Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wilogo
Autor Wiadomość
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 30 Grudzień 2014, 22:25   wilogo

witam.
co sądzicie o tej stronie???

http://pl.wilogo.com/

jest ona powiązana z fotolią... więc chyba nie będzie "ustawiona" jak podobne, mniej rozgarniete strony z konkursami gdzie o wygranej decyduje.... no właśnie... kto...

jakiś czas jestem tam zarejestrowany i obserwuję... projekty nadsyłane są z całego świata i mozna obejrzeć projekty naprawdę z najwyższej półki... nie z painta...
I TROSZKĘ MNIE BOLI bo nie chcą projektów w cdr :] a w psd

tylko nie wiem jaka kasa jest tam do zarobienia...

czekam na info.
pozdrawiam i
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Grudzień 2014, 01:47   

Kto wybiera? No pewno, że założyciel danego ogłoszenia, czyli znów ktoś, kto w 95% nie ma zielonego pojęcia o rzeczy.

Kliknałem na pierwszy z brzegu przykład. Zwycięzca:



który moim zdaniem wygląda jak solniczka i pieprzniczka na stole, albo dwa wibratory... A były i inne propozycje:



No ale tak czy inaczej, to po prawdzie nie wiadomo, czy nie przyjmują w CDR, no chyba, żeś coś już tam wygrał i kazali ci nadesłać ;-) Propozycje każą wrzucać w PNG lub JPG, czyli tak samo jak na CORTONie. No ale to tylko wizualizacje i propozycje, to jasne, że muszą być w formacie ogólnodostępnym. Jak coś się wygra to format właściwego projektu pewno narzuca zleceniodawca.

Nieco bardziej podoba mi się w WILOGO fakt ukrywania projektów, chociaż nie we wszystkich konkursach. Mam również wrażenie, że serwis nie do końca działa prawidłowo. Właściwie wszystkie mają charakter niejawny (sugestywna ikona przekreślonego oczka), co sugerowałoby ukrywanie projektów, ale w niektórych widać, w niektórych nie. Do tego briefy są po prostu beznadziejne. Nikt tego nie redaguje. Widać, że taki zleceniodawca jest zdany wyłącznie na siebie, a przecież on nie wie "o co kaman" i ktoś mógłby, ba! powinien, mu pomóc (logo dla pobieranej z neta aplikacji na srajfony, a w briefie wykorzystanie logo oznaczone jako druk i szyld...).

Faktycznie nie wiadomo, jaka kasa wchodzi w grę. Ciut to niefajne, bo i można swoje wielodniowe wypociny sprzedać właściwie za grosze. Nie ma nawet wzmianki o ilu cyfrowej kwocie mowa. Bo CORTON to do przesady - pełen pakiet CI za 300 zł, najlepiej z księgą. Pfff...

Nie mam również zielonego pojęcia co oznaczają niektóre restrykcje. Np. TOP DESIGNERS? W konkursie w którym wrzucono ze 100 propozycji bierze udział 7 (słownie siedmiu) grafików. Kto o tym decyduje?

No ale nic, zobaczymy. Jedno jest na pewno fajniejsze od CORTONA i innych temu podobnych tworów, a mianowicie międzynarodowa klientela. To się można wykazać ;-) Jednak powraca pytanie - czy warto (finansowo)?
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 1 Styczeń 2015, 19:43   

jeśli projekty są ukryte - to warto bo nie wiesz z czym wygrałeś lub przegrałeś :] także nie będzie bolało jak przegrasz z solniczką i pieprzniczką :]

szkoda ze nie wiadomo ile sianka za wygraną...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13