wydaje mi się, żeby to była jakaś poważna kwota jak się ją rozłoży na parę osób. Na razie miejmy nadzieję, że Roland się obudzi.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Listopad 2015, 20:05   

SKRYPT
Wstydliwy, wybacz, ale musiałem przeoczyć tamten watek. Już założyłem konto na tej próbce.

Gdyby akurat Tobie przypadło zawiadowanie techniczną stroną sprawy, a upierałbyś się przy pkpBB, to daj Ci Boże, a co tam.

Żadnego forum na poważnie nie używałem od strony administracyjnej. Panele od obu kiedyś tam widziałem. Poklikałem. Oba są ok… ze wskazaniem na SMF.

Zestawiłem te dwa skrypty, bo z darmowych tylko one mają sens. Po prostu są dobre.

Jakoś niechętnie Wstydliwy patrzyłeś, bo Machines ma edytor co gały widziały to ręce wzięły (WYSIWYG), a to jest fajna rzecz. Poza tym kosz forumowy niekiedy sprawdza się. HTML w wiadomościach to dla mnie cymes.

Stare pkpBB by Przemo, to jest skrypt na sterydach, ma od razu wszystkie potrzebne wtyczki. Ten nowy phpBB3 to jest golec, którego trzeba dopiero zawtyczkować.

Trochę nudnych łącz:
http://magazynt3.pl/5-naj...skryptow-forum/
http://alternativeto.net/software/vbulletin/
http://www.opensourcecms....how.php?catid=5

A tu demówka jednego z wielu motywów SMF:
http://smftricks.com/index.php?topic=559

SERWER
Z serwerami darmowymi, to na razie mam uraz do hostingera. Oni mi skasowali portfolio bez uprzedzenia i mimo, że ich definitywnie pożegnałem, to po dziś dzień wysyłają śmieci na skrzynkę. Nie polecam.
Z płatnych, niekoniecznie trzeba brać home, nazwa.pl czy kki, bo inni dają to samo czasem za pół ceny.

Cezary, zdjęcia można ładować z zewnętrznych składnic, tak jak teraz. To jest wygodne i nie obciąża serwera.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Listopad 2015, 22:18   

Artur Miernik napisał/a:
Cezary, zdjęcia można ładować z zewnętrznych składnic, tak jak teraz. To jest wygodne i nie obciąża serwera.


O to, to to! Najlepiej na takim forum od razu wrzucić tutka jak się to robi, bo nie oszukujmy się - ja te 10MB załączników zapchałem po kilku tematach.

Artur Miernik napisał/a:
Machines ma edytor co gały widziały to ręce wzięły (WYSIWYG)


Co racja to racja, przydatne narzędzie. Na stronie developera widziałem, że i wtyczek i pierdołek nie brakuje do pobrania i zainstalowania. A jak jest z polską wersją? Ja się nad phpBB3 nie upieram, tylko tego SMF nie używałem, ale jeśli nie odbiera zbytnio funkcjonalnością, a nawet ją usprawnia, to jestem za!

Artur Miernik napisał/a:
Z serwerami darmowymi, to na razie mam uraz do hostingera.
Artur Miernik napisał/a:
Z płatnych, niekoniecznie trzeba brać home, nazwa.pl czy kki, bo inni dają to samo czasem za pół ceny.


Oczywista, że wtedy najlepiej wziąć jakieś mniej znane firmy. tak się zastanawiam, czy może się gdzieś z tym nie zwrócić? Wiem, że to strzał na oślep, ale może jakiś uczelniany serwer by się zgodził? Np. Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych albo coś? W końcu to tematyka w tym kierunku i mogłoby się zgodzić... Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły poza wykupem?

Nieco poszukałem i z rodzimych hostingów to rozsądne ceny są w webd.pl w planie Medium lub HostingHouse.pl w planie Srebrnym. Zagraniczne sa bardzo tanie, ale dla kogoś, kto tam mieszka/zarabia. Nielimitowy serwer to koszt $96 za dwa lata! To jak dla nas 96 złociczy, ale po przeliczeniu robią się już 4 stówki :-/
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 28 Listopad 2015, 01:53   

Na tym forum jest przechowalnia plików. Co do przechowywania obrazków w jakichś podejrzanych spelunkach, to jest jeden kłopot, prawie z każdej po jakimś czasie znikną.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Listopad 2015, 11:28   

Co prawda to prawda, chociaż zależy... Ja mam na przykład na takim zdjęć-wrzucadle konto, które wymagało maila przy rejestracji ale jedynie jako login (niczego nie przysyłali), dostałem swój klucz (identyfikator) i nie dość, że niczego mi nie skasują to jeszcze mogę wejść na swoje konto i oglądać galerię. Ograniczenia są do treści: nie mogą być rasistowskie ani w tym rodzaju, nie mogą być chronione "©" ani naruszać prawa US czy UE (nie jest to sprecyzowane, ale pewnie chodzi o zdrowy rozsądek). Na tym serwisie najstarsze mam z marca 2014 i wciąż mam do nich dostęp ;-)

To jednak nie jest główny temat. rozmawiamy o serwerze i silniku forum. Ktoś jeszcze ma jakieś przemyślenia na ten temat?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Listopad 2015, 12:18   

Jest także chmura Google .Można udostępniać link do pliku.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 28 Listopad 2015, 20:49   

O właśnie… w niebie też też można.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 5 Grudzień 2015, 13:46   

@Shame, na tej Twojej próbce pkpBB, gdy próbuję wejść na admina, mam tak:
Kod:
SQL ERROR [ mysqli ]

MySQL server has gone away [2006]

SQL

SELECT COUNT(attach_id) AS total_orphan FROM phpbb_attachments WHERE is_orphan = 1 AND filetime < 1449308667

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysqli.php
LINE: 163
CALL: dbal->sql_error()

FILE: includes/acp/acp_main.php
LINE: 490
CALL: dbal_mysqli->sql_query()

FILE: includes/functions_module.php
LINE: 507
CALL: acp_main->main()

FILE: adm/index.php
LINE: 74
CALL: p_master->load_active()
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Grudzień 2015, 20:13   

O widzisz, czyli chu***e to forum. A przynajmniej baza danych. czyli można sobie odpuścić, bo nie o to chodzi, żeby się siłować z tym, tylko ma działać.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 6 Grudzień 2015, 02:02   

Możliwe, że tylko na tym serwerze tak wygląda współpraca bazy z akurat tym skryptem. Akurat tego pkpBB bym nie przekreślał.
Może spróbuj:
— albo zmienić serwer,
— albo zainstaluj na tym samym Simple Machines.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13