Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
15 Październik 2008, 06:51
Rozmycie brzegów obrazka
Autor Wiadomość
kamilka_1 
Początkujący


Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Wrzesień 2008, 00:23   Rozmycie brzegów obrazka

Witam! Czy moglibyscie mi powiedzieć w jaki sposób uzyskać efekt rozmycia brzegów wklejonego zdjecia? w PP najlepiej:)

pozdrawiam!
 
 
xxlukaszxx
[Usunięty]

Wysłany: 19 Wrzesień 2008, 01:05   

Hmmm... A jak to rozmycie ma wyglądać? Chodzi o wklejenie zdjęcia do obrazka o większym rozmiarze i zmiękczenie jego krawędzi? Jeśli tak, to wklejone zdjęcie jest obiektem i można skorzystać z Obiekt -> Wtapianie, a jeśli nie to pokaż jakiś przykład ;-)
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Wrzesień 2008, 15:19   

A może zaznaczyć wszystko z opcjami zaznaczenia z mocnym feather.. a potem to przekleić do bitmapy z tłem, jakie chcemy i w ten sposób będzie rozmyte... hę?
 
 
kamilka_1 
Początkujący


Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Wrzesień 2008, 19:54   

chodzi mi o taki efekt jak na tym zdjeciu:

http://www.naturephoto.pl...photo_start.jpg

wtapianie w miare oddaje ten efekt choc nie do końca;) ale dzięki za wskazówkę:)

*Sponsi wytłumaczysz dokładniej co to jest to feather? a raczej jak z niego skorzystać?
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 20 Wrzesień 2008, 21:00   

Wydaje mi się, ze na to zdjęcie została nałożona maska prostokątna i użyty efekt rozmycia. Trochę mała ta fotka ... :)
 
 
kamilka_1 
Początkujący


Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Wrzesień 2008, 22:18   

niestety nie udało mi sie znaleźć większej wybacz:) a jeśli chodzi o "efekt rozmycia" możesz napisać coś więcej? gdzie szukać tego w menu? będę wdzięczna
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 20 Wrzesień 2008, 22:54   

Mogę :-) . Otwierasz w PP swoje zdjęcie. Z przybornika wybierasz narzędzie Maska prostokatna. Klikasz na zdjęciu ( kursor zamieni się w krzyżyk z prostokącikiem) w lewym górnym rogu w pewnej odległości od brzegu obrazka i trzymając wciśnięty LPM ciągiesz po przekątnej w prawy, dolny róg tegoż zdjęcia i następnie zwalniasz przycisk myszy. Pojawi się czerwona maska w kształcie ramki. W górnym menu kliknij na Maska i wybierz polecenie Dopełnienie. Maską pokryje się środek zdjęcia. Następnie z menu wybierz Efekty-> Rozmywanie-> Rozmywanie Gaussowskie i ustaw na jakieś 5 pikseli. Ok. i usuń maskę. Zapisz lub zresetuj i ustaw inne wartości dla rozmywania. :-)

bratki.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 967 raz(y) 86.39 KB

 
 
kamilka_1 
Początkujący


Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Wrzesień 2008, 01:00   

och to nawet zbyt szczegółowe ale na pewno przyda sie innym:) rozmywanie gausowskie nie wtapia sie w czarne tło niestety.... ale sprobuje zastosowac razem z wtapianiem i moze sie uda:) dzieki:*
 
 
xxlukaszxx
[Usunięty]

Wysłany: 21 Wrzesień 2008, 10:19   

Zrobiłem podobnie, a chyba nawet da się zrobić identycznie według tego co napiszę, tylko będzie trzeba coś zmienić ;-)
1. Otwierasz obrazek.
2. Duplikujesz tło obrazka.
3. Zaznaczasz utworzony obiekt i przy pomocy jednego z narożnych kwadratów przy obiekcie, zmniejszasz go trochę, trzymając Shift (dzięki temu obiekt zachowa swoje proporcje i pozostanie na środku).
4. Teraz najlepiej wyłączyć widoczność tła, klikając na symbol oka w oknie dokowanym Obiekty.
5. Wracasz do warstwy z mniejszym prostokątem i ustawiasz dla niego wtapianie (Ctrl + Shift + F). To już tak bardziej 'na oko' ;-)
6. Tworzysz maskę z wtopionego obiektu (Ctrl + M)
7. Warstwę z wtopionym obiektem możesz już usunąć. Następnie włącz widoczność tła i odwróć zaznaczenie maski (Ctrl +Shift + I).
8. Teraz trzeba zrobić krawędzie w B&W. Z górnego menu wybierz Dopasuj -> Zmniejsz nasycenie do zera. Nie wiem czy obrazek nie jest w tym miejscu trochę rozmyty. Wtedy trzeba skorzystać właśnie z Rozmycia gaussowskiego.
9. Utwórz nową warstwę i wypełnij ja kolorem czarnym. Potem można już usunąć maskę (Ctrl + