Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Export pliku z corela do lasera RDWorks - problem z kolorami
Autor Wiadomość
twojachoinka 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: x7
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 13 Marzec 2017, 21:28   Export pliku z corela do lasera RDWorks - problem z kolorami

Witam

Mam problem z eksportem plików a dokładnie z tym w jaki sposób zaimportowany plik jest odczytywany w programie który bezpośrednio łączy się z moim laserem - RDWorks. Tworząc plik w Corelu oznaczam kolorem czarnym to co ma być cięte a kolorem czerwonym to co ma być grawerowane. Niestety RDWorks wszystko odczytuje jako cięcie tzn są utworzone warstwy według kolorów ale do każdej jest przypisywane cięcie - CUT. Dla koloru czerwonego powinien być grawer - SCAN.

I tak się zastanawiam czym to może być spowodowane. Próbowałem zapisać pliki w różnych formatach - DXF (AutoCAD), AI (Adobe Ilustrator) i nawet zainstalowałem w Corelu dodatkowy plugin który wysyła plik bezpośrednio do RDWorksa bez konieczności konwertowania na jakikolwiek inny format i też to samo.

W Corelu jest coś takiego jak zarządzanie kolorami, profile kolorów (Narzędzia -> zarządzanie kolorami ->ustawienia domyśle/dokumentu) i może tutaj jet zlokalizowane źródło problemu. Może mam po prostu ustawione złe profile kolorów...

Mam takie ustawienia w corelu:
Wzorce: Europa - zastosowanie ogólne
Profile kolorów:
RGB - sRGB IEC61966-2.1 (Domyślne)
CMYK - ISO Coated v2 (ECI)
Skala Szarości: Dot Gain (15%)
Podstawowy typ kolorów: CMYK
Odzworowanie kolorów: Kolorometryczna względna
Moduł obsługi koloru: Microsoft ICM CMM
Definicja koloru dodatkowego: Wartość Lab

Może powinienem coś tutaj zmienić? Ma ktoś jakiś pomysł? Może jest jakaś wtyczka która przekształca kolory/profile kolorów... itp

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 13 Marzec 2017, 22:31   

yyy,nie znam tego programu ale poprostu zrob dwie warstwy jedna nazwij cut a druga scan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14