Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec R.A.V.E animacje juz nie dzialaja
Autor Wiadomość
astari
Początkujący


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: karpacz
Wysłany: 18 Maj 2011, 12:40   Koniec R.A.V.E animacje juz nie dzialaja

po upreadzie adobowskiego flash playera wiekszość rzeczy zrobiona za pomocą rave niedziala


tu screan (na dole jak wygladal rave przed a na gorze jak wyglada w najnowszej wersji plugina flasch playera)


www.ast-design.pl/bug.jpg

takze wszystkie strony zrobione r.a.v.e.m niedzialaja w ogole lub cześciowo
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 19 Maj 2011, 16:59   

Potwierdzi ktoś?
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Maj 2011, 17:04   

Którym RAVE'em to robiłeś?
Trza zrobić upgrade do X5 ;;;; )
A tak na serio... to lepiej przestawić się na Swisha - tańszy, fajniejszy, użyteczniejszy...
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 4 Październik 2017, 10:03   

Podłączę się z pytaniem do tego tematu: czy możecie polecić darmowy program do animacji 2D, podobny w strukturze i działaniu do RAVE?

Szukam takiej aplikacji, w której mógłbym z równą łatwością, co we wspomnianym RAVE pracować z grafiką wektorową i tekstami. Próbowałem używać Synfig Studio, ale mam kłopot z importem wektorów, nawet po ich wcześniejszym eksporcie z Corela do formatu SVG, a edycja tekstów i fontów jest koszmarna. W RAVE wszystko było dziecinnie proste, no i kompatybilne z Corelem... Chciałbym też móc dodawać do animacji ścieżkę dźwiękową i całość eksportować do jakiegoś formatu video.

Dziękuję z góry za podpowiedzi.

EDIT:

Dodam jeszcze pytanie: czy jest technicznie możliwość zainstalowania samego RAVE bez całego pakietu Corela?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Październik 2017, 11:46   

Darmowy nie , ale nieprzesadnie drogi .Można testować przez 20 dni .
https://store.toonboom.com/
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 5 Październik 2017, 12:29   

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że jest po angielsku.

Zapytam Cię, może się orientujesz, czy da się zainstalować RAVE 3 z Corela 12 (to ostatnia wersja z tą aplikacją) bez całego pakietu? Gdyby było to możliwe, to rozważyłbym nawet kupno tej wersji. Znalazłem również w sieci jakieś wersje RAVE 3 przenośne, ale zapewne nielegalne...
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Październik 2017, 12:53   

Nie wiem ,zobacz na stronie
http://community.coreldra...Corel%20R.A.V.E
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 5 Październik 2017, 19:47   

Dzięki za linka. Podejrzałem w instalatorze Corel 12 i można zainstalować RAVE całkowicie oddzielnie.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Październik 2017, 17:23   

To Wygrałeś :mrgreen:
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 6 Październik 2017, 17:34   

restauro napisał/a:
To Wygrałeś :mrgreen:


Ja zawsze wygrywam. :-D

Może i ten RAVE siermiężny, ale pracuje się w nim jak w Draw, więc się cieszę. Tylko gdzie teraz znaleźć wersję do kupienia CD 12? Na aledrogo nie ma. Będę polować na serwisach ogłoszeniowych.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Październik 2017, 19:55   

Wygrywam napisał/a:
wersję do kupienia CD 12

Może być z tym kłopot .Teraz można uaktualnić CorelDraw praktycznie od każdej wersji ,to bardziej opłacalne rozwiązanie . Chyba że uda się znaleźć kogoś , kto nie zamierza używać programu .


Chociaż , znalazłem na ebay -
http://www.ebay.com/itm/C...noAAOSwSlBY4nvo

http://www.ebay.com/itm/C...2.c100040.m2060
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 7 Październik 2017, 16:35   

Dziękuję za linki. Przyjrzę się temu...
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 24 Listopad 2017, 18:56   

Jak sądzicie, czy jest jakiś sposób na to, żeby doinstalować do RAVE dodatkowe kodeki? Teraz są tylko 2: Microsoft Video 1 i Kodek-dekoder Cinepak formy Radius.

