Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kody EAN-13 na wydruku seryjnym
Autor Wiadomość
Stipa 
Praktyk
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Bytów
Wysłany: 3 Wrzesień 2018, 14:43   Kody EAN-13 na wydruku seryjnym

Być może wyważam otwarte drzwi. Ostatnio miałem do zrobienia kilkadziesiąt kodów EAN-13. Jako że nie wiem, czy da się to zrobić w corelu z jego generatorem kodów, poszedłem inną drogą. Jest font EAN-13.ttf, tóry jednak wymaga zapisania kodu w specyficznym cyfrowo-literowym formacie. Napisałem więc program, który "łyka" pliki tekstowe z kodami EAN-13 (z cyfrą kontrolną lub bez, bez spacji, jeden pod drugim) i wypluwa plik z danymi, które mogą posłużyć do stworzenia wydruku seryjnego.

https://drive.google.com/file/d/1Bh4PcpMpu9AF0o7NCM3miqhJbtTqOcL4/view?usp=sharing
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 3 Wrzesień 2018, 20:03   

Będzie trudno tego użyć tego w wydruku seryjnym, gdyż Twój program zamienia wiersz z kodem np.:

0000000000017

na

0000000000017 0 000000 000017 *000000#ppppqu*

Właściwa fraza do wygenerowania kodu tym sposobem to znaki między gwiazdkami: *000000#ppppqu*

Czyli wcześniej trzeba usunąć z pliku tekstowego wszystkie znaki poprzedzające (Corelowy wydruk seryjny czyta cały wiersz):

0000000000017 0 000000 000017

Zostaje samo *000000#ppppqu*. Kod wygenerowany za pomocą fontu nie ma cyfrowego oznaczenia pod spodem, więc nie bardzo wiadomo, co się generuje i czy nie ma błędu. Przy kilku, kilkunastu kodach się sprawdzi - przy większej ilości będzie trudno.
 
 
Stipa 
Praktyk
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Bytów
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 11:55   

Nie masz racji.
Corel dla potrzeb rozróżnia kolumny w plikach txt oddzielone tabulatorami lub średnikami. Tu są TABy. Tak po prawdzie należy ten plik zaciągnąć z powrotem do arkusza kalkulacyjnego, który przysłał klient, bo tam są jeszcze kolumny z nazwą towaru, numerem zamówienia, datą trwałości itp. Po wywaleniu niepotrzebnych koluimn (np pierwsza kolumna mojego txt) eksportujemy do txt i działa.

U mnie działa.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 12:05   

Stipa napisał/a:
Corel dla potrzeb rozróżnia kolumny w plikach txt oddzielone tabulatorami lub średnikami. Tu są TABy.


A tego to nie wiedziałem. Wtedy owszem, działa.

Mimo wszystko, EAN13 bez cyfrowego opisu pod spodem jakoś do mnie nie przemawia.
W przypadku błędu odczytu, sprzedawca jest w stanie wpisać kod do kasy z klawiatury, bez tego - nie sprzeda.

Ja używam tego: https://impozycjoner.pl/pl/t/generator-kodow-ean13-i-ean8
 
 
Stipa 
Praktyk
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Bytów
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 13:42   

Oj, aż ręce opadają. A po co niby w moim txt jest kolumna z kodem cyfrowym ze spacjami? Otóż po to, żeby wydruk seryjny wstawił ten kod cyfrowy pod kodem kreskowym, a spacje są właśnie tam, gdzie kreski kontrolne wcinają się w dół.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 19:44   

Stipa napisał/a:
Oj, aż ręce opadają.


Opadają, bo dokumentacja niekompletna. Właściwie to jej nie ma. A nawet nie 'właściwie' - tylko jej nie ma :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14