Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Auto
Autor Wiadomość
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 6 Listopad 2014, 21:51   Auto

Witam ponownie.
znów proszę o tylko uwagi krytyczne.
Projekt zaakceptowany przyszły tydzień auto będzie oklejane.

kolor zielony i niebieski odgórnie nakazany

 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 6 Listopad 2014, 23:28   

1. POMYŚLUNEK, czy tam KONCEPCJA:

Tak właściwie, to z reklamy nie wynika, czym zajmuje się firma. Sprzedażą narzędzi? Serwisem? Remontami?
Patrzący ma od razu wiedzieć, bez zagadek.

Skąd zagadka? Bo napisu „autoryzowany dystrybutor” nie widać. Poza tym FesTool to nie Makita i nikt o nich nie słyszał. Jeżeli ten samochód ma napędzać sprzedaż to przyda się duży napis w stylu „Niezawodne narzędzia”.

2. SPRAWY PLASTYCZNE:

Układ zielonego z granatem na bieli — dobrze.

a) Boki:
Samochód, to nie półka sklepowa — ogólnie, za dużo narzędzi. Lepiej pokazać jedno a wyraźnie. Ta wiertara i tak jest niewidoczna na granacie i po co ona tak dziobie to logo? Lepiej ją odpuścić.

b) Tył:
Ta sama uwaga. Wywal jedno z narzędzi, a drugie pokaż porządnie.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Listopad 2014, 09:33   

Za dużo tych kolorów ,to nie lody czy sałatka.Producent w swoich reklamach wykorzystał jako podstawowy tylko jeden - granat.
https://www.festool.pl/Ca...dshow_2014.aspx
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 22 Listopad 2014, 11:51   

 
 
drozd 
Znawca


Wiek: 51
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 25 Grudzień 2014, 17:12   

...a więc uwagi userów zostały w jakimś stopniu zostały uwzględnione? Bo znaczących różnic nie widzę? ))
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 26 Grudzień 2014, 13:23   

uwagi userów nie przyczyniły sie do zmiany decyzji inwestora :]
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 26 Grudzień 2014, 20:36   

uwagi userów nie przyczyniły sie do zmiany decyzji inwestora :]
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 30 Grudzień 2014, 01:01   

Oni tak mają.
Ale wiertara już nie dziobie w logo.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 30 Grudzień 2014, 22:39   

Uwagi nie przyczyniły się do zmiany decyzji, bo inwestor o nich pewnie nie wie?
Gdyby zajrzał na forum i zobaczył swój samochód, to pewnie kto inny by go oklejał :-)
Tak się nie robi.
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 30 Grudzień 2014, 23:01   

chezare napisał/a:
Uwagi nie przyczyniły się do zmiany decyzji, bo inwestor o nich pewnie nie wie?
Gdyby zajrzał na forum i zobaczył swój samochód, to pewnie kto inny by go oklejał :-)
Tak się nie robi.


mogę wiedzieć dlaczego tak uważasz?
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 31 Grudzień 2014, 01:16   

DJ, oczywiście że możesz :-)
Uważam takie zachowanie za nieprofesjonalne. Ktoś dał Ci robotę do zrobienia zakładając, że wiesz jak ją dobrze zrobić, a Ty organizujesz publiczne konsultacje. To nie jest konkurs i nie ty go organizowałeś. Możesz zatrudnić armię ludzi do zrobienia roboty za którą bierzesz pieniądze, możesz wynająć i zapłacić ludziom, którzy zrobią ją za ciebie, ale zleceniodawca nie powinien o tym wiedzieć.
Żeby była jasność, nie mam nic przeciwko temu, żeby swoje pomysły z kimś konsultować, co dwie głowy, to nie jedna, ale nie w ten sposób.
Dlatego uważam, że właściciel zlecenia nic o tych konsultacjach na forum nie wie? :-)
Tak na marginesie, zapytałeś go czy możesz te obrazki pokazać?
Okleiłem dziesiątki różnych samochodów, autokarów, nawet samolot, ale tylko w kilku przypadkach dostałem zgodę na upublicznienie materiałów i to już po wykonaniu roboty. Są też takie firmy, które zanim zlecą pracę wymagają deklaracji że się do pracy na ich rzecz, nie przyznasz, też tak miałem.
Takie jest moje zdanie, z którym inni nie muszą się zgodzić. :-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Grudzień 2014, 02:01   

Po części chez muszę przyznać ci rację, ale w niektórych kwestiach pozwolę sobie na odmienną opinię.

Racja, że niekiedy materiały, projekty itp. są własnością klienta i to jedynie on może wyrazić zgodę na ich upublicznienie. Jednakże, po to jest forum, żeby móc przedyskutować pewne sprawy. Po to tutaj jesteśmy. Nikt nie zmusza ciebie, ani nikogo innego do oceny, krytyki i opiniowania projektu. Robisz to, bo lubisz i ponieważ się na tym znasz. DJ akurat może niezbyt wprawnie do tego podszedł, bo ujawnił bezpośrednio logo klienta. Mógł pokazać nam projekt rozmazując do nieczytelności to logo lub nawet je usuwając lub zasłaniając czerwonym prostokątem z napisem "logo". Wtedy miałby wszelkie prawo do pokazania takiego projektu - jest on jego autorstwa i może sobie je pokazywać ile dusza zapragnie, bo nie wiada, kto jest odbiorcą. Foto narzędzi jest pełno na necie itp. itd.. Na następny raz DJ będzie wiedział ;-) A co do tego, co inwestor wie, a czego nie wie, to moim zdaniem sprawa DJ'a. Jak wspomniałem, nie ma musu wyrażać opinii. Czym różni się forum grafików od, dajmy na to, krótkiej ankiecie i zasięgnięcia opinii we własnym biurze, czy firmie? No dobra, różnie się, ale nie w tym rzecz. Ja zawsze staram się zasięgać opinii innych, na temat jakiegoś projektu. Bo jak człowiek za dużo siedzi nad czymś, wciąż wpatrzony w to samo, to po jakimś czasie nie zauważy nawet "już" napisanego przez "ó" i "rz". Pamiętajmy, jak mawiał klasyk, jedyne, co dobrze wychodzi samotnym, to samogwałt :-P A tak? Spytasz się, pokażesz komuś, ktoś podrzuci pomysł, ktoś podpowie, wytknie błąd itp. Oczywiście można odrzucić wszelkie opinie twierdząc, że są bez sensu i zostawić projekt jak był - mi się to nie raz zdarzało, bo jak kto głupi pytałem osób nie znających się na projektowaniu, którzy pletli banialuki i bzdury, których żal było nawet wyśmiać. Jednak od czasu do czasu komentarze bywły konstruktywne i pozwalały spojrzeć na projekt z innej perspektywy. A gdzie lepiej zasięgnąć jeżyka, niż an forum dla ludzi z branży - grafików, impozycjonerów, DTPowców i artystów?

A uwagi userów, jak ktoś wspomniał, zostały poniekąd uwzględnione, chociażby względem tej nieszczęsnej wiertarki ;-) Więc na coś się to zdało.

To oczywiście również jedynie moje zdanie, z którym każdy może się nie zgodzić :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13