Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmyte litery
Autor Wiadomość
ceiti
Praktyk


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 81
Skąd: tychy
Wysłany: 3 Luty 2016, 18:02   Rozmyte litery

Witam, zakupiłem niedawno maszynkę cyfrową RICOH Aficio MP C2051 i mam problem z wydrukiem czarnego tekstu na białej kartce, ponieważ strasznie go rozmazuje. Przy pełnej apli tego nie widać, natomiast bez tła wygląda to tragicznie. Czy ma ktoś pomysł czym może to być spowodowane? może bęben do wymiany?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Luty 2016, 20:02   

Przyjrzyj się uważnie krawędziom liter - jeżeli nie masz szkła powiększającego to zeskanuj to w wyższej rozdzielczości i ewentualnie wrzuć tutaj skan.
 
 
ceiti
Praktyk


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 81
Skąd: tychy
Wysłany: 5 Luty 2016, 13:28   

Ok, screen w załączniku na przykładzie kodu QR. Natomiast jpg screen 1 to tak jak powinien on wyglądać.

Screen.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 195 raz(y) 167.01 KB

Screen 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 191 raz(y) 186.71 KB

 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Luty 2016, 22:40   

Chodziło mi o coś lepszej jakości, tak by można było przyglądnąć się krawędziom (zwłaszcza ukośnym) - czy np. kropki rastra pasują do siebie a tego niestety tutaj nie widać. Ale chyba tego tam nie ma, widać że to coś innego. To może być kupa przyczyn, ja stawiałbym na uszkodzenie lub przebicie na czarnej elektrodzie - stąd rozmycie tylko na czarnym kolorze.
Nigdy tego modelu nie widziałem, ale jeżeli można odpiąć elektrodę od bębna to warto to zrobić i przeczyścić styki oraz druciki o ile to możliwe (siatki nie, jeżeli to ona tam jest). Lub założyć jakąś starą od np. zużytego bębna.

Od razu uprzedzam, że to tylko moje domysły - serwisantem nie jestem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 15