Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Makro do umieszczania w szablonie
Autor Wiadomość
mosquito
Początkujący


Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 24 Styczeń 2021, 19:29   Makro do umieszczania w szablonie

Witam,

Piszę drugiego posta w sprawie zlecania napisania makra do corela. We wcześniejszej sprawie udało mi się znaleźć kogoś kto napisał mi makro jednak w tej sprawie nie jest w stanie mi pomóc. Może ktoś inny się znajdzie i pomoże mi w kolejnym zleceniu.
Potrzebuję makra, które będzie umieszczało zgrupowane obiekty albo całe bitmapy w szablonach wcześniej przygotowanych do druku. O co chodzi, mam już kilka szablonów np. na wizytówki i chciałbym aby np. wrzucając grafikę makro umieszczało ją w odpowiednim miejscu.
Przykład:
Mając rozmieszczonych powiedzmy na stronie 10 prostokątów chcę aby makro działało następująco:
1. zaznaczam obiekty które mają znaleźć się w prostokątach.
2. włączam makro, wyskakuje okno gdzie mogę wpisać nazwę prostokątów do odszukania, makro je znajduje, następnie klikam zastosuj i zaznaczone obiekty są wyśrodkowywane (w pionie i poziomie) w odszukanych obiektach ( w tym przypadku prostokąty).

Nie wiem czy jasno się wyraziłem ale generalnie chodzi o "hurtowe" umieszczanie obiektów w danym kształcie. Tak obrazowo zaznaczam dwa obiekty i wciska "E" i "C" tylko dla większej ilości i każdy nowy obiekt znajduje się w nowym kształcie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13