Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie mogę otwierać większości plików corela
Autor Wiadomość
MarekDDZ
Początkujący


Wersja CorelDRAW: CorelDRAW SE 2023
Dołączył: 02 Maj 2024
Posty: 2
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2 Maj 2024, 11:22   Nie mogę otwierać większości plików corela

Witam
Korzystam z wersji CorelDRAW SE 2023 i wszystko działało prawidłowo do poniedziałku. Od tego czasu nie mogę otwierać wcześniej zapisanych dokumentów. Samego corela mogę uruchomić bez problemów, mogę też zacząć w nim pracować. Gdy jednak zapiszę projekt i znów chcę go otworzyć program ładuje się i wygląda jak by się zawiesił. Mam Win10 i gdy użyję ALT+CTRL+DELET i uruchomię menadżer zadań przy corelu widnieje adnotacja nie odpowiada. Próbowałem aktualizować corela ale mam najnowszą dostępną wersję. Próbowałem również opcji NAPRAW oraz ODINSTALUJ i ponownie zainstalowałem oprogramowanie i nadal jest to samo. Jeszcze w zeszłym tygodniu wszystko działało jak należy. Od tamtej pory nie było nic nowego instalowane. Dziś również pobrałem wszystkie najnowsze aktualizacje Windowsa i nadal Corel się wiesza i przestaje odpowiadać.
  
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 290
Skąd: Ziębice
Wysłany: 2 Maj 2024, 12:36   Re: Nie mogę otwierać większości plików corela

Corel używa bibliotek Visual Basic.
Ty masz Win10, a ten jak wiadomo, aktualizuje się co chwilę, więc możliwe że zaktualizował (w sensie nadpisał) jakieś biblioteki Visual Basic które w nowszej (lub innej) wersji nie chcą pracować z tymi które były instalowane podczas instalacji Corela.

Jeśli masz włączoną w systemie (Win10) funkcję przywracania systemu, to spróbuj przywrócić system do wcześniejszej postaci , czyli z datą przed wystąpieniem problemu.
Jeśli uda Ci się przywrócić system, a problem z Corelem zniknie, to BARDZO MOŻLIWE że chodziło właśnie o w/w biblioteki, ale .... równie dobrze mogło to być ... cokolwiek.
  
 
 
MarekDDZ
Początkujący


Wersja CorelDRAW: CorelDRAW SE 2023
Dołączył: 02 Maj 2024
Posty: 2
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2 Maj 2024, 15:19   Re: Nie mogę otwierać większości plików corela

Otrzymałem odpowiedź z pomocy technicznej Corela, która pomogła mi w rozwiązaniu sprawy. Poniżej umieszczam odpowiedź:

Przed wykonaniem poniższych kroków należy zamknąć wszystkie aplikacje Corel:

1. Naciśnij klawisze Windows + R, aby uruchomić "Uruchom".
2. w pustym polu wpisz %temp% i naciśnij Enter.
3. System wyświetli wszystkie pliki tymczasowe; usuń wszystkie pliki; kliknij "Ignoruj", jeśli pojawi się okno informujące, że niektóre pliki są w użyciu.

4. przejdź do Start
5. kliknij Uruchom
6. wpisz %appdata% i naciśnij Enter
7. kliknij prawym przyciskiem myszy folder Corel i zmień jego nazwę na Corel.old

8. Następnie przytrzymaj klawisz F8 i uruchom program CorelDraw, klikając jego ikonę. 9.
9. Pojawi się komunikat z pytaniem, czy chcesz zastąpić obszar roboczy; kliknij Tak.
10. kliknij Tak i zwolnij klawisz F8.

Tak więc można spokojnie zamknąć temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 9