Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Własne wypełnienia postscriptowe
Autor Wiadomość
currohimenez 
Początkujący


Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lipiec 2015, 10:41   Własne wypełnienia postscriptowe

Witam, potrzebuję wypełniać obiekty wzorkami , których nie ma w systemowych wypełnieniach Corela X3 . Czy jest możliwość "dorzucenia" do zestawu tekstur coś co sam stworzę ? ...a może można skądś pobrać takie tekstury?
Z góry dziękuję za pomoc
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Lipiec 2015, 11:49   

U mnie tekstury są w folderze : CorelDRAW Graphics Suite X4- Custom Data -TEXTURES .
Mają128 x128 piks i rozszerzenie tif
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Lipiec 2015, 11:51   

U mnie tekstury są w folderze : Program Files - Corel- CorelDRAW Graphics Suite X4- Custom Data -TEXTURES .
Mają128 x128 piks i rozszerzenie tif
 
 
currohimenez 
Początkujący


Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 07:49   

Ja wiem gdzie są wypełnienia i tekstury. W X3 jest ich sporo, ale ich wzory są dla mnie nie przydatne. Zapytuję czy jest możliwość dodania do programu innych wzorów i wypełnień.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lipiec 2015, 09:42   

oczywiscie ze jest mozliwosc,mozesz dodac co chcesz,nie za bardzo rozumiem pytanie powiem szczeze :roll:
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 09:52   

currohimenez napisał/a:
Zapytuję czy jest możliwość dodania do programu innych wzorów i wypełnień.

to jest zwykły plik graficzny. jeśli dostosujesz się do parametrów nie powinno być z tym problemów ,wystarczy je umieścić w folderowe .
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 09:55   

bidon184 napisał/a:
nie za bardzo rozumiem

Ja również .Co Ty jeszcze robisz Bidonik w domu, chyba już czas przenieść się na plaże .
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 09:56   

bidon184 napisał/a:
nie za bardzo rozumiem

Ja również .Co Ty jeszcze robisz Bidonik w domu, chyba już czas przenieść się na plażę .
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 15:10   

A Ty Restauro już byłeśi teraz za karę masz wszystko podwójnie :-)
Ja bym poszedł, ale plaży nigdzie nie ma.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 18:03   

chezare napisał/a:
Ja bym poszedł

Ja mam kawałek .Wprawdzie z górki, ale tylko w jedną stronę .Powrót niestety mniej komfortowy .
Nasz kolega ma tą przewagę , że w zasadzie na plaży mieszka i jeszcze ma basen ,gdyby woda była zimna albo za płytka .
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 19:31   

No popatrz, w życiu bym Bidonika nie podejrzewał.
U mnie wody nie dużo więcej niż na Saharze. Dwie rzeczki które można przeskoczyć bez rozbiegu. Jest nowoczesny basen, ale nie jestem aż tak zdesperowany żeby w lato pływać pod dachem, zresztą co to za przyjemność jak ci po głowie chodzą? Całe życie kąpałem się na gliniankach, kilkadziesiąt stawów, niektóre całkiem spore, dla alternatywnie rozgarniętych były niebezpieczne. Jakieś trzy lata temu przejeżdżałem obok, była wiosna, pomyślałem, zobaczę jak wygląda moje kąpielisko. Obejrzałem szlaban i tabliczkę teren prywatny, wstęp wzbroniony. Dobra, trzeba będzie zmienić staw. Teren prywatny, wstęp wzbroniony. Stałem tam i czułem się jakby mi ktoś kawałek dzieciństwa podprowadził.
W Bałtyku kąpałem się chyba ze dwa razy, ale krioterapię mam na miejscu. :-)
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 20:02   

chezare napisał/a:
[...]Jest nowoczesny basen, ale nie jestem aż tak zdesperowany żeby w lato pływać pod dachem, zresztą co to za przyjemność jak ci po głowie chodzą? [...]

Bo Ty, chezare, wchodzisz do wody po to, by się pokąpać. A baseny są po to, by pływać, czyli pokonywać wpław pewne - a dla zawodników duże - odległości w konkretnym reżimie czasowym; czyli robić trening pływacki.
Jestem trenerem pływania. Gdybyś chciał pogadać o pływaniu, jestem do Twojej dyspozycji. :-)
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 23:37   

Trurl napisał/a:
/.../ A baseny są po to, by pływać, czyli pokonywać wpław pewne - a dla zawodników duże - odległości w konkretnym reżimie czasowym; czyli robić trening pływacki. /.../

Ja co prawda z południa Polski jestem i w związku z tym mam trochę "utrudniony" dostęp do wody, ale zawsze myślałem, że baseny są właśnie dla leniwych. Odkąd pacholęciem będąc i na jednym z takowych "ośrodków" pływając sobie na gów** luźno dryfujące się natknąłem już nigdy więcej na basen się nie wybrałem. Syna nauczyłem pływać w tzw. gliniance, a na basen go za cholerę nie puszczę...
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 00:19   

Tak, jak jest upał to włażę do wody żeby się ochłodzić. Stawy w których pływałem tym się różnią od basenu, że wyjść kiedy się chce się nie da, trzeba dopłynąć do brzegu, no i chloru i wszelakiego syfu jakby mniej. Jak to mówisz, kąpałem się w tych gliniankach, paru jeziorach i morzu i ciągle żyję. :-) Mistrzem pływackim nie jestem, ale na dno też od razu nie idę i wolę potaplać się w wodzie niż o tym gadać. :-) Baseny w lato na pewno nie nadają się do pływania.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lipiec 2015, 12:04   

w taka pogode to tylko baltyk :-) nic tak nie orzezwia :-)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 12:30   

bidon184 napisał/a:
nic tak nie orzezwia

Jak ceny !!!
To oczywiście żart , chyba ?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lipiec 2015, 12:37   

no pewnie ze zart :-) ale tak na serio to normalnie jest tragedia,dobrze ze se zakupilem za 20 zeta w promocji kurtyne wodna,.i sobie leze przy moich pomidorkach i sie orzezwiam :-) oczywiscie przy malym wspomaganiu chmielowym :-) ,bajka normalnie :lol:
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 13:46   

bidon184 napisał/a:
sobie leze przy moich pomidorkach i sie orzezwiam

Gdzie masz te pomidorki , przy lotnisku ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14