Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana widoku Plik > Otwórz...
Autor Wiadomość
skom
Początkujący


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Kwiecień 2021, 11:58   zmiana widoku Plik > Otwórz...

Dzień dobry,
Posiadam kilka instalacji Corela X5. Wszyskie na Windows 7. Na jednym przy otwieraniu plików mam widok jak poniżej:

(z miniaturką podglądu pierwszej strony).
Natomiast na pozostałych mam:

(z podglądem poszczególnych stron).
Jak mogę na tym pierwszym uzyskać ten co na pozostałych (z podglądem stron)?
Z góry dziekuje za wszelkie porady :)
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 287
Skąd: Ziębice
Wysłany: 23 Kwiecień 2021, 12:10   

To nie zależy od Corela, a od ustawień systemu.

Spróbuj tego co na zaznaczeniu:

 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Kwiecień 2021, 09:12   

A po co Ci ten podgląd? Pracuję w Corelu już 30 lat i nigdy nie potrzebowałem podglądu, którego zresztą nie było w archaicznych wersjach Corela. Zamiast tego lepiej jest wprowadzić żelazny porządek w pracach corelowych i w ich nazewnictwie.
Gdyby wszystkie prace, które wykonałem w Corelu ułożyć jedna na drugiej, ich stos sięgnąłby Księżyca, a mimo to nigdy nie czułem potrzeby korzystania z podglądu.
Natomiast pamiętaj, żeby wszystkie prace archiwizować z fontami, żeby można je było otwierać na każdym komputerze.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 287
Skąd: Ziębice
Wysłany: 24 Kwiecień 2021, 13:26   

Trurl napisał/a:
A po co Ci ten podgląd? Pracuję w Corelu już 30 lat i nigdy nie potrzebowałem podglądu, którego zresztą nie było w archaicznych wersjach Corela.



Otóż .... w ŻADNEJ wersji Corela nie ma podglądu.
To co zamieścił user skom, to podgląd generowany przez system.


Trurl napisał/a:
nigdy nie czułem potrzeby korzystania z podglądu.


To że Ty nie czujesz takiej potrzeby, nie oznacza z automatu że innym się to nie przydaje.


Trurl napisał/a:
Natomiast pamiętaj, żeby wszystkie prace archiwizować z fontami, żeby można je było otwierać na każdym komputerze.


Moim zdaniem ... i tak i nie.
Zdarzało mi się (wielokrotnie) , że pomimo zapisania pliku z fontami, po otwarciu u kogoś innego, na takiej samej wersji Corlea i na takim samym systemie, po prostu te fonty nie wyglądały właściwie.
Nie mam pojęcia dlaczego, ale .... to fakt.
Dlatego ja wolę zamienić wszelkie napisy w rysunku na krzywe i .... po problemie.

Poza tym, istnieją fonty (najnowsze) tzw. "skalowalne" które mogą być używane tylko w Win 10 .
Wiem, wiem .... każdy font jest przecież skalowalny, ale .... to chodzi jakiś specjalny rodzaj fonta. ...... Jest to wyjaśnione w pliku pomocy do najnowszego Corela.
Ja i tak z tego nie korzystam, bo ..... nie pracuję na Win10, ale .... piszę o tym, bo jeśli ktoś użył takiego fonta w swoich pracach, następnie pracę zapisał inkludując fonty w pliku, to na innym Corelu niż najnowszy, tudzież innym niż Win 10 systemie, po prostu tych fontów nie zobaczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13