Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamienić kolory
Autor Wiadomość
sebikfm 
Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: 1 Październik 2015, 19:18   Zamienić kolory

Witam! Mam mały problem, przy używaniu na moim laptopie Corela nie jestem wstanie zmienić kolorów ani nic. Laptop automatycznie sie zacina i wyłącza się corel... Chciałem zmienić kolory z RGB na CMYK. Czy byłby ktoś tak miły i poświęcił pare minut na zamianę kolorów? Chciałbym aby te odcienie które teraz są już na obrazkach były takie samie w CMYK'u.

Ps. bardzo bym prosił o sprawdzenie czy we wrzystkim prócz przodu jest biała obwódka gdyż nie wiem czy aby ją zapisałem.


Tutaj paczka z obrazami - przód nie jest wektorem, gdyż tego nie dałem rady juz ogarnąć na wektor.
Kod:
http://www9.zippyshare.com/v/fPjnGPFe/file.html


Jakby ktos zrobił to może dodać zdjęcie przed i po (czy aby na 100% sie odcień nie zmienił?) Pozdrawiam!
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Październik 2015, 20:01   

Miałbym kilka pytań:
Dlaczego tworząc grafikę do druku używasz palety RGB?
Dlaczego nie używasz obszaru roboczego tylko wszystko jest poza nim, na pulpicie?
Dlaczego wszystkie jednostki są "internetowe"? Same piksele! Nawet Widok przełączny na Piksele (sic!)

A teraz rozwiązanie:
Eksport projektu do PDF z automatyczną zamianą na CMYK.
Użycie Styli Kolorów.
Ręczna zmiana kolorów - to tylko JEDEN kolor.

Rozumiem, że Corel się wysypuje więc proszę - to co jest pewne, czyli Napis tył i Prawy Rękaw. Nie daję Lewego Rękawa i Napisu Tył bo nie jestem pewien, czy dobrze to przemyślałeś? Jest jak po lewej, a nie powinno być jak po prawej?



Poza tym, co zrobić z tym Przodem? Nie można zrobić PNG w CMYKu. Musi być np. JPG.
 
 
sebikfm 
Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: 1 Październik 2015, 20:27   

Shame napisał/a:
Miałbym kilka pytań:
Dlaczego tworząc grafikę do druku używasz palety RGB?
Dlaczego nie używasz obszaru roboczego tylko wszystko jest poza nim, na pulpicie?
Dlaczego wszystkie jednostki są "internetowe"? Same piksele! Nawet Widok przełączny na Piksele (sic!)


Ponieważ ja + mój wuja (który coś tam umie z grafiki,ale bardzo słabo) tylko tyle mogliśmy zrobić bo tyle umieliśmy. Co do przodu to myślałem, że jednak coś się uda zrobić, ale ok jak nie można to zostawmy to albo poprosze gdzieś by mi to na wektor przerobił (bo sam do robienia wektorów używam vectormagic com, ale ten przód ma za dużo rozdzielczość)

Również co do numerka to nawet nie wpadłem na pomysł by dać podwójne kółko, estetyczniej to wygląda wg. mnie - dziękuje za ten pomysł. :ok
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Październik 2015, 20:39   

Przód zrobiłem tylko jaka ma być kolorystyka ?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Październik 2015, 20:56   

sebikfm napisał/a:
Jakby ktos zrobił to może dodać zdjęcie przed i po (czy aby na 100% sie odcień nie zmienił?)

W tym wypadku tego nie widać ale CMYK zamieniony z RGB to nie to samo i bywa że różnice są duże .
 
 
sebikfm 
Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: 1 Październik 2015, 21:29   

restauro napisał/a:
sebikfm napisał/a:
Jakby ktos zrobił to może dodać zdjęcie przed i po (czy aby na 100% sie odcień nie zmienił?)

W tym wypadku tego nie widać ale CMYK zamieniony z RGB to nie to samo i bywa że różnice są duże .


Rzeczywiście są zupełnie inne kolory, jest możliwość co by nadać "życia" w te barwy? Najbardziej mi chodzi o kolor czerwony by był bardziej jaskrawy, ale tez by nie był on żarówą i kolor czarny by był on czarny? Oczywiście leci "pomógł"!
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Październik 2015, 21:43   

Ten jest taki jak w PNG i nie powinien być jaśniejszy ponieważ kolor napisu byłby zbyt ciemny. Pytałem tylko czy ma być wprowadzony nowy kolor ,właśnie ten, czy ma być ciemniejszy jak pozostałe .
Teraz już wiem, ma być wprowadzona nowa inna niż na pozostałych elementach czerwień.
 
 
sebikfm 
Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: 2 Październik 2015, 15:12   

No mi się rozchodzi tylko to by by napisy i cała reszta (bez przodu) była w takim samych kolorach jak jest tylko ze CMYK, a przód przerobić tak by był jak na RGB lecz w CMYK'u. I bedzie wszystko ok.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Październik 2015, 00:16   

sebikfm, restauro chciał powiedzieć, że Przód składający się z czerwonego i czarnego w RGB po przerobieniu na CMYK dał inny CMYK-owy czerwony niż jest w pozostałych projektach (Tył i boki). I pytanie brzmi, czy ten Przód nie powinien składać się z tego samego czerwonego jak na reszcie?

Jeśli tak, to podaję - czerwony używany w pozostałych projektach to 24-100-100-23
 
 
sebikfm 
Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: 3 Październik 2015, 03:15   

Niestety, wolałbym by był nieco inny niz reszta, najlepiej jakby był zblizony do koloru na RGB gdyż to jest oryginalna barwa tej twarzy w każdej realnej postaci: koszulki,płyty,kasety itd itd.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Październik 2015, 10:10   

sebikfm napisał/a:
Niestety, wolałbym by był nieco inny niz reszta,

Jeśli tak , dlaczego niestety?
Kolor przodu w PDF jest jaki sobie życzysz ,prawie identyczny.
 
 
sebikfm 
Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: 3 Październik 2015, 10:31   

Kurde. Ja się juz pogubiłem przez brak mojej znajomości na grafice. eh.. Wszystko bez przodu po zmieniunu na cmyk zostanie takie jak było? - jeżeli tak to idealnie (dodać tylko tak jak shame zrobił, kolejne obwódkę do numerku na tył bez kółka, do napisu i kolesia z toporkiem. To może inaczej, da radę zrobić tak by przód w CMYKU który będzie wektorem miał takie identyczne barwy (odcień)?
http://www.faygoluvers.ne...06/Milenko1.jpg


Bo wszystko idzie na bluze, i pliki które są wektorami i mają kolor cmyk to na bluzie będzie łęb w łeb ten sam kolor co na komputerze?

Przepraszam, że tak mieszkam itd no ale nigdzie nikt nie mógł pomóc, a ja sam tym bardziej tego nie zrobię :/
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Październik 2015, 11:27   

Kolor jest praktycznie ten sam (szary ma minimalnie inny odcień ) Odnośnie poświaty którą zrobiłeś na ciemnym tle ,lepiej gdyby był to biały kontur.
 
 
sebikfm 
Bywalec


Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 33
Skąd: Poznan
Wysłany: 3 Październik 2015, 13:59   

Jak dałbyś radę zrobić zrobić ten czarny kolor to bedzie idealnie, i bez białej obwódki na przodzie, tylko na reszcie z zestawu. W zalaczniku jest pokazane o co mi chodzi z tym czarnym

ssss.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 371 raz(y) 233.05 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 16