Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo dla ziomka za 50zł
Autor Wiadomość
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 23:46   Logo dla ziomka za 50zł

oceniajcie - interesują mnie sensowne krytyczne uwagi
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Czerwiec 2015, 00:22   

dj_maras napisał/a:
interesują mnie sensowne krytyczne uwagi


Mówisz, jakby tutaj inne się wyrażało :-x Czy pełna nazwa studia to STUDIO BLR ? Bo jeśli tak, to BLR wygląda w tym wypadku na coś w stylu PHU - dodatek do nazwy, którą wydaje się być samo STUDIO. W tej chwili odczytuję to jako "STUDIO-CZACHA, BLR Airbrusch Design". Tak swoja drogą, to jak rozumiem niemiecka firma? Moim zdaniem, najlepszym pomysłem i akcentem jest ta spływająca kropla na zawijasie od S. Dobry pomysł. Czacha nie wiem, czy do końca trafiona, bo nie bardzo oddaje ten aerograf, a jest na innym stopniu skomplikowania niż reszta logo. Jednym słowem - nie bardzo pasuje.

Dodatkowo, nie mogę wyczuć klimetu, w którym miało to być? Jakby studio tatuażu, Miami Ink albo coś w ten deseń?
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 24 Czerwiec 2015, 21:56   

Może mało opisałem kogo to logo :]
Koleś maluje aerografem motocykle, auta itp. klimat typowo harleyowski... skury, czaszki i dobra whisky. Oficjalna nazwa firmy to BLR STUDIO a "Airbrusch Design" jako dodatek...ziomek nie chciał żadnego aerografa w logo tylko własnie czaszkę i tekst...
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Czerwiec 2015, 00:18   

Czaszka w logo, hmmm...
Zwłaszcza (wybacz, ale prosiłeś o opinie) zupełnie nie pasująca do reszty. Taki kwiatek do kożucha albo jeszcze gorzej - wygląda na siłę "przyklejony" element do reszty. Dla mnie zdecydowanie to element, który może zniechęcać, odrzucać, obrzydzać itp.
No ale ja - zaznaczam - jestem raczej tradycjonalistą i nie mam bezpośredniej styczności z tym środowiskiem.
Ale do tego ten trzeci - że tak się wyrażę - wers (airbrush... [CH?!] coś tam): spróbuj sobie to wyobrazić np. na firmowej wizytówce! Nikła szansa, żeby ktokolwiek mógł to odczytać. Dzisiaj się trochę nudzę, spróbowałem więc zrobić sobie symulację i wychodzi mi na to, że "nóżki" litery (w tej kontrze) miałyby szerokość - uwaga! - około 0,06 mm szerokości! Tak, sześć setnych milimetra.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Czerwiec 2015, 00:27   

Skoro nazwa to BLR STUDIO to ja bym raczej skupił się na literach, na monogramie, studio srobił mniejsze, pod spodem czy w ogóle jakoś inaczej. Do tego wrzucenie czachy może zadziałać, chociaż to zalezy od kompozycji. Gdyby monogram BLR był odpowiednio zrobiony/dobrany, to czaszka (chociaż nie koniecznie ta) mogłaby pasować. Ty odwróciłeś "wagę" i ważność elementów. Eksponujesz STUDIO, podczas gdy BLR jest jak nasze PHU albo niemieckie GmbH.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14