Testuję RAVE na innym komputerze i mam problemy z eksportem do AVI, a dokładnie z wagą plików. 2 klatki z dwoma, nieskomplikowanymi obiektami wektorowymi ważą ponad 2MB. Rozmiar filmu mam ustawiony na 1920x1080px, żeby animację można było oglądać w HD. Eksport trwa też bardzo długo, jak na tak niewielką ilość grafiki. System Win7 64bit. Jak dodaję jeszcze dźwięk, to w zasadzie program przestaje współpracować.

Coś mi się zdaje, że RAVE nie pociągnie w tych, nowych czasach. :-?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Listopad 2017, 19:08   

To działka Bidona ( bidon184 ) , eksperymentuje z różnymi dziwnymi rzeczami . Ponieważ rzadko ostatnio bywa najlepiej jak napiszesz na pw.
Znalazłem może nie bezpośrednio związany ,ale powiązany temat .
https://community.coreldraw.com/talk/coreldraw_x3_and_older/f/coreldraw-graphics-suite-12/8042/animations-on-youtube
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 25 Listopad 2017, 18:24   

Dziękuję, wątek się przydał, choć jedna porada w nim zawarta jest błędna, ta o wyłączeniu w opcjach RAVE kompresji obiektów graficznych, ponieważ nie dotyczy to eksportu plików, a jedynie wpływa na ich wagę na dysku.

Do Bidona skrobnę.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Listopad 2017, 19:13   

Wygrywam napisał/a:
Do Bidona skrobnę

Jest szansa ,że bedzie gorsza pogoda na plaży i się pojawi.
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 28 Listopad 2017, 11:49   

On jest tzw. morsem, czy mieszka w ciepłych krajach? :->
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Listopad 2017, 12:01   

To taki żart .Mieszka nad morzem ,blisko plaży, więc jak znika to gdzie może być ? happy
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 28 Listopad 2017, 12:06   

:-D
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 25 Styczeń 2018, 13:04   

Bidon się nie odezwał, więc musiałem temat ogarnąć samodzielnie.

Okazało się, że eksport do AVI całkowicie blokuje pracę, bo przy przetwarzaniu plik tymczasowy jest tak duży, że nie starcza RAM. Uznałem, że będę eksportować do SWF i poszukam konwerterów do jakiś formatów wideo, ale... RAVE nie używa przy eksporcie do SWF żadnego kodeka i konwersja jest niemożliwa (próbowałem większość aplikacji). Sprawdziłem również konwertery online, ale pokazywały ten sam błąd, jednak w końcu znalazłem konwerter SWF do HTML5, który sobie poradził i otrzymałem plik wynikowy w MP4. :-)

Ostatnią przeszkodą, ale nie do przeskoczenia jest ograniczenie rozmiaru animacji przy eksporcie do SWF (max: 1442px x 810px), więc najwyższa jakość filmu to 720dpiHD, pomimo, że w RAVE mam ustawiony rozmiar sceny na 1920x1080 (chciałem publikować filmy w 1080HD).

Na koniec mam pytanie do znawców RAVE. Nie mogę wykonać trywialnego kopiowania części animacji, np. w celu powtórzenia ruchu postaci. O ile można skopiować fragment, który jest stworzony za pomocą powtórzenia obiektu (Ctrl + wydłużenie ścieżki lewym przyciskiem myszy), o tyle nie da się tego zrobić z kilkoma, różnymi klatkami po sobie lub ja mam zbyt małą wiedzę. Ktoś, coś? ;-)

Dodam, że RAVE może służyć jedynie do prostych i krótkich animacji. Brak mu wielu narzędzi, które pracę uczyniłyby szybką i przyjemną. Zaletą jest identyczność narzędzi jak w samym Corelu, no, ale to za mało, aby uznać program za profesjonalne narzędzie do tworzenia animacji. :-/ Myślę, że producent pakietu Corela zmarnował potencjał RAVE, bo gdyby był rozwijany, mógłby górować nad konkurencją.
 
 
Wygrywam
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Wlkp
Wysłany: 6 Luty 2018, 16:10   

Chyba muszę się poddać w kwestii kopiowania całych sekwencji klatek. Przeryłem samouczka i dział pomocy, ale nic nie znalazłem, ale nie chce mi się wierzyć, żeby nie było możliwe powielanie kilku klatek. Myślałem, że ktoś pomoże, ale cicho i głucho... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13