Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
problem dostepu do pamieci podczas zapisywania pliku (X7)
Autor Wiadomość
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Listopad 2014, 14:56   

a wiec...

otworzylam Corel'a, otworzylam plik oryginalnie zapisany w X7, edytowalam, zapisalam - dziala

otworzylam nowy plik, importowalam z pliku CD12, edytowalam - i juz nie zapisalam, nie dziala

teraz wyglada to tak, ze te kilka plikow ktore mialam zapisane w X7 dziala, a cala reszta nie, nawet importowana do nowego pliku otwartego w X7. jedyne co moge to otwierac pliki z 12 i je ogladac

obserwacja: jak otwieram pliki zapisane w 12, to nawet nie moge nic z nich skopiowac, bo jest blad: 'brak dostepu do pamieci'...

ja na chwile przerywam, ale w za dalsze pomysly bede wdzieczna...
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26 Listopad 2014, 16:07   

Potrzebny jest jakiś porządek w tych testach.
Z posiadanych plików utworzonych w 12tce, wybierz dwa. Nie zmieniaj ich położenia na dysku, tylko utwórz ich kopie. Nazwij jeden "armagedon.cdr" drugi "katastrofa.cdr".

W dalszych testach nie używaj żadnych innych tylko te. Żadne tam jakieś inne.

Po kolei.
Test 1
1. Otwórz Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Zamknij plik (nie Corela).
2. Otwórz Katastrofę. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Błąd?

Test 2
1. Restart komputera.
2. Otwórz Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Zamknij Corela.
3. Otwórz Katastrofę. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Błąd?

Test 3
1. Restart komputera.
2. Otwórz Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Zamknij plik (nie Corela).
3. Otwórz ponownie Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Błąd?

Test 4
1. Restart komputera.
2. Otwórz Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Zamknij Corela.
3. Otwórz ponownie Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Błąd?

Daj wyniki.
Ostatnio zmieniony przez tegraf 26 Listopad 2014, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Listopad 2014, 16:29   

dzieki zrobie testy bede przed kompem dopiero wieczorem
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Listopad 2014, 19:40   

Test 1
1. Otwórz Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Zamknij plik (nie Corela).
2. Otwórz Katastrofę. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Błąd?


I juz tu sie zepsulo tak, ze nawet nie udalo mi sie skonczyc testu :-) : otworzylam armagedon, pozmienialam, chcialam zapisac z nowa nazwa i zalaczam efekt:.... nie udalo mi sie wiec zamknac pliku, nie zamykajac Corela. Corela tez nie moglam zamknac tylko musialam uruchomic 'menedzera zadan' i wymusic zamkniecie. Dla porzadku i formalnosci wykonalam to z katastrofa rowniez, a pozniej zresetowalam komputer i wykonalam test 2 z podobnym skutkiem - wszystko zatrzymalo sie na ty, samym etapie - zapisywania pliku - co mnie nie zdziwilo (i tez tylko dla formalnosci to sprawdzilam).

Test 2
1. Restart komputera.
2. Otwórz Armagedon. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Zamknij Corela.
3. Otwórz Katastrofę. Coś pozmieniaj i zapisz jako X7 pod nową nazwą. Błąd?


juz nie bawilam sie w pozostale...

dzieki za proby pomocy,
pozdrawiam,
K
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Listopad 2014, 19:49   

nie wiem czy zalacznik przeszedl...
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26 Listopad 2014, 19:55   

Nie przeszedł, ale już nie trzeba.

Podaj trochę więcej danych na temat Twojego komputera:
1. Jak masz podzielone dyski, ile masz wolnego miejsca na każdym, gdzie zapisujesz pliki.

Uruchom menedżera zadań, znajdź Corela na liście procesów i podaj zużycie pamięci i procesora dla niego gdy:
1. Po otwarciu (pusty)
2. Po wczytaniu Armagedonu
3. Po zapisie w wersji X7 (o ile bez błędu)
4. Po wczytaniu Katastrofy
5. I po jej zapisaniu (co jak rozumiem się nie udaje), ale podaj też dane w momencie błędu.
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Listopad 2014, 21:07   

tegraf napisał/a:
Nie przeszedł, ale już nie trzeba.

