Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Masowe przycinanie krzywych
Autor Wiadomość
aj_graphic
Początkujący


Wersja CorelDRAW: X6, 2019
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 11
Skąd: Pl
Wysłany: 4 Luty 2020, 09:22   Masowe przycinanie krzywych

Mam ogromny problem i nie wiem, czy nie da się tego jakoś szybciej ogarnąć niż ręcznie.

Mam herb, który muszę przerobić na jednokolorowy (pod grawer). W herbie znajdują się kłosy. Niestety plik wektorowy jaki mam dostępny jest kompletnym bałaganem. W oryginalnym herbie kłosy są żółte + mają czarny obrys. Jednak nie są to po prostu krzywe z obrysem (czyli każde ziarenko to żółta krzywa z czarnym obrysem), lecz samo ziarenko jest bez obrysu a za czarną obwódkę robią czarne krzywe wrzucone pod spód. Jedynym wyjściem jest wycinanie tego czarnego za pomocą "ziarenka" (czyli funkcja Przytnij). Jednak w pliku jest taki bałagan, że zajęłoby mi to wieki bo krzywe czarne znajdują się raz pod "ziarenkiem", raz nad nim, część jest połączona, część nie.

Czy jest jakiś magiczny sposób na zamianę tego bez grzebania przez kilka godzin? :( :(
Załączam podgląd o co chodzi bo w sumie to nie potrafię tego dokładnie wytłumaczyć.

podl.png
Pobierz Plik ściągnięto 249 raz(y) 177.56 KB

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Luty 2020, 10:00   

Z automatu ,może być problem .Zamiast przycinać , lepiej będzie rozdzielić grupę i przesunąć względem obiektu, który powinien być wyżej .

Ponieważ do grawerowania zazwyczaj wystarczy bitmapa ,można zamienić na obsługiwany przez grawerkę format i wypełnić niepotrzebne elementy białym kolorem .
 
 
aj_graphic
Początkujący


Wersja CorelDRAW: X6, 2019
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 11
Skąd: Pl
Wysłany: 11 Luty 2020, 08:37   

Poradziłam sobie inaczej, może komuś się przyda jak będzie miał podobny problem.

Oryginalny herb zapisałam jako dużego PNGa, wrzuciłam do Ilustratora i strasowałam. Wyplułam później .eps, który obrabiałam w Corelu. Po takim potraktowaniu zostało tylko kilka poprawek.

A po jakichś 2-3h męczenia się z tym okazało się, że klient JEDNAK ma herb w pięknym czyściusieńkim wektorze (nawet poszczególne elementy herbu pozapisywane oddzielnie jako oddzielne .epsy)
:cry :cry
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11 Luty 2020, 11:44   

Nie szczyp się, tylko dolicz ten etap do rachunku.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11 Luty 2020, 11:49   

Nie ma to jak wzorcowa współpraca z klientem .
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 19 Kwiecień 2020, 22:13   

Przed spotkała mnie podobna historia…

Na początku oddzieliłem złe bitmapy od nieinterpolowanych, a duch profilu barwnego unosił się nad bezmiarem zmarnowanych bitów:
— Proszę Pani, to logo do niczego się nie nadaje, czy może Pani…
— Jak to nie nadaje, jak ślę je w każdym mejlu?
— Bo jest wielkości znaczka pocztowego.
— A nie może go Pan powiększyć? Jest Pan grafikiem.
— Przeskaluję, o ile ma Pani ten znak w formacie wektorowym.
— A ja mogę powiększyć w Łordzie, a Pan nie może?
— To się nie nada do druku. Mogę przeskalować, ale wektor. Ma go Pani?
— Mam.
— To niech mi Pani go przyśle.
Tak minął dzień pierwszy i nastał ranek dnia wtórego. Przysłała to samo, ale w… Excelu — wkleiła bitmapę z mejla do komórki arkusza kalkulacyjnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15