Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MAKRO do numerów serii i daty produkcji
Autor Wiadomość
Inyfin 
Początkujący
INYFIN


Wersja CorelDRAW: 2018. x20
Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Znikąd
Wysłany: 30 Październik 2018, 12:25   MAKRO do numerów serii i daty produkcji

Cześć. ;)

Mam sprawę. Przejdę od razu do rzeczy. Mam 20 plików. Każdy plik zawiera 5 stron. Łącznie 100 rodzajów etykiet. Każda etykieta ma inny numer serii i datę obok numeru serii.

produktionsdatum: 10/2018
haltbarkeit: 18 Monate
chargennummer: 8A43011018


Tak to wygląda.

Zastanawiam sie, czy istnieje możliwość, żeby w programie Corel (lub innym, zewnętrznym, jeśli ktoś sie na tyle zna) Stworzyć program/makro, które ułatwi mi zamianę tych wartości na aktualne. Nie pytajcie o rzeczy typu etykieciarka, że łatwiej, że lepiej to inaczej rozwiązać. Nie. Takie dane muszą znaleźć się na etykiecie.

Moje pytanie brzmi, czy istnieje możliwość stworzenia takiego makra, które z treści zawartej w całym pliku, a nie tylko stronie - rozpozna datę produkcji, termin przydatności i numer serii. Wyświetli mi to na ekranie w postaci okna i pozwoli wpisać dowolną wartość, na którą chciałbym to zmienić, a później oczywiście zastosować i zapisać.

Przykładowo mamy październik. Powiedzmy, że otwieram 20 plików naraz z przeróżnymi datami (czyli chyba wyszukiwanie treści musiałoby się odbyć na zasadzie "stały ciąg znaków" tzn. "8A43", a zmianie podlegałoby reszta znaków. "8A43******". Tzn. Wyszukiwałoby wartości stałych, a w oknie obok wpisywałbym jedynie to, co chcę zmienić. Tutaj byłaby to data. np. dziś: "301018". A po wciśnięciu "zastosuj", tekst w pliku zmieniałby się z (tutaj jakakolwiek data dla przykładu) "8A43101018" na "8A43301018".


Wiem, że mogłoby to działać na zasadzie znajdź i zamień tekst.
Na razie korzystam z programu tinytask. Gdzie nagrywam siebie, jak właśnie w okienku znajdź i zamień tekst najpierw ręcznie wpisuję datę, którą ma program wyszukać. a później datę, na którą ma zmienić. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że daty ciągle się zmieniają. I np. na 100 produktów, ręcznie trzeba wpisać 90 z nich. Zatem takie wyszukiwanie i zamienianie tekstu nie ma za wiele sensu.

Lepiej jest poprosić kogoś o napisanie programu, który przeczesywałby treść wszystkich otwartych plików, albo chociażby zawartość wszystkich otwartych stron w danym pliku: żeby taki program pokazywał wartości, które znalazł oraz żeby obok było okienko, gdzie mógłbym wpisać, na jaką wartość chciałbym tę aktualną zmienić.


No coś na zasadzie programu ReNamer. Tylko, że dla corela.
W sensie tworzenie reguł i ich stosowanie. Na zasadzie: tę wartość zamień na to. Tę na coś innego itp. Żeby wszystko raczej odbywało się za jednym zamachem.


W tym oknie zawierałyby się dane z każdej ze stron. Wpisywałbym, makro/program stosowałby zmiany. Zapisywałbym plik i ruszał do kolejnego. A później drukował. Plusem jest oszczędność czasu. Ogromna. I brak pomyłek.

Mój mail to krzysztof@vape.pl

Jeśli ktoś ma pomysł na to, to proszę bardzo o kontakt. Raczej na maila, aniżeli tutaj. Bo na maila szybciej odpowiem.
Jesteśmy firmą. Nie liczę na charytatywne rozwiązanie sprawy. Raczej oczywiście, że skłaniam się np. ku umowie o dzieło i wynagrodzeniu.

Dziękuję. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13