Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tbliczka zmiana numeracji - zwiekszanie
Autor Wiadomość
iconone.pl
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 1
Dołączył: 10 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Suchy Las
Wysłany: 16 Listopad 2020, 08:55   Tbliczka zmiana numeracji - zwiekszanie

Witam, czy dam radę zrobić jakoś w Corel makro aby zwiększała sie liczba, jest to numer kolejnej . Mam tego 5000 szt. Wydruk idzie na folia folia na płytę i do cięcia więc każda płyta ma 500 szt. i na niej każda tabliczka musi mieć inny numer. Czyli robię w transformacji kolejną i w tym momencie chciałbym aby się numer zwiększał. Załączam w czym rzecz.
Pracuję w x3

Pozdrawiam

Tabliczka 2.PNG
Pobierz Plik ściągnięto 228 raz(y) 32.39 KB

 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16 Listopad 2020, 21:32   

Taka funkcjonalność to się nazywa "personalizacja" i raczej trudno będzie w Corelu.
Jest tam co prawda mechanizm pod nazwą "wydruk seryjny" i ewentualnie można by coś z tym kombinować, ale raczej czarno to widzę.

Zobacz tutaj: http://numerowanie.pl/
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Listopad 2020, 02:13   

Można to zrobić w "tradycyjny" sposób, ale ma to swoje ograniczenia. Najłatwiejsze jest to w wersji do X5 (X6 chyba też, ale w swoim czasie tylko tą wersję przetestowałem i pewien nie jestem). W każdej wyższej oczywiście też, ale jest dużo więcej zabawy. Mimo wszystko czasami z tego korzystam. Upraszczając polega to na przepływie tekstu między kolejnymi stronami. 500 numerów to jakieś 10-15 minut "zabawy" dla trochę bardziej zaawansowanego użytkownika, tyle że trzeba mieć przygotowaną wcześniej numerację, najlepiej w pliku tekstowym. To nie jest makro, to zwykła ręczna robota - ma to swoje plusy i minusy (tych jest więcej), ale da się zrobić.

Napisałem to tylko dlatego, że można dodatkowo ingerować w cały proces - np. zajmowane miejsce (przykładowo przy personalizacji [zaproszenia, identyfikatory, adresy na kopertach itp.], gdzie np. imię i nazwisko powinno być zawsze wycentrowane na wolnej powierzchni w pionie i poziomie - np. Jan Bąk i Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein), rodzaj użytego fontu, kolor, wielkość itp. Upierdliwe, ale da się zrobić, jeżeli ktoś nie może korzystać z dedykowanych zewnętrznych narzędzi. Plusem jest np. to, że możemy wykorzystać przysłaną bazę danych (np. imię i nazwisko a my nie chcemy tego przepisywać czy wklejać na każdej stronie), minusem, że musimy ją przerobić na format akceptowany przez program (czyli np. format tekstowy).

Jak wspomniałem wyżej, sam tak czasami robię i ewentualnie mogę zrobić "tutka" dla zainteresowanych, ale to "za jakiś czas", bo aktualnie za wiele go nie mam...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15