Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
3 Czerwiec 2008, 06:21
Bum i Corel pokazuje zupełnie inne kolory.
Autor Wiadomość
Phantasm 
Początkujący


Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Maj 2008, 17:22   Bum i Corel pokazuje zupełnie inne kolory.

Przeszukałem forum, ale o kolorach w Corel Draw jest tu właściwie co piąty topic. Nigdzie jednak nie znalazłem przypadku podobnego do mojego.

Otóż zaprojektowałem klientowi cały SIW (czy jak kto woli CI) w Corel Draw 12.0 - elementy opisane zostały oczywiście razem z kolorami CMYK. Klient zaakceptował wyeksportowane wersje do .jpeg, zresztą bardzo mu się podobało. Projekty zapisałem i trzymam na dysku w plikach .cdr. Minęło kilka tygodni i znów odpalam te pliki (w międzyczasie nic w Corelu nie robiłem), gdyż klient poprosił mnie o podanie nowego adresu w projekcie kopert i wizytówek. Pliki, które otworzyłem to dokładnie te same, które zapisałem za pierwszym razem. Jakież było moje zdziwienie gdy po prawej stronie - tam gdzie znajduje się paleta kolorów - ujrzałem zupełnie nietypowy zestaw barw, choć nadal jest to Default CMYK pallete. Patrzę na otwarte projekty i kolor także ewidentnie nie ten, który stworzyłem pierwotnie. Żeby było weselej to wartości CMYK dla tego koloru są nadal takie same, jednak ani w programie Corel, ani po wyeksportowaniu do .jpeg nie przypomina on tego pierwotnego. Przewertowałem wszystkie opcje, ale dam sobie rekę uciąć, że niczego nie zmieniałem.

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Co może być tego przyczyną?
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2008, 17:34   

Rozumie, że te same kolory z tymi samymi składowymi wyglądają inaczej?? Może przestawiło Ci się wyświetlane kolory.. Wejdź w "Narzędzia" następnie "Zarządzanie Kolorami" i tam możesz sobie przestawić między CMYK, a RGB. Do tego możesz sobie zmienić ustawienia dla danego trybu kolorów. Jeżeli tam zmieniasz to zobaczysz, że kolory na monitorze będą zupełnie inne za każdym razem, a składowe się nie zmienią. Może rysowałeś wcześniej przy innych ustawieniach i dlatego może się teraz różnić?
 
 
Phantasm 
Początkujący


Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Maj 2008, 17:49   

Wielkie dzięki. Choć Twój post rozwiązał problem to na dobrą sprawę zgłupiałem jeszcze bardziej, bo nigdy w tych opcjach wcześniej nie grzebałem. Zajrzałem do nich dopiero po tym, gdy te kolory zaczęły fiksować. Okazało się, że była wyłączona opcja "monitor compensation", nie wiem jednak jakim cudem doszło do jej wyłączenia. Jak przez mgłę pamiętam jedynie obszerniejszy autoupdate podczas feralnego odpalania Corela. Czyżby zmiana domyślnych ustawień? Wątpię...
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2008, 23:00   

No niestety czasem tak bywa... ;-) Coś się przestawi i nie wiadomo kiedy... Corel ma dziwne objawy czasem... Cieszę sie że pomogłem...
 
 
seonsei 
Początkujący



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: Wyspa Bluesa
Wysłany: 23 Maj 2008, 13:48   

michw napisał/a:
No niestety czasem tak bywa... ;-) Coś się przestawi i nie wiadomo kiedy... Corel ma dziwne objawy czasem... Cieszę sie że pomogłem...


tak właściwie dzieje sie tak chyba przy próbie wydruku czegoś w kolorze. ver. 11 tez mi tak robi czasami - a mianowicie wyłącza transport profilu ogólnego do wyświetlania na monitorze który natomiast jest importowany z profilu drukarki.. w zależności od ust. opcji. Tak czy inaczej te profile tam sie z deczka piep.. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14