Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
NUMERY SERII
Autor Wiadomość
Inyfin 
Początkujący
INYFIN


Wersja CorelDRAW: 2018. x20
Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Znikąd
Wysłany: 31 Październik 2018, 12:47   NUMERY SERII

Okay. Inaczej, bo chyba ludzie nie załapali.

Zastanawiam się, czy istnieje możliwość stworzenia makro, które działałoby tak samo jak funkcja Znajdź i zamień. Z tym, że to "znajdź i zamień" miałoby mieć więcej funkcji.


Wyświetlałoby się okno takie, jak "znajdź i zamień", natomiast z możliwością wpisania większej liczby wyjątków. 5, 10 lub 20. Oraz z możliwością określania "znaków dzikich."

Gdybym chciał wyszukać A48311018 na jednej stronie, a z kolei na innej stronie takowa data zmieniłaby się na wczorajszą, czyli A48301018, a obie te daty chciałbym zmienić na jutrzejszą... Chciałbym móc wpisać w polu:

ZNAJDŹ: A48******
ZAMIEŃ: A48011118.

I żebym mógł takich wyjątków twórzyć wiecej. Ażeby wszystko odbywało sie naraz.

Czy jest to możliwe?
Serio, proponuję wynagrodzenie. Umowę o dzieło, zlecenie, cokolwiek. Nie znam się na tym, a potrzebuję pomocy.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 31 Październik 2018, 14:10   

Wszystkie prośby o pomoc traktujemy poważnie . Czasem trzeba jakiś czas poczekać na odzew osoby obeznanej w danym temacie .
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Październik 2018, 23:19   

Trzeba będzie poszukać chyba innej drogi - Corel nie zaakceptuje zamiany "***" na (np.) "123" - będzie szukał po prostu gwiazdek. No bo niby skąd ma wiedzieć, że te gwiazdki to np. sześć ostatnich numerów w danych komórkach a nie dowolne cyfry, litery czy też nawet znaki przestankowe? Nie znam zresztą programu, który by coś takiego potrafił.

Załącz może przykładowy plik (nieistotne czy też "wrażliwe" dane możesz spokojnie usunąć), spróbujemy coś wykombinować bo Corel to jednak całkiem zmyślna bestia jest ;).
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 1 Listopad 2018, 10:33   

Cysorz napisał/a:
Nie znam zresztą programu, który by coś takiego potrafił.


Notepad++ potrafi. InDesign tez potrafi. Word - też potrafi. Wszyscy potrafią, oprócz Corela.

Notepad++:
ZNAJDŹ: A48.*
ZAMIEŃ: A48011118
zamieni wszystkie frazy "A48 + coś tam" - na A48011118.

W Indesign też, tylko składnia inna:
ZNAJDŹ: A48\w\w\w\w\w\w
ZAMIEŃ: A48011118

Word:
ZNAJDŹ: A48??????
ZAMIEŃ: A48011118

http://docs.notepad-plus-...lar_Expressions
https://indesignsecrets.com/indesign-grep-essentials-wildcards.php
https://helpx.adobe.com/indesign/using/find-change.html#metacharacters_for_searching
 
 
Inyfin 
Początkujący
INYFIN


Wersja CorelDRAW: 2018. x20
Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Znikąd
Wysłany: 2 Listopad 2018, 13:10   NUMERY SERII

Nie chcę tego robić na zasadzie jakiegoś nagrywania tego, co robię, a później odtwarzania. Jak w przypadku Tiny Task albo innych takich programów. Poradziłbym sobie.

Chodzi mi właśnie o programik, czy też akcję, które wykona się na zasadzie obliczeń. Już na płaszczyźnie danych, a nie na zasadzie odtwarzania w pętli tego, co przed chwilą nagrałem.

Z tego, co wiem, Corel ma binarny system plików. Wszystko jest zerem i jedynką. Tak mi to programista tłumaczył. Mogę się mylić. Może ma inny system plików.
Z racji tego, że jest to binarny system, ciężko przeprowadzić taką zmianę, bo dla corela "*" znaczy "*", zapisane jako "00101010". Więc nie wyszuka dowolnego, innego znaku. Chyba, że ten dowolny znak zamknie sie w długościu 8 następujących po sobie znaków. Wtedy można jaki "*" przypisać każdą dowolną kolejność znaków 0 i 1 o długości 8 znaków.


Dołączam plik.

