Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paint shop pro X
Autor Wiadomość
pawelsko 
Początkujący


Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 11:13   Paint shop pro X

To mój pierwszy post - witam wszystkich.
Pytanie o Corel Paint shop pro x.
Jak dodać profil drukarki labu i zapisać go do programu?
Wybierając zapisz jako na dole mam okienko gdzie mogę dodać profil. U mnie jest ono nieaktywne i poza sRGB nie mam możliwości wyboru innego profilu. Jak wstawić (załadować inny profil icc) ?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 11:24   

Witamy na Forum.
Sprawdziłem w miejscu o którym wspomniałeś . U mnie jest tylko do wyboru typ formatu zapisu ,to powinno być raczej w ustawieniach ?

Pomoc -  Paint shop pro XI - Praca z zarządzaniem kolorami

" Praca z zarządzaniem kolorami
Przygotowując cyfrowe obrazki o profesjonalnej jakości, można włączać lub wyłączać ustawienia zarządzania kolorami. Ponadto z każdym obrazkiem RGB w programie Corel Paint Shop Pro Photo jest skojarzony profil. Domyślnie te zaawansowane ustawienia kolorów są włączone, dzięki czemu aplikacja może korzystać ze spójnej przestrzeni roboczej kolorów. Użytkownik może definiować funkcje zaawansowane dotyczące przestrzeni roboczych i profili kolorów. Można na przykład ustawić profil CMYK, który określi sposób przetwarzania obrazków CMYK podczas rozdzielania lub łączenia kanałów CMYK albo podczas zapisu danych wyjściowych w pliku TIF CMYK.

Aby skonfigurować profile do zarządzania kolorami
1. Zamknij wszystkie otwarte obrazki.
2. Wybierz kolejno Plik Zarządzanie kolorami Zarządzanie kolorami.
Zostanie wyświetlone okno dialogowe Zarządzanie kolorami.
Zalecana przestrzeń robocza dla programu Corel Paint Shop Pro Photo to sRGB.
W razie potrzeby należy zaznaczyć pole wyboru Włącz zarządzanie kolorami, aby uzyskać dostęp do elementów sterujących w tym obszarze.
3. Wybierz opcję Podstawowe zarządzanie kolorami, aby uzyskać dostęp do elementów sterujących monitora i drukarki.
4. Z listy rozwijanej Profil monitora wybierz profil monitora, którego chcesz używać.
Jeśli z komputerem używasz wielu monitorów, wybrany profil dotyczy tylko głównego ekranu.
5. Z listy rozwijanej Profil drukarki wybierz profil drukarki, którego chcesz używać.
Jeśli z komputerem używasz wielu drukarek, wybrany profil dotyczy tylko głównej drukarki.
6. Z listy rozwijanej Cel odwzorowania wybierz ustawienie pasujące do planowanych wydruków.
To ustawienie wpływa na sposób korzystania z opcji wybranej z listy rozwijanej Profil drukarki.
7. Kliknij przycisk OK.

• Na liście profili są wyświetlane tylko prawidłowe i właściwie zainstalowane profile.
• Jeśli użytkownik ma na komputerze uprawnienia administratora, zapisany profil stanie się aktywnym profilem monitora. Jeśli użytkownik ma ograniczone uprawnienia, w celu zainstalowania profilu należy skontaktować się z administratorem.

• W drukarce można ustawić symulowanie maszyny drukarskiej, wybierając opcję Testowanie, wybierając urządzenie z listy rozwijanej Profil emulowanego urządzenia, a następnie wybierając odpowiednią opcję z listy rozwijanej Cel odwzorowania.

Aby zdefiniować przestrzeń roboczą kolorów i profil CMYK
1. Zamknij wszystkie otwarte obrazki.
2. Wybierz kolejno Plik Zarządzanie kolorami Przestrzeń robocza kolorów.
Zostanie wyświetlone okno dialogowe Robocza przestrzeń kolorów.
Zalecana przestrzeń robocza dla programu Corel Paint Shop Pro Photo to sRGB.
3. Z listy rozwijanej Robocza przestrzeń kolorów wybierz przestrzeń kolorów.
4. Z listy rozwijanej Profil CMYK wybierz profil, który ma być używany w aplikacji w operacjach związanych z modelem CMYK.
Lista rozwijana zawiera domyślny profil CMYK i wszystkie profile dodane przez użytkownika
"
 
 
pawelsko 
Początkujący


Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 18:11   

Bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, ale....

Przy zapisywaniu pliku -- save as, wybieram .jpg a następnie opcje i przy Embed icc profile nadal mam tylko sRGB mimo że zarządzaniu kolorem wybrałem inny profil
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 19:31   

Z tego co zapamiętałem podczas przeglądania pomocy (rzadko używam ten program i nigdy nie musiałem zmieniać w nim profilu kolorystycznego )programu PSP , profil drukarki powinien być zainstalowany w systemie i wskazany jako domyślny
Ustawiasz ją w opcji - Zarządzanie kolorem i Preferencje (przynajmniej w XI )

Obrazek1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 354 raz(y) 54.55 KB

 
 
pawelsko 
Początkujący


Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 20:19   

restauro napisał/a:
Z tego co zapamiętałem podczas przeglądania pomocy (rzadko używam ten program i nigdy nie musiałem zmieniać w nim profilu kolorystycznego )programu PSP , profil drukarki powinien być zainstalowany w systemie i wskazany jako domyślny
Ustawiasz ją w opcji - Zarządzanie kolorem i Preferencje (przynajmniej w XI )


Nie mogę go odnaleźć mam wersje EN
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 20:31   

Może w Twojej wersji jeszcze nie ma ?
Zamiast meczyć się z tym antykiem , zainstaluj darmowy Gimp, w opcji Preferencje możesz instalować profile z dysku

Obrazek1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 343 raz(y) 112.79 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15