Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel X7 problem z zakrzywianiem
Autor Wiadomość
gregro38
Początkujący


Dołączył: 13 Lut 2023
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Luty 2023, 12:37   Corel X7 problem z zakrzywianiem

Witam wszystkich, mam problem z zakrzywianiem prostego tekstu, na przykład wprowadzam tekst, połowę tego tekstu zaznaczym na inny kolor, klikam Ctrl-Q żeby zakrzywić i albo kolor znika i cały tekst jest czarny albo cały w wybranym wcześniej kolorze. To jest świeża instalacja programu ?
Proszę o pomoc.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 13 Luty 2023, 15:11   Re: Corel X7 problem z zakrzywianiem

gregro38 napisał/a:
To jest świeża instalacja programu ?


Witamy nowego kolegę na forum.

Teraz do rzeczy, czyli .... spróbuj zaktualizować program.
Najlepiej nie z poziomu programu, a wchodząc na stronę Corela i tam poszukaj aktualizacji dla Twojej wersji.
Jeśli jest, ściągnij i uaktualnij program.
Sprawdź czy wszystko działa jak trzeba.
 
 
gregro38
Początkujący


Dołączył: 13 Lut 2023
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Luty 2023, 15:53   

Wszystkie poprawki wymagają zalogowania się, ja oprogramowanie kupiłem u nieautoryzowanego dostawcy, więc oprogramowanie mam jako niezweryfikowane na moim koncie. Klucze, pudełka wszystko mam. Jest jakiś sposób na aktualizację offline ?
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 13 Luty 2023, 15:59   

gregro38 napisał/a:
Wszystkie poprawki wymagają zalogowania się, ja oprogramowanie kupiłem u nieautoryzowanego dostawcy, więc oprogramowanie mam jako niezweryfikowane na moim koncie. Klucze, pudełka wszystko mam. Jest jakiś sposób na aktualizację offline ?


No ale ... skoro wszystko jest legalne, to .... rejestrujesz produkt na koncie i ... już jest zweryfikowany.
Nie ma znaczenia kto sprzedał produkt.
Jeśli podasz właściwe dane podczas rejestracji na koncie, to produkt zostanie zweryfikowany prawidłowo i .. będziesz mógł pobierać poprawki czy inne rzeczy.

Aktualizacja offline jest możliwa, ale ..... i tak podczas aktualizacji wyskoczy monit o zalogowanie się, więc .... tak, ale nie :)
 
 
gregro38
Początkujący


Dołączył: 13 Lut 2023
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Luty 2023, 16:30   

No to na koncie w Corel w zarejestrowanych produktach mam prawidłowy klucz a podczas logowania po instalacji do Corela krzyczy, że ta kopia nie jest zarejestrowana na tym koncie użytkownika zaloguj się przy użyciu adresu skojarzonego z tą kopią produktu
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 13 Luty 2023, 17:12   

gregro38 napisał/a:
No to na koncie w Corel w zarejestrowanych produktach mam prawidłowy klucz a podczas logowania po instalacji do Corela krzyczy, że ta kopia nie jest zarejestrowana na tym koncie użytkownika zaloguj się przy użyciu adresu skojarzonego z tą kopią produktu


No to zapewne kupiłeś Corela od kogoś, kto sprzedał tę samą kopię więcej niż jednej osobie.

Dlatego kto pierwszy zdążył zarejestrować, ten ma.

Wszyscy pozostali otrzymają taki właśnie komunikat, czyli że kopia owszem, jet legalna, tyle że nie jest przypisana do konta na które się zalogowałeś.

Jeśli to nie tajemnica, to zechcesz podać firmę w której kupiłeś tego Corela ?

Pytam, bo jeśli masz na to fakturę, to spokojnie możesz napisać do tej firmy, że coś nie gra legalnością oprogramowania.
Jeśli masz fakturę, a firma mimo to oleje Twoje maile, to zawsze możesz napisać do Corela i wskazać im firmę która handluje towarem w niezbyt uczciwy sposób.

Natomiast jeśli nie masz faktury, to .... moim zdaniem ... pozamiatane, czyli ... kupiłeś sobie (zapewne taniej) kopię która działa, ale .... nie do końca działa i nie jest defecto legalna.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Luty 2023, 19:19   

gregro38 napisał/a:
mam problem z zakrzywianiem prostego tekstu, na przykład wprowadzam tekst, połowę tego tekstu zaznaczym na inny kolor, klikam Ctrl-Q żeby zakrzywić i albo kolor znika i cały tekst jest czarny albo cały w wybranym wcześniej kolorze

Cześć.
Przed skrzywieniem zastosuj Ctrl+K - rozbije to tekst na pojedyncze wiersze z zachowaniem koloru. Później zaznacz tą część, którą chcesz skrzywić i już. Może się zdarzyć, że wewnątrz zaznaczenia będą jakieś grupy, więc na wszelki wypadek Ctrl+U i dopiero wtedy "skrzywiaj". Mogą wystąpić drobne różnice w zależności od wersji.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 13 Luty 2023, 19:34   

Cysorz napisał/a:
Przed skrzywieniem zastosuj Ctrl+K - rozbije to tekst na pojedyncze wiersze z zachowaniem koloru. Później zaznacz tą część, którą chcesz skrzywić i już. Może się zdarzyć, że wewnątrz zaznaczenia będą jakieś grupy, więc na wszelki wypadek Ctrl+U i dopiero wtedy "skrzywiaj". Mogą wystąpić drobne różnice w zależności od wersji.


Można i tak, ale .... coś chyba jest nie tak z tym Corelem u gregro38, bo sprawdziłem i u mnie na Corleu X5 (firmowym) + na Corel X6 w domu + Corel 2020 (w domu) ... działa to jak należy, czyli po przekształceniu w krzywe (ctrl + Q) powstają dwa obiekty w grupie, z których każdy zachowuje ustalony kolor.


===========
No chyba, że ten Corel kolegi gregro38, to jakaś bardzo mocno okrojona wersja która ... nie ma tej funkcji ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13