Nikotynowy Płyn Bazowy.zip
Pobierz Plik ściągnięto 204 raz(y) 318.9 KB

Ostatnio zmieniony przez Inyfin 2 Listopad 2018, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2 Listopad 2018, 13:33   

To trochę bardziej skomplikowane. Zamień rozszerzenie dowolnego pliku z Corela na zip (z *.cdr na *.zip) i otwórz w zwykłym Windowsowym Eksploratorze.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Listopad 2018, 13:55   

Inyfin,

Niewiele osób na forum otworzy Twój cdr zapisany w najnowszej wersji CorelDraw. Domyślnie dołączane pliki zapisujemy w wersji X4
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Listopad 2018, 15:03   

X 7 jest już dostępny dla dużo większej rzeszy forumowiczów :ok
 
 
Inyfin 
Początkujący
INYFIN


Wersja CorelDRAW: 2018. x20
Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Znikąd
Wysłany: 2 Listopad 2018, 16:45   

Ok. Dodaję inny plik. Z 2014 wersji.

Kurdeee... Chodzi głównie o ty, by jakimś sposobem podmieniać teksty w pliku CORELA. To nawet nie musi być makro, bo w makro pewnie musiałbym co chwile kod zmieniać. Może to być nawet jakaś zewnętrzna aplikacja, która pobierze sobie tekst z danego okienka w excelu i podmieni tę wartość na inną wartość w corelu. Którą określę. I takich wyjątków potrzebowałbym zrobić około 100. A właściwie kilku tysięcy xD, bo jedna marka na jeden kraj to około 300 projektów. A krajów jest wiele. I co chwile te zmiany trzeba wprowadzać ręcznie. Jeśli data jest wszędzie taka sama, to nawet nie ma o czym gadać, bo naciskam skrót CTRL+SHIFT+F (znajdź i zamień - tak ustaliłem), podmieniam wszędzie i do widzenia.

A teraz problem mam taki, że daty są przeróżne. nie chcę tego robić ręcznie.
Gdyby nawet istniał jakiś zewnętrzny program, który mógłby się tym zająć.

Może ktoś zna? Jest taki program: Renamer. Ten program pozwala na tworzenie mnogości reguł pod względem grupowej zmiany nazw plików, plików w folderach, a także pozwala ZAPISYWAĆ te reguły, a później je wczytywać. Tak, że wystarczy jedynie wpisać daty i nacisnąć: zastosuj.
Dużo jest funkcji. Świetny program. Gdyby tylko istniał taki sam program, tylko, że z funkcją badania danych w pliku i podmiany tekstów w pliku, no to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

ALIMIĘTY_PL_10ml-NOWAX.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 250 raz(y) 395.71 KB

 
 
tomek123
Bywalec
tomek123


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 34
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Listopad 2018, 01:39   

Co właściwie potrzebujesz? bo z tych zagmatwanych opisów to trudno ułożyć jakiś logiczny algorytm, kompletnie nie wiadomo, jaka jest potrzeba, nie opisuj jakie masz pomysły, rozwiązania, bo jeżeli nie jesteś programistą, to są one nic niewarte, napisz co konkretnie potrzebujesz!!! prostymi słowami....
 
 
Inyfin 
Początkujący
INYFIN


Wersja CorelDRAW: 2018. x20
Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Znikąd
Wysłany: 21 Listopad 2018, 17:54   

Oczywiście, że potrzebuję. Może nie tyle pomocy, co po prostu oferuję zlecenie, czy coś na kształt zlecenia.

Moim zdaniem, wszystko zostało już powiedziane i nie ma sensu marnować energii na kolejne tłumaczenia.
Potrzebuję programu "znajdź i zamień" do Corela. Z różnymi funkcjami. Najlepiej coś na kształt programu ReNamer, który działałby na plikach binarnych Corela.
 
 
tomek123
Bywalec
tomek123


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 34
Skąd: Tychy
Wysłany: 23 Listopad 2018, 02:59   

interesujące, pewnie, że da się zrobić, a ile może taki programik kosztować?, bo ja nie mam pojęcia, może określ budżet, to ktoś się znajdzie kto się skusi
 
 
Stipa 
Praktyk
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Bytów
Wysłany: 8 Styczeń 2019, 11:21   Zipa dumna

Wlazł mi pod oczy ten stary wątek. Aż postanowiłem sprawdzić. I rzeczywiście po rozzipowaniu pliku Corela mamy m.in. plik textinfo.xml. W trym xml-u są wszystkie teksty cdr-a i możemy sobie pięknie pozmieniać, zasejować, a potem efekty naszej przacy wsadzić głęboko w d..pę!!! Bo po ponownym zzipowaniu wszystkiego i zmienie rozszerzenia na cdr Corel to otiwera i podstawia wszystkie teksty z jedego z plików binarnych, które też są w paczce. To może mi ktoś wyjaśnić, po co w ogóle jest plik textinfo.xml???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 15