Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Makra z poprzednich wersji w CorelDRAW GS X7
Autor Wiadomość
albion65 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 24 Listopad 2014, 11:18   Makra z poprzednich wersji w CorelDRAW GS X7

Witam wszystkich
Mam pytanie związane z rejestracją makr starszych wersji corela (X3, X4, X5, i X6) w najnowszej wersji X7. Próbuję to wykonać lecz coś nie bardzo idzie. Program w najnowszej wersji nie widzi plików z rozszerzeniem *.gms. Czy jest to związane z tym, że corel przeszedł z VBA na VSTA? Wobec tego jak wczytać stare makra? Wyskakuje komunikat, że należy zainstalować Visual Studio 2012 + update i wtedy ściągnąć aktualizację ze strony MS. Ale jednak po tych zabiegach, żaden plik i tak nie jest wczytywany...
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 15 Grudzień 2014, 21:32   

Nie myl pojęć. VBA i VSTA to nie to samo. Visual Studio 2012 można używać z VSTA (nie wspiera GMS). Natomiast VBA to stary Visual Basic 6. Wybierz opcję odinstalowania Corela i tam doinstaluj sobie VBA. Jeśli masz wersję czasową to po upływie odpowiedniego czasu VBA nie zdołasz uruchomić. Ponoć są jakieś różnice między VBA starszych wersji Corela a nową. W każdym razie moje programy ze starszych wersji nie miały ochoty pracować na nowej po prostej podmianie referencji. Wynika z tego, że pewnie coś się jeszcze pozmieniało. Sprawdziłem jakiś stary zestaw makr z X3 i on idealnie zadziałał w X7.
 
 
albion65 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 16 Grudzień 2014, 06:52   

maroQ napisał/a:
Nie myl pojęć. VBA i VSTA to nie to samo. Visual Studio 2012 można używać z VSTA (nie wspiera GMS). Natomiast VBA to stary Visual Basic 6. Wybierz opcję odinstalowania Corela i tam doinstaluj sobie VBA. Jeśli masz wersję czasową to po upływie odpowiedniego czasu VBA nie zdołasz uruchomić. Ponoć są jakieś różnice między VBA starszych wersji Corela a nową. W każdym razie moje programy ze starszych wersji nie miały ochoty pracować na nowej po prostej podmianie referencji. Wynika z tego, że pewnie coś się jeszcze pozmieniało. Sprawdziłem jakiś stary zestaw makr z X3 i on idealnie zadziałał w X7.


Już sobie poradziłem i wszystko gra. Po prostu źle wczytywałem makra. Wystarczyło wejść w Narzędzia -> Opcje -> makra i tam dodać to co chcę, ale dzięki za uświadomienie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13