Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodanie obrysu i blasku zewnętrznego
Autor Wiadomość
badman 
Początkujący
www.artsand.pl


Wersja CorelDRAW: X5
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: śląsk
Wysłany: 26 Listopad 2014, 22:15   Dodanie obrysu i blasku zewnętrznego

Witam Panowie i Panie, od dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Corela w wersji X5, muszę wykonać retusz zdjęcia produktu i to co w PS zajmowało mi chwilę zamieniło się w poszukiwania, ale mam nadzieję, że dzieki Waszej pomocy mi się to uda. Sprawa ma się następująco - mam wycięty produkt - muszę dodać do niego obrys i blask - coś w deseń załącznika, - próbowałem to robić poprzez kontur maski > obramowanie i wypełnienie kolorem ale nic z tego sposobu nie chce działać. Byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę. Pozdrawiam

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 26 Listopad 2014, 23:11   

 
 
badman 
Początkujący
www.artsand.pl


Wersja CorelDRAW: X5
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: śląsk
Wysłany: 27 Listopad 2014, 11:27   

dziękuje Ci dobry człowieku :) problem w tym, że przedstawiłem tylko przykładowy kształt - w większości są to kształty bardziej skomplikowane - chciałem uniknąć rysowania automatyzując to w sposób podobny w jaki robi to PS ale jeśli nie ma innego wyjścia to tablet w dłoń i rysujemy dances
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Listopad 2014, 22:46   

badman napisał/a:
automatyzując to w sposób podobny w jaki robi to PS


A w jaki sposób miałoby się to różnić od PP? W PS tez musisz najpierw wyciąć obiekt z tła, żeby stał się osobną warstwą i wtedy dodajesz Blask Zewnętrzny (tak się to tam zwie). W PP robisz tak samo - wycinasz czym tam chcesz: różdżką, lassem, pędzlem zaznaczania itp., potem robisz CTRL+SHIFT+strzałka w górę i masz już nowy obiekt. Teraz wybierasz efekt Cienia i ustawiasz co tam chcesz.
Jeśli przez automatykę chodzi ci o jakieś nagrane makro albo coś, to też możesz, ale działałoby to tylko przy użyciu różdżki, a ona czasem daje nieprzewidywalne wyniki.
 
 
badman 
Początkujący
www.artsand.pl


Wersja CorelDRAW: X5
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: śląsk
Wysłany: 28 Listopad 2014, 13:35   

W PS kopiuję style warstwy z jednego pliku do drugiego - a jedynie co mi pozostaje to wyciąć obiekt.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Listopad 2014, 20:04   

A w DRAW masz Kopiuj Efekt (lub nawet Klonuj Efekt) - zaznaczasz sobie obiekt, który nie ma jeszcze Cienia, wybierasz Kopiuj Efekt > Cień (otwiera się rozwijane menu bo kopiować można różne efekty), kursor zmienia się na wielką czarną strzałkę i wskazujesz Cień jakiegoś obiektu, który go już posiada. Dla wyjaśnienia - Klonuj Efekt jest podobny, tylko że jak już to zrobić i zmienisz coś (np. kolor lub krycie) w Cieniu obiektu pierwotnego, to zmieni się to we wszystkich Cieniach, które zostały z niego sklonowane na późniejsze obiekty.

Jest jeszcze jeden sposób, a mianowicie kiedy ustawisz już sobie Cień w pierwszym twoim obiekcie, to zapisujesz go jako szablon (taki "+" przy predefiniowanej liście szablonów). Wtedy jak masz nowy obiekt to wybierasz tylko z tej listy i już.

W PP jest niestety inaczej i nie można Kopiować Efektów, ale działają w nim własne Szablony.
 
 
badman 
Początkujący
www.artsand.pl


Wersja CorelDRAW: X5
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: śląsk
Wysłany: 28 Listopad 2014, 22:14   

Dziękuję bardzo Panowie, rozjaśniliście mi to na tyle, że już pojąłem, o co biega :)
grunt to nie myśleć schematami PS :mrgreen: , zakupiłem odpowiednie książki i będę ćwiczył, pozdrawiam
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 28 Listopad 2014, 22:53   

Znowu na forum Corela pojawiła się nazwa programu firmy A.
Corel to jest program do grafiki wektorowej i jeśli już go z czymś porównywać to z programem wspomnianej firmy, którego nazwa zaczyna się od I. Porównywanie Photo-Paint do PS jest bez sensu, bo to dwa różne światy. Jakieś proste rzeczy oczywiście można zrobić w Photo-Paint, ale do wyszparowania kilkunastu fotografii takich jak ten fragment niżej (ta pani nie była na bezpłciowym szarym tle) Photo-Paint się niestety nie nadaje i żadna wiedza dotycząca Corela psu na budę w takim przypadku się nada.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29 Listopad 2014, 09:56   

chezare napisał/a:
Photo-Paint się niestety nie nadaje
Po wpisaniu zapytania w wyszukiwarce " Photo-Paint separate Out Hair From Clean Backgrounds " wszystkie odnośniki dotyczą PS lub https://www.youtube.com/watch?v=AnbxtMCHKV0
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29 Listopad 2014, 10:07   

Porównanie techniki separacji tego samego motywu w trzech programach .
http://graphicssoft.about...rbcpp_2fwks.htm
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 29 Listopad 2014, 12:03   

znaczy jak dla mnie to jesli chodzi o szparowanie to ogolnie jest nieporozumienie,ani PP ani PS nie posiada dobrego narzędzia ,wszytko to opiera sie na zewnetrznych plug -in"ach,ktore działaja na obu programach.ba dzialaja takze np w Irfan View
 
 
badman 
Początkujący
www.artsand.pl


Wersja CorelDRAW: X5
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: śląsk
Wysłany: 29 Listopad 2014, 13:49   

chezare napisał/a:
Znowu na forum Corela pojawiła się nazwa programu firmy A.
Corel to jest program do grafiki wektorowej i jeśli już go z czymś porównywać to z programem wspomnianej firmy, którego nazwa zaczyna się od I. Porównywanie Photo-Paint do PS jest bez sensu, bo to dwa różne światy. Jakieś proste rzeczy oczywiście można zrobić w Photo-Paint, ale do wyszparowania kilkunastu fotografii takich jak ten fragment niżej (ta pani nie była na bezpłciowym szarym tle) Photo-Paint się niestety nie nadaje i żadna wiedza dotycząca Corela psu na budę w takim przypadku się nada.
Obrazek


Drogi kolego , chyba nie masz mi za złe, że wspomniałem tu o programie na "P" ze stajni na"A" :lol: więcej miałem do czynienia z PS, Corelem zainteresowałem się właśnie ze względu na projektowanie wektorowe, a skoro dostałem również PhotoPaint-a to chyba warto go poznać i naumieć się go obsługiwać. Jeśli chodzi o tą panią z Twojego zdjęcia to byłoby chyba prościej umieścić modelkę już w studio na odpowiednim tle i sprawa by się uprościła. dances Zajmuję się trochę fotografią i z doświadczenia wiem, że czym lepiej zorganizowana sesja tym mniej do poprawiania w postprodukcji no ale jak to mówią "wszystko się da zrobić, ale zależy za ile" ;)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 29 Listopad 2014, 14:53   

Ja nie mam nikomu, niczego za złe, tylko z pewną taką nieśmiałością, pozwoliłem sobie zauważyć, że porównywane są dwa programy, które oczywiście mogą być porównywane, tak jak polonez z ferrari, ale żeby być sprawiedliwym, oba jeżdżą. Powiem więcej, ja nie mam nic do programu na P czy I ze stajni na A. Co do modelki to tak się złożyło, że zdjęcia z sesji zostały wykorzystane w jednym projekcie, a później w innym zostały poddane retuszowi. Skoro się tym zajmujesz, to wiesz że zatrudnienie modelki, fotografa kosztuje trochę więcej niż grafika, to mała firma, która stara się działać profesjonalnie :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13