Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Roland PNC 1000 vs Corel
Autor Wiadomość
mariobross 
Początkujący


Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 18 Czerwiec 2016, 21:33   Roland PNC 1000 vs Corel

Witam wszystkich bardzo serdecznie na wstępie.

Podłączyłem stary poczciwy Roland PNC 1000 na lpt i postanowiłem rozpocząć testy cięcia. Wszyscy zachwalają, że można prosto z Corela więc i ja spróbowałem. Zainstalowałem ze strony Roland sterownik, narysowałem kwadrat wybrałem drukuj i... sie zdziwiłem. Wywala mi błąd: BRAK DOSTĘPU DO STEROWNIKA DRUKARKI. Ponowna instalacja sterownika nic nie dała. W BIOSie lpt jest włączone. Dla testów ściągnąłem trial SIGN Pro i o dziwo tnie elegancko na tym samym sterowniku.
Czy ktoś miał taki przypadek? Zna rozwiązanie i coś doradzi?
Z góry bardzo dziękuję.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 18 Czerwiec 2016, 22:34   

nie za bardzo rozumiem po co grzebales w BIOS,co niby to ma do problemu?to tak jakbys stwierdził ze czjanik elektryczny nie dziala i nalezy w takiej sytuacji wymienic dysze w kuchence gazowej,hym :roll: ,najpierw odlacz zapore i spruboj jeszcze raz ,bo to ze trial dziala to tylko dlatego ze trial instaluje sie wirtualnie w rejestrze w sensie ze tworzy pod klucz,obadaj bez zapory
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Czerwiec 2016, 23:51   

Ale chyba nie grzebał w BIOS, tylko sprawdził :-P .
Draw bodajże do v. 9 bez problemu współpracował z ploterami Rolanda - ja co prawda miałem (a nawet nadal mam na półeczce ;-) ) CAMM 1100 i stąd moje wtrącenie. W swoim czasie jak pamiętam to też próbowałem i spod 9-ki dało się ciąć a już spod X3 nie...
 
 
mariobross 
Początkujący


Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 19 Czerwiec 2016, 10:49   Roland PNC 1000 vs Corel

Spróbowałem, odłączyłem zaporę i problem nadal jest. To samo wyskakuje przy Corel 9. Dla porównania włączyłem edytor tekstu i zrobiłem Drukuj, wybrałem jako drukarkę ploter i w przypadku edytora problem się nie pojawia:/
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Czerwiec 2016, 10:50   

http://support.rolanddga....spx?pm=pnc-1000

http://download.rolanddg.jp/en/cutting.html

Ewentualnie wpisz nr serii w wyszukiwarce sterowników .
https://www.rolanddga.com/support
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 19 Czerwiec 2016, 11:42   

a mnie bardziej interesuje jak kolega wylaczyl zapore czy antywirusa :-) czy poprostu kliknal w interfeisie wylacz czy naprawde wylaczyl ??? podpowiadam zeby wylaczyc ochrone,a tu rozmawiamy o sterownikacz czyli ladowanie z MBR nalezy wpisac uptoolbarze (menu start) msconfig.exe i tam nalezy wyszukac i powylaczac procesy jak i uslugi biorac pod uwage takze proces a wlasciwie tlo defender!!! powiem tak jesli sterownik jest podpisany to musi dzialac!!! jesli jest problem ze skryptem to PPM i dodac do wyjatkow,zreszta to wszystko opisane w pomocy technicznej wbudowanej w widows,trza poprostu poczytac ,,,taka moja wersja tego pronlemu jest :-)

PS tera se tak przypomnialem jeszcze jeden problem,wiem ze mozecie sie zdziwic ale tera mozna wpisac w plik fontu ladowania w tle ,co to znaczy znaczy to ze (trzeba pamietac ze windosw laduje najpierw fonty z pliku boot a potem z pliku txt i jesli dany sterownik ma zaimpletowane ladowanie nazwijmy to w autostarcie Stand BY to w przypadku fontu w tle ,(przewaznie to sa fonty trashowe) taki sterownik sie niezaladuje ,poniewaz dana maszyna nie wykonuje opcji zawartych w danym foncie,co che przez to napisac ,ano to zeby przetrzepac folder fontu windowsa czy czasami nie mamy skrotow do fontu lub poprostu fontow o skomplikowanej struktorze wezlow,mam nadzieje ze mnie skumaliscie :mrgreen:
 
 
mariobross 
Początkujący


Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 19 Czerwiec 2016, 16:10   Roland PNC 1000 vs Corel

Zaporę wyłączyłem tak jak kolega podpowiedział. Antywira nie ma bo to komputer nie podłączony do żądnej sieci i nic więcej nie ma na nim. Sterowniki zainstalowane ze strony Rolanda nic nie dają. Na zagranicznych forach polecają jakiś sterownik 27029 DJ ale nigdzie nie można go znaleźć. Dodatkowo w ramach testu pobrałem demo Signtools i tnie bez problemu z Corela. Także już nie wiem w czym jest ten problem.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Czerwiec 2016, 16:30   

Jaki używasz kabel do połączenia z komputerem , LPT ? Jeśli tak może przejściówka USB do LPT rozwiąże problem.
 
 
lenofo
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 9
Dołączył: 14 Cze 2018
Posty: 15
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2 Lipiec 2018, 13:49   

Ja mam pytanie do kolegów z Rolandami, w czym mierzycie folię? Nieraz pracuję na Rolandzie CAMM-1 PCN-1800 i olbrzymi problem z "trafieniem" w odpowiednie miejsce na folii(początek osi wypada w dziwnych miejscach), a mierzyć z poziomu samego plotera nie działa, ew. nie umiem tego używać... W sumie właśnie szukam jakiegoś wątku na ten temat i zatrzymałem się tu ;) Kiedyś pracowałem z Pumą (nie pamiętam modelu) i CDR 11. Wówczas miałem jakiś program, którego nazwę zapomniałem... A może odpuścić sobie i wycinać w czymś innym, co najpierw zmierzy i umożliwi dopasowanie "wydruku"?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lipiec 2018, 18:50   

Hmmm... to zabytki jednak ;)
Rozumiem, że chcesz nacinać wydruki po kształcie, tak? Póki nie miałem jeszcze plotera obsługującego OPOS jedynym wyjściem było naklejenie na ploterze znaczników i tak ułożone arkusze można w miarę dokładnie (+/- 1 mm) nacinać.
 
 
lenofo
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 9
Dołączył: 14 Cze 2018
Posty: 15
Skąd: Elbląg
Wysłany: 10 Lipiec 2018, 11:52   

Cysorz napisał/a:
Hmmm... to zabytki jednak ;)
Rozumiem, że chcesz nacinać wydruki po kształcie, tak? Póki nie miałem jeszcze plotera obsługującego OPOS jedynym wyjściem było naklejenie na ploterze znaczników i tak ułożone arkusze można w miarę dokładnie (+/- 1 mm) nacinać.
Ale on chyba powinien mierzyć folię, tylko potrzebne jest oprogramowanie?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Lipiec 2018, 16:01   

Ploter musi mieć opcję wycinania po obrysie (OPOS) - wiąże się to m.in. z tym, że musi posiadać optyczny system pozycjonowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14