Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebuję plik wektorowy.
Autor Wiadomość
Dominik 
Początkujący
brak


Wersja CorelDRAW: brak
Dołączył: 20 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 20 Marzec 2023, 11:03   Potrzebuję plik wektorowy.

Dzień dobry,

Potrzebuję plik wektorowy.
Mam zdjęcie starej tablicy nagrobnej, niestety jest zrobione pod kątem. Niema szansy na dobre zdjęcie od przodu. Na tablicy są dwa błędy: jest imię Leokadya, a powinno być Ludwika Marya; jest napis: Spokój Jego Duszy, a powinno być Spokój Jej Duszy.
Nie umiem i i nie nauczę się Corel Draw, nie ten wiek:), szukam kogoś kto zrobi mi plik wektorowy, jako podstawę wykonania nowej tablicy. Mam zdjęcie oraz plik w Word doc z odpowiednimi literami i rozmieszczeniem odstępów wierszy, oraz plik PDF z wersji Word oraz pliki z cyframi i inne, które mogą być pomocne.
Idzie o obrysowanie liter i cyfr. Ja sprawdziłem - taka czcionka w Internecie nie istnieje, chyba, że coś przegapiłem,
Na razie ustalona szerokość jest 30 cm, z analizy zdjęcia wyszła mi wysokość 32 cm,
Końcowy plik powinien być w dxf, dwg lub pdf wektor.
Ważne!
Według mnie, takiej czcionki, ani podobnej, niema w internecie.
Gdyby była sam bym sobie zrobił tę tablicę.
Stworzyłem plik word, jest on też zapisany w PDF i myślę tak: ustawia Ktoś wymiar strony na 300 mm szerokości i 320 mm wysokości, plik pdf importuje do Corel Draw i to tworzy warstwę, nakłada drugą warstwę i na niej obrysowuje te litery i cyfry krzywymi Beziera. Wysokości liter/cyfr są podane w pliku. Jak rozumiem Corel Draw pozwala na poprawienie każdej krzywej, więc nie powinno być to trudne dla osoby biegłej w Corel Draw. Część liter można skopiować po obrysowaniu jednej np. a, k, w; u, d, i, k, l mają wspólne/podobne kształty. Takie same są ozdobniki w w i w m, kropka nad i to okrąg. Myślę, że ustawienie odpowiednich odstępów pomiędzy poszczególnymi literami jest proste.

Czekam na dobre wiadomości.
z poważaniem
domek

Leokadya oryginał.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 83 raz(y) 231.93 KB

0 Ludwika Marya układ 19 03 2023.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 72 raz(y) 621.17 KB

 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 20 Marzec 2023, 16:48   

Witamy nowego kolegę na forum.


W załączniku PDF, czyli tyle ile mi się chciało zrobić :)

Resztę sobie dorysujesz sam, albo .... nie dorysujesz :)

LMR.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 84 raz(y) 34.71 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 16