Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
logo - Muscle Authority
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Marzec 2015, 19:29   logo - Muscle Authority

Logo dla firmy produkującej suplementy i odżywki dla sportowców. Dwie propozycje, na razie bez mock-up'ów. Rzućcie garść krytyki, drodzy koledzy.

--- 1 ---



--- 2 ---



Aha - jak pewnie się domyśleliście, litery M i A lub ich wariacje były obligatoryjne ;-)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Marzec 2015, 20:25   

W wersji 1 i 2: trochę mnie rażą odstępy międzyliterowe w końcówce wyrazu "Authority". W tej chwili czytam to jak: Author + i + ty.

Nie wiem, czy gladiatorzy docenią zabawę z transformacjami liter. Mocy (w sensie Powera) w tym mało. Bez podpisu - to logo dla firmy szyjącej ubrania, udane zresztą.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Marzec 2015, 20:33   

Shame napisał/a:
Logo dla firmy produkującej suplementy

Suplement kojarzy się z dodatkiem , wyrażając to graficznie z plusem.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Marzec 2015, 20:51   

tegraf napisał/a:
trochę mnie rażą odstępy międzyliterowe w końcówce wyrazu "Authority"


Teraz kiedy o tym wspomniałeś to faktycznie w -1- to wyraźnie widać. Musiałbym popracować nad odstępami. W -2- jednak nie rzuca się to w oczy. Pewnie z uwagi na węższy styl liter. Może dodam, że suplementy te są i będą sprzedawane w UK więc oni to czytają jednoznacznie.

restauro napisał/a:
wyrażając to graficznie z plusem.


No...

Shame napisał/a:
Aha - jak pewnie się domyśleliście, litery M i A lub ich wariacje były obligatoryjne ;-)


Chodziło mi to, że to odgórne zalecenie. Inicjały mają być elementem sygnetu.

Wersja 1 jest zupełnie nowym podejściem. Wersja 2 jest bardziej nawiązaniem do obecnego logo, jego odpicowaną wersją.

Mojej żonie podoba się -1- :-P Mnie osobiście kojarzy się dwojako - przywodzi na myśl insygnia wojskowe (nieco futurystyczne, ale jednak) oraz run. Oba te skojarzenia są męskie, a wiadomo, jaki jest target market ;-)

Dziękuję za uwagi :-) Ktoś jeszcze? :mrgreen:
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 28 Marzec 2015, 22:28   

Mnie bardziej podchodzi wariant drugi, jednak zdecydowanie odpuściłbym barwę żółtą, ze względu na konotacje. Czerwień lepsza.

Uwagi co do świateł potwierdzam. Ogólnie, uważaj na dziwne darmowe fonty, bo one często nie mają ustawionych podsunięć.

Może spróbuj też z masywnym liternictwem? Jest też taki patent… widzisz, kiedyś pracowałem trochę w tej branży i przypadło mi zaprojektować znak, winietę i ogólnie zarys pisma dla sportowców, kulturystów itp. Rzecz miała się nazywać Perfect BODY. Wymyśliłem sobie, że pierwsze co trzeba w takim segmencie zrobić, to dać liternictwo cieliste, w znaczeniu — masywne i zwaliste jak ciało kulturysty — było to dla mnie bezdyskusyjne. Ale od razu pomyślałem, że sprawa jest tak oczywista, że pewnie dawno to już ktoś zrobił. Następnie spędziłem ponad dwie godziny na dokładnym przeglądaniu trzech stert pism z branży kulturystyczno-fittnessowej i… niczego takiego nie znalazłem. Po pracy, zamiast pójść na jakąś łazęgę do nocy ryłem w internecie i… również nic! Nie mogłem w to uwierzyć, więc, niewyspany, dnia następnego domagałem się w pracy pozostałych branżowych pisemek, twierdząc, że to na pewno nie wszystkie. Powiedzieli, że to wszystko co mają z naszego kręgu kulturowego. Nie mieli tylko z Azji. Cóż, kolejny wieczór ryłem internet i znów nie znalazłem niczego, co by przypominało mój pomysł, więc zrobiłem coś takiego:

Projekt został zaakceptowany i… na dobre dwa, albo i trzy miesiące trafił… do szuflady właściciela fabryki. Teraz jesteśmy mądrzejsi i wiemy, że to to nazywa się zamrażarką pani Kopacz.

W międzyczasie najbardziej zasłużone szwedzkie pismo tego typu pracowało nad zmianą swojego wizerunku. Tygodnie minęły i w końcu Szwedzi wydali już pierwszy numer z nowym wizerunkiem. Numer ten szybko trafił do firmy. Ich logo wyglądało prawie tak jak moje, łącznie z wyrazem BODY. Pierwsza reakcja góry była taka, że próbowano posądzić mnie o plagiat. Wtedy przypomniałem, ile czasu leży mój projekt w szufladzie i rozmowa była zakończona… ale trafiony projekt przepadł.

Spróbowali innego pomysłu, lecz po czasie wrócili do mojej koncepcji, tyle, że zrobili to w ten sposób:


Dodam, że wersja z napisem PERFECT w pionie z lewej, z kontrą i bez kontry też była w propozycjach.

Tak czy siak, spróbuj mocarniej tymi literami, niech będą jak bicepsy.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Marzec 2015, 23:29   

Artur Miernik napisał/a:
Tak czy siak, spróbuj mocarniej tymi literami, niech będą jak bicepsy.


Myślałem nad tym, ale w ten sposób sygnet straci właściwie na znaczeniu. To masywne liternictwo jest dobre w przypadku logotypu, jak przy Twoim Perfect BODY. Logo, w którym jest sygnet moim zdaniem powinno się na sygnecie koncentrować lub w najgorszym przypadku równoważyć między nazwą, a znakiem.

Tak swoją drogą to oczywiście, że jak tylko rzuci się okiem na ten rynek, to etykiety takich produktów są tak ciasno wypakowane tekstem w fontach extra heavy, że ciężko zobaczyć światło miedzy literami. Wiem, wiem, wiąże się to ze skojarzeniami. Siła taka, że sam Burneika by się nie powstydził. Ale jak się w temat zagłębić, to niektóre bardzo udane marki stawiają na inny typ opakowań, na nowoczesny, minimalistyczny styl, który do mnie osobiście bardziej przemawia.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 29 Marzec 2015, 01:25   

Ważne, że już powoli przechodzi im estetyka brudu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13