Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wyłączeniem w (opcjach) autokorekty - Corel 11
Autor Wiadomość
aptin 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 4
Wysłany: 15 Listopad 2006, 10:38   Problem z wyłączeniem w (opcjach) autokorekty - Corel 11

Proszę o jakieś konstruktywne rozwiązanie. Zaznaczam, że jestem grafikiem i na co dzień pracuję w Corelu ale przesiadłem się na inny komputer i sytuacja mnie zupełnie zaskoczyła.

Zdanie, zaczynające się o wielkiej litery, zamiana tekstu podczas pisania itd. to są funkcje, które na co dzień w pracy mi tylko przeszkadzają wolę mieć sam na tym kontrolę.
Dlatego pierwsze co robię jak przesiadam się na nowego Corela to wyłączam te opcje (OPCJE -> TEKST -> SZYBKIE SPRAWDZANIE)


Tym razem jednak przy każdym ponownym uruchomieniem Corela funkcje te znów są włączone... obojętnie czy włączam czysty arkusz czy już gotowy projekt.
Wygląda na to jakby Corel nie zapamiętywał ustawień odnośnie autokorekty (inne zapamiętuje dobrze)


Może jest jakiś sposób aby pozmieniać te opcje gdzieś fizycznie w pliku... szukałem tam też ale nie trafiłem...

Jak by ktoś był chętny udzielenia pomocy w tej sprawie
BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY !



Zaznaczam jeszcze, że problem nie dotyczy tylko mojego komputera. Podobne problemy mają inni użytkownicy Corela 11

oto przykład jednego z postów:

"...Zawsze kiedy otwieram dokument w opcjach tekstu Autokorekta (zdanie z wielkiej litery itd)jest włączona - jak to wyłączyć - normalnie odznacam to w opcjach ale dla następnego dokumentu znowu jest włączone, nawet dla już edytowanego dokumentu jest włączone - w jakim pliku można tą opcję wyłączyć - proszę o pomoc..."
 
 
 
lmyk
Początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 10
Wysłany: 15 Listopad 2006, 13:32   

Wejdź w Tekst > Narzędzia językowe i tam masz opcje autokorekta. U mnie to działa.

Pozdrawiam
 
 
aptin 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 4
Wysłany: 15 Listopad 2006, 13:58   

lmyk napisał/a:
Wejdź w Tekst > Narzędzia językowe i tam masz opcje autokorekta...


Dzięki za odpowiedź ale o tym już wiem i sam zresztą pisałem... proszę jeśli ktoś spotkał się z tym problemem i jakoś udało mu się z tego wybrnąć to niech mi zdradzi ten wielki sekret Corela!
 
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 15 Listopad 2006, 18:48   

"Ctrl + J" => Tekst -> szybkie sprawdzanie i odznacz wszystko. Opcję sprawdzania pisowni możesz (nawet powinieneś) zostawić włączoną. Możesz też sprawdzić, czy w katalogu gdzie zainstalowałeś Corela (..\config\*.ini) jakiś plik nie ma przypadkiem atrybutu "tylko do odczytu".
Ale jeżeli to v.11 pracuje w duecie z Windows XP SP2 (a taką ikonkę widać w Twoim poście), to problemy możesz mieć najróżniejsze i tego nie przeskoczysz - wersja 11 jest niekompatybilna z XP...
 
 
aptin 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 4
Wysłany: 16 Listopad 2006, 09:35   

Cysorz napisał/a:
"Ctrl + J" => Tekst -> szybkie sprawdzanie i odznacz wszystko. Opcję sprawdzania pisowni możesz (nawet powinieneś) zostawić włączoną. Możesz też sprawdzić, czy w katalogu gdzie zainstalowałeś Corela (..\config\*.ini) jakiś plik nie ma przypadkiem atrybutu "tylko do odczytu".
Ale jeżeli to v.11 pracuje w duecie z Windows XP SP2 (a taką ikonkę widać w Twoim poście), to problemy możesz mieć najróżniejsze i tego nie przeskoczysz - wersja 11 jest niekompatybilna z XP...


"Ctrl + J" - dzięki za skrót bo widzę, że go teraz będę musiał częściej używać. Jeśli chodzi o odznaczanie to robię to w kółko.. cóż innego mi pozostaje... :-?
Natomiast jeśli chodzi pliki gdzieś w (..\config\*.ini) to sprawdziłem ile dało rady wszystkie mają odznaczony atrybut "tylko do odczytu"

Zastanawiam się nad tym co powiedziałeś o niestabilności Corela 11 pod Win. XP SP2 i faktycznie już wcześniej zauważyłem parę mankamentów... ale firma zakupiła takie programy i cóż trzeba pracować na tym co jest... w każdym razie na poprzednim kompie też miałem Win XP SP2 i Corela 11 i akurat z autokorektą problemu nie było... a może faktycznie może to być niestabilność Corela akurat pod tą konfiguracją sprzętową.

Jednak się nie poddaje ;-) i jeśli jeszcze ktoś ma jakiś pomysł - to słucham!
 
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 16 Listopad 2006, 23:28   

w momencie odznaczania opcji autokorekty po prostu wejdź na koniec w ustawienia globalne i zakliknij save...

domyślnie jest nieaktywny - więc działa tylko i wyłacznie na dokument bieżący
 
 
 
aptin 
Początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 4
Wysłany: 17 Listopad 2006, 10:27   

kreart napisał/a:
w momencie odznaczania opcji autokorekty po prostu wejdź na koniec w ustawienia globalne i zakliknij save...

domyślnie jest nieaktywny - więc działa tylko i wyłacznie na dokument bieżący


..chodziło Ci chyba o "Dokument", a nie "Globalne" ale to też już próbowałem... i gdyby Corel miał głos to pewnie by mi powiedział: "Nic z tego kolego ;)" bo zaparł się tak, że hej... w każdym razie to nie to...

No panowie i panie jak myślicie co to jeszcze może być... temat nie jest prosty - to nie zwykłe pytanie jak zrobić logo albo co to są krzywe...

Zapraszam wszystkich do dalszego dyskursu na ten temat :)
 
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 24 Listopad 2006, 01:54   

Wydaje się mi że masz po prostu uszkodzoną wersję...
Przyjrzałem się dokładnie w 11 ustawieniom... pokombinowałem trochę, ale za każdym razem (nawet przy usunięciu pliku odpowiadającego za zapis ustawień) kiedy załączyłem "Save option as default for new document" wszystkie ustawienia były takie jak chciałem ustawić.

Podejrzewam więc że masz uszkodzoną wersję (przy instalacji któryś z plików się nie wgrał prawidłowo) lub biblioteka odpowiadająca za zapis ustawień została uszkodzona.

Nie widzę innej możliwości. Gdyby choć raz wystąpił taki sam objaw u mnie - to jeszcze mozna by było coś kombinować.

Radzę przeinstalować na czysto Corel... Ustawienia te powinny działać normalnie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14