Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie nowego Makra
Autor Wiadomość
MarekV 
Początkujący
Marcus


Wersja CorelDRAW: X8
Dołączył: 19 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Luty 2019, 19:04   Tworzenie nowego Makra

Przepraszam że jestem w temacie makr zielony, ale chciałbym załapać jak to zacząć:
1. Słyszałem, że nie muszę pisać sam bezpośrednio (samo się napisze), wobec tego próbuję
2. Uruchomiłem dwa okienka: Makra (z zieloną strzałką do uruchomienia) i Menedżer makr
3. Po kilku próbach uruchamia się okno Microsoft Visual Basic for Applications z oknem edytora
Sub Nowe ()

End Sub

Myślałem więc, że kiedy wstawię kursor pomiędzy i zacznę wykonywać działania w Corel Photo-Paint , które chciałbym zapisać to pomiędzy tymi dwiema komendami zaczną się już pisać odpowiednie komendy same. Nic z tego, nic się nie dzieje.

Wobec tego pytanie w co tak naprawdę mam kliknąć by bez specjalnych umiejętności odpowiednie komendy makra wpisywały sie same, tak, żebym je później zapisał i wykonał w dowolnym momencie ? Prosze o jakąś wskazówkę bo niby coś mogę, ale nie wiem jak to zacząć.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 287
Skąd: Ziębice
Wysłany: 3 Styczeń 2021, 22:48   

Temat ... stary , ale ..... może się przyda:

Najlepiej skorzystać z Rejestratora (Okna --> Okno Dokowane --> Rejestrator) albo Ctrl +F3

Pokaże się okno rejestratora z aktywną czerwoną kropką na dole okna.
Przyciskając ją, zaczynasz "nagrywanie" makra, czyli wszystko co wykonujesz jest rejestrowane (w oknie widać jak dopisują się linijki czynności) .
Po zakończeniu czynności , przyciskasz przycisk stop (tuz obok czerwonej kropki) i .... to wszystko, czyli właśnie zarejestrowałeś makro.
Teraz zapisujesz makro (przyciski na górnej belce okna) do wykorzystania gdzie na jakimś pliku/plikach lub na narysowanym rysunku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13