Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zmienić kolor grafiki za jednym zamachem?
Autor Wiadomość
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 31 Styczeń 2019, 13:14   Jak zmienić kolor grafiki za jednym zamachem?

Dawno nie używałęm Corela i zapomniałem....

W jaki sposób możemy zmienić CAŁY kolor danej grafiki? Już mówię o co chodzi.
Importuje sobie grafikę PNG która jest podzielona na części. Na obrazku niżej widzimy głowę, ciało oraz trzy pioruny. Jeśli ej wypełniam kolorem za pomocą "wypełnienia" to muszę osobno kliknąć na głowę, osobno na ciało, osobno na każdy z piorunów.



Moje pytanie to, w jaki sposób mogę zmienić kolor na wybrany za jednym zamachem?
Oczywiście opcja z mikserem kanałów itd odpada bo chcę NAŁOŻYĆ jednolity kolor na całość a nie zmieniać istniejący już odcień.

Screenshot_131.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 451 raz(y) 13.74 KB

 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Luty 2019, 10:14   

Adjust/Hue/Saturation/Lightnis lub Ctrl+Shift+U
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Luty 2019, 12:51   

Turl
F-Głowy myśli chyba raczej o opcji zmieniacz kolorów ,który jednym kliknieciem zmienia dany kolor w całym obrazku na wybrany na palecie z możliwością ustawienia tolerancji .
Niestety nie bardzo znam PP i nie wiem gdzie taka opcja siedzi w tym programie .
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Luty 2019, 10:31   

Jednym kliknięciem się nie da. Można wykorzystać opcję Maska > Zakres kolorów - to działa całkiem nieźle, bo pozwala dodatkowo wygładzać zaznaczenie żeby nie dostać pikselozy po zmianie koloru. wymaga jednak nieco poklikania, ale faktycznie, można cały obraz zrobić prawie na raz (po ustawieniu Maski przełączasz się na Pędzel czy dowolne inne narzędzie do malowania, wybierasz kolor i po prostu mażesz po obrazku, a kolorują się tylko fragmenty zaznaczone).

Drugim sposobem jest Pędzel Zmiany Kolorów (Q), Żeby go używać, należy Pipetą wybrać z obrazka kolor do zmiany, następnie zamienić kolor pierwszorzędny z drugorzędnym (wiecie, w PP pod paskiem narzędzi po lewej są te 3 kwadraciki kolorów: dwa górne (pierwszo- i drugorzędny) na siebie nachodzą i jest przy nich strzałka, a dolny to kolor wypełnienia). Teraz wybierasz kolor 1-rzędny jaki chcesz uzyskać. Teraz znów zwyczajnie mażesz po obrazku. Narzędzie ma tolerancję i inne opcje, ale koniec końców dostaje się nieco pikselozy.

Teoretycznie, opcja Dopasowanie > Zamień Kolory powinna robić dokładnie to, co F by chciał, niestety w PP jest ona zupełnie spierdzielona. W PS, dla odmiany, korespondujaca funkcja działa rewelacyjnie, gdyż dodatkowo koloruje gradienty i nie robi pikselozy.
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 4 Luty 2019, 15:39   

Racja, pisałem, że nie interesuje mnie opcja w które bawię się suwakami i jakiś już istniejący kolor zmieniam na inny odcień. Ja chcę zrobić to "na chama". Bo co jeśli z koloru CZARNEGO oryginalnie chce zrobić zielony? Suwakami typu Barwa/nasycenie nic nie zrobisz.


Sposób z zaznaczeniem maską i przejechaniem pędzlem w danym kolorze znam.

Sposób z pędzlem zmiany kolorów też znam.



Ale na 100% jest jeszcze inny sposób, ktoś tu lata temu mi go podawał.
I jak pamiętał wymagał on wciśniecia aż 4 klawiszy naraz chyba, w tym jednego klawisza "backspace". I chyba wcześniej trzeba było zaznaczyć jeszcze "działanie tylko w obrębie obiektu", taki przycisk w menu OBIEKTY
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15