Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
edycja czcionki w projekcie *.cdr
Autor Wiadomość
mav3rick
Początkujący


Dołączył: 24 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: W-W
Wysłany: 24 Luty 2020, 11:07   edycja czcionki w projekcie *.cdr

Dzień dobry,

Mam do Państwa pytanie . Mianowicie posiadam "swoje" logo firmowe zapisane w cdr przez grafika , potrzebuje lekko zmodyfikować tekst w logo , jednakże po próbie normalnego klikania w zapisany czcionką tekst , podświetla on mi się jak gdyby na zasadzie wektorowej, kształtu nie tekstu ( wygląda tak jakby np. O było zrobione z okręgu) , w jaki sposób można wyedytować ten tekst abym mógł normalnie coś do niego dopisać ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
 
gonia 
Profesjonalista
gonia


Wersja CorelDRAW: x5
Pomogła: 72 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 426
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Luty 2020, 15:44   

Musisz poprosić grafika żeby zapisał logo jako tekst (w tej chwili z Twojego opisu wynika, że dostałeś logo z tekstem zamienionym na krzywe - co jest raczej powszechną praktyką ). Oczywiście żeby móc coś z tym zrobić musisz jeszcze posiadać oryginalną czcionkę użytą przez tego grafika. Może prościej byłoby poprosić grafika, żeby Ci naniósł poprawki?
 
 
mav3rick
Początkujący


Dołączył: 24 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: W-W
Wysłany: 24 Luty 2020, 15:53   

Dziękuję za odpowiedź, czyli sam nic konstruktywnego nie wymyśle. Zastanawiam się jednak nad tym , że posiadany przezemnei plik żródłowy nie jest do końca plikiem źródłowym , czy grafik będzie teraz w stanie przesłać mi plik nie zapisany na krzywe - zapewne jeśli go posiada ? . Co do poprawek to chcę jeszcze pokombinować sam w kwestii umieszczenia tekstu (zazwyczaj jest to trudne na odległość i tłumaczenie ile cm w lewo lub prawo) - poza tym pewnie za taką błahostkę będzie chciał mnie wykasować :)
 
 
gonia 
Profesjonalista
gonia


Wersja CorelDRAW: x5
Pomogła: 72 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 426
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Luty 2020, 16:12   

mav3rick napisał/a:
czyli sam nic konstruktywnego nie wymyśle.

Zawsze można przykryć albo usunąć tekst i zastąpić go nowym, nie trzeba z góry zakładać, wariantu pesymistycznego ;) Wszystko zależy od tego jak bardzo to logo jest skomplikowane i jakie czcionki zostały użyte. Najprościej będzie zapytać o to grafika, a nuż się okaże, że jest altruistą i zrobi to za free :-D
pozdrawiam
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Luty 2020, 22:31   

Jeśli nie masz kontaktu z grafikiem , możesz dołączyć plik z tekstem , postaramy się znaleźć font.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14