Podaj trochę więcej danych na temat Twojego komputera:
1. Jak masz podzielone dyski, ile masz wolnego miejsca na każdym, gdzie zapisujesz pliki.

1 dysk, 288 GB z czego 26.6 GB wolne

pliki zapisuje C:\users\A11\Desktop\Karo\itd - dalej 3 poziomy podfolderow - to jest czesc duzego projecktu

Uruchom menedżera zadań, znajdź Corela na liście procesów i podaj zużycie pamięci i procesora dla niego gdy:
1. Po otwarciu (pusty)

proc 00, pam 76 500 KB

2. Po wczytaniu Armagedonu

proc 00-02, pam 147 000KB

3. Po zapisie w wersji X7 (o ile bez błędu)

nie ma, w trakcie bledu proc 00-03, pam 150 500 KB

4. Po wczytaniu Katastrofy

proc 00-02, pam 120 000KB

5. I po jej zapisaniu (co jak rozumiem się nie udaje), ale podaj też dane w momencie błędu.


K
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27 Listopad 2014, 09:57   

To, zdaje się, błędna ścieżka, niestety.
A czy przypadkiem to nie jest problem sprzętowy? Sprawdzałaś może, czy nie masz uszkodzonej pamięci RAM?
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 27 Listopad 2014, 10:04   

dziekuje, sprawdzalam, teraz wlasnie zalatwiam sprawe z Corel'em bezposrednio... oni musza cos poradzic, albo wymienic program.

pozdrawiam,
K
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27 Listopad 2014, 10:12   

Daj znać, jak się zakończyły Twoje kontakty z Corelem. Kontakt z pomocą techniczną Corela to bardzo tajemnicza sprawa, może się przydać ta informacja.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Listopad 2014, 13:06   

Też jestem bardzo ciekaw i śledzę wątek.
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 27 Listopad 2014, 14:36   

prosze nie straszyc... na razie napisalam, dostalam numer operacji i czekam :-) ...
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Listopad 2014, 15:49   

Zagwozdka nie lada, to i ciekawość jest.
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Listopad 2014, 10:16   

dostalam odpowiedz od Corel'a:

While you are within your warranty period, the question you have submitted falls
outside of the scope of your coverage as troubleshooting issues are considered
priority services. Your Free Limited Warranty technical support incident is meant to
resolve issues related to installation and activation to get your product up and
running.

to jest tylko czesc maila.

Ja sie z tym nie zgadzam i odpisalma im:

....
Thirdly, if 'Free Limited Warranty technical
support is meant to resolve issues related to installation and activation
to get your product up and running' I disagree with the statement that my
question 'falls outside of the scope of the coverage'. I was not able to
perform certain actions on newely installed CDX7 software, what means the
software is does not fully function, what, in turn means, the software is
not activated, up and running. The problem occured from the first opening
of the software after the installation....

czekam, jaka bedzie ich odpowiedz...
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 10:12   

z Corelem sprawa sie ciagnie - na razie udowodnili mi ze to nie jest problem z instalacja lub aktywacja, to jest inny problem. A jak?.. powiedza mi jak wykupie 'bilet' na pomoc techniczna... chyba bede musiala to zrobic.

W miedzyczasie odkrylam, ze jesli moje pliki z 12, przeniose na inny komputer, zapisze uzywajac X6 w formacie 16, to pozniej ponownie otwarte na moim komputerze w X7 dzialaja i mozna je zapisywac - czy dla Kogos jest to podpowiedz, co jest nie tak, ze nie moge tak od razu, omijajac X6?...
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 9 Grudzień 2014, 10:35   

wydaje mi sie ze Corel ma racje piszac ze to Twoja wina,jestem przekonany ze masz zainstalowane dwa rozne Corela w tym samym folderze i przy probie zapisu od,palaja sie dwa convertery i dlatego jest brak pamieci,na chwile mozna ustabilizowac wywalajac z menu start pamiec plikow otwieranych w coreluale to nie jest rozwiazanie

PS wez jeszcze zrob taki myk wywal ikony skrotow drawa z pulpitu ,wejdz w program files w corela i utworz nowe skroty z draw.exe
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 11:02   

juz sie pogodzialm z tym ze to moja wina...

ale wlasnie cos odkrylam... zanim zrobie to co mi podpowiedzial bidon..

otwieram wlasciwosci pliku - szczegoly - i tam gdzie sa informacje na temat pochodzenie - wersji narzedzia, wersji pliku itd.. (niezaleznie czy 16.0 czy 17.0) te pliki bez problemu zapisuje! jesli we wlasciwosciach pliku - szczegoly - pochodzenie nie zadnych informacji te pliki mi sie nie zapisuja!

to sa chyba konkretne obserwacje - czy ktos ma jakies zdanie na ten temat/rozwiazanie? czuje intuicyjnie (to jest intuicja geologa a nie informatyka), ze musze chyba te wszystkie pliki bez informacji w tej rubryce jakos jeszcze raz zapisac z tymi informacjami, lub wprowadzic te informacje...
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 11:19   

Tydzień ,może dwa temu pisaliśmy w jaki sposób oczyścić Rejestr i AppData z pozostałości po odinstalowanym programie , przed instalacją nowej wersji CorlDraw
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 11:25   

restauro - ja to wszystko zrobilam, w tym temacie jest juz wszystko OK! teraz wydaje sie, ze problem wynika z tego, ze we wlasciwosciach plikow (wczesniej zapisanych w corelu 12) nie ma informacji co do wersji narzedzia, pliku itd - i to wlasnie te pliki sie nie daja zapisac w X7! sprawdzilam to na wszytskich lokalizacjach w kompie - nie tylko tych ktorych teraz potrzebuje. teraz zastanawiam sie czy jakos moge zmienic te informacje zawarte we wlasciwosciach.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 11:39   

Może przenieś problematyczne pliki na inną partycje dysku i usuń z systemowego ,wyczyść Windows z Podgląd obrazów w oknie folderu i wszystkich pozostałości w systemie oraz nieprawidłowych skrótów (najlepiej jakimś programem)
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
  Wysłany: 9 Grudzień 2014, 11:44   

Uwaga - czesciowe rozwiazanie problemu z zapisaniem w X7 plikow poprzednio zapisanych w Corel'u 12 (problem dostepu do pamieci podczas zapisywania):

pliki poprzednio zapisane w Corel'u 12 nie maja informacji we 'wlasciwosciach - szczegolach - pochodzeniu' o wersji narzedzia, wersji pliku itd...

1) prznosze pliki na inny komputer na ktorym mam Corel'a X6;
2) zapisuje w wersji 16.0 (w tym momencie we 'wlasciwosciach - szczegolach - pochodzeniu' pojawiaja sie informacje o wersji narzedzia i pliku itd...
3) przenosze na komputer na ktorym mam X7 - i wszystko dziala
4) na wszelki wypadek od razu zapisuje plik w wersji 17.0 bo z tymi nigdy nie mialam problemu.

jak widzicie metoda na piechote, zmudna... czy znacie jakis skrot? np. wpisanie tych informacji we 'wlasciwosciach - szczegolach - pochodzeniu'?... czy w ogole Ktos moze mi wytlumaczyc geneze problemu?
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 11:46   

przyjrze sie temu restauro, dzieki - ale czy to bedzie mialo wplyw na mozliwosc zapisywania plikow bez informacji we 'wlasciwosciach - szczegolach- pochodzeniu'?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 13:03   

Powinno nadpisać się od nowa.Szukamy przyczyn trochę po omacku .Nie spotkałem się jeszcze takim ciągiem nieprzyjaznych zachowań systemu i programu . :roll:
 
 
karo 
Bywalec
karo


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Grudzień 2014, 14:31   

dzieki bede dzialac...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13