Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebna mi pomoc
Autor Wiadomość
niunia84
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 1
Wysłany: 2 Grudzień 2006, 18:45   potrzebna mi pomoc

A więc chciałabym stworzyć kalendarz dla mojego mężczyzny uzywając przy tym funkcji robienia kolaży. W jaki sposób zrobić kolaż i najistotniejsze: jak dokonać modyfikacji ciała tj. zmniejszenia biustu np., wyszczuplenia ud itp.
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 2 Grudzień 2006, 22:01   

Oj, temat-rzeka. Aby coś takiego dobrze wykonać musiałabyś się całkiem nieźle znać na wielu "funkcjach" jak np. szparowanie i transformacja bitmap, nie mówiąc już o wektorach (krzywe Beziera, podstawy DTP itp.). Z Twojego postu wnoszę, że nie są to dla Ciebie terminy używane na codzień, więc pewnie tylko szczegółowe tutoriale mogłyby pomóc. A to już co najmniej kilkadziesiąt godzin na samo ich stworzenie!
Broń Boże nie namawiam na rzucenie tego w kąt, ale jeżeli to Twoje początki to może lepiej zacząć od czegoś łatwiejszego? A wtedy w przyszłym roku to będzie betka...
8-)
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Grudzień 2006, 22:38   

biust możesz powiększyć w sposób - zaznaczasz maskę na piersi kopiujesz i dodajesz efekt 3d - kula, w wersji EN corela "sphere" w efektach

aha... dodam tylko że robisz to w corel photo-paint
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 3 Grudzień 2006, 15:58   

Co do tworzenia kolaży, to zgadzam się z Cysorzem, na początek to trochę zbyt skomplikowane, ale kilka podstaw (takich na poczatek):
- polecam Paint Shop Pro w wersji co najmniej X (ze względu na modyfikację biustu),
- z przybornika wybierz Freehand selection i obrsuj obszar do skopiowania,
- wybierz z górnego menu Selections > Modify > Inside/Outside Feather i w oknie ustaw Inside z kilkupunktową wartością wtapiania (tak aby kopiowany obszar lepiej wtopił się w nowe tło)
- wybierz Edit > Copy
- przejdź do zdjęcia docelowego i wybierz Edit > Paste as new layer
- wybierz z przybornika Pick i przesuń lub przeskaluj wklejony obszar

Co do zmniejszenia biustu (moje jednak zwiększenia, faceci jednak wolą to drugie ;-) ):
- wybierz z przybornika Warp Brush
- z paska właściwości przycisk ze strzałeczkami do środka i trzymaj wciśnięty lewy przycisk na obszarze do zmniejszenia

Wyszczuplenie:
- z przybornika wybierz Mesh Brush
- na pasku właściwości ustal liczbę kolumn
- trzymając wciśniety SHIFT przeciągnij przecięcie siatki

Opisywane funkcje w wersji Paint Shop Pro Photo XI

To wszystko co opisałem, to jednak tak jak mawiał mój wykładowca z fizyki ciała stałego na studiach "wstęp do początku z elementów..."
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 19:12   

Ha! Kobieta napisała "jak pomniejszyć biust bo robię kalendarz dla swego faceta" :)
pomniejszyć - a to dobre. Od razu wiadomo, że chce powiększyć swoje piersi i "dla niepoznaki" zapytała o "pomniejszenie" :) No bo jak będę wiedziała jak zmniejszyć to sobie i powiększe a chłopacy z forum nie będą nic podejrzewać..
Sprytne, ale nie z nami te numery.


A wracając do meritum. Roland, czy masz jakieś metody jak to się robi w Photo-Paincie a nie Paint Shop Pro?


Znalazłem taki filmik z narzędziami Adobe:
http://www.youtube.com/watch?v=UxcrzT1LX_c

Wiem, że Corel ma opcje typu KULA czy pędzel EFEKT (narzędzie) ale czy ja wiem czy to się tak dobrze sprawdza jak u konkurencji? Gdy bawię się tymi narzędziami w Corelu, powstaje STRASZNA PIKSELOZA. Bitmapy są strasznie niewyraźne po tych operacjach. Nie do przyjęcia.

Macie jakąś metodę na dobre powiększenie biustu?
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 8 Wrzesień 2011, 08:58   

Niestety nie potrafię Ci pomóc, używam PaintShop Pro, choć w Photo-Paincie też jakoś się powinno dać
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 9 Wrzesień 2011, 01:31   

Uważam, że na pomniejszanie biustu szkoda tracić czas. No chyba, że to jakaś 12? :-)
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Wrzesień 2011, 09:09   

a mnie się wydaje, że to nie o kobiecy biust chodzi ;-)
 
 
drozd 
Znawca


Wiek: 51
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 9 Wrzesień 2011, 23:35   

Co do samego robienia zwykłych kolaży - jak już będziesz miała obrobione w innych programach fotki z mniejszym (?!) biustem) - polecam poczciwą Picassę. Do prostych układanek w zupełności starcza!
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 10 Wrzesień 2011, 07:29   

Chyba już nie ma się po co zwracać do koleżanki niunia84, gdyż ostatnio odwiedziła forum w tym samym dniu w którym się zarejestrowała, tzn. 2 grudnia 2006r.
 
 
drozd 
Znawca


Wiek: 51
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 10 Wrzesień 2011, 08:01   

To czemu ten temat wyskoczył mi wczoraj jako nowy?
 
 
drozd 
Znawca


Wiek: 51
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 10 Wrzesień 2011, 08:05   

I znów nie mogę edytować następnego mojego posta w tym temacie. Wniosek - lepiej tu nie wchodzić i już mnie tu nie zobaczycie, bo tym wątkiem chyba ,,szatan już się interesuje''. Jakiś zaklęty rewir...
 
 
celka 
Początkujący
celka


Wersja CorelDRAW: 6
Dołączyła: 16 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: katowice
Wysłany: 16 Grudzień 2014, 17:30   

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, jeśli nie, przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
Pobrałam darmowe kalendarium PDF w formacie A3. Po zaimportowaniu do corela okazało się, że muszę dużo rzeczy poprzerabiać (wielkość cyfr, kolorystyka itp.) Jest to dość proste kalendarium - górną połowę ma zająć zdjęcie, dolną poszczególne miesiące. Wszystko szło dość sprawnie, udało mi się wydrukować próbny egzemplarz, a potem nagle wszystko zaczęło się sypać... Podgląd wydruku stał się nieaktywny. Zaznaczam, jestem początkująca. tak, że proszę się nie śmiać:) Zamykałam program i otwierałam kilka razy, kiedy za którymś razem podgląd wydruku w cudowny sposób powrócił i udało mi się na niego kliknąć, okazało się że strona jest pusta. Powrót do strony roboczej i kalendarz jest ! Podgląd wydruku (o ile powróci aktywność) i nie ma. I tak w kółko - tutaj jest a gdy chcę drukować znika. Siedziałam nad tym wiele godzin, nie mam już siły i oczy mi wysiadają. Proszę pomóżcie.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Grudzień 2014, 18:07   

Musisz zaglądnąć do Menedżera Warstw - wszystkie elementy do druku muszą znajdować się "drukowalnej" warstwie. Cały dokument (lub to co chcesz wydrukować) powinien znajdować się w obrębie strony.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 16 Grudzień 2014, 18:07   

W tym przypadku bez pliku to będzie raczej niemożliwe. Ja mam pod ręką 12 Corela.
Zajrzyj do menedżera obiektów i zobacz co tam się dzieje.
 
 
celka 
Początkujący
celka


Wersja CorelDRAW: 6
Dołączyła: 16 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: katowice
Wysłany: 16 Grudzień 2014, 18:48   

Sprawdzę jutro w pracy, dziękuję za podpowiedź :)
 
 
celka 
Początkujący
celka


Wersja CorelDRAW: 6
Dołączyła: 16 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: katowice
Wysłany: 17 Grudzień 2014, 21:50   

Tak. Coś się z tymi warstwami porobiło... Jednak nadal nie wiem o co dokładnie chodziło.. Dziękuję za odpowiedzi.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Grudzień 2014, 21:56   

Jak nie możesz tego "przeskoczyć" to umieść plik na jakimś e-dysku i podaj link, zobaczymy co tam siedzi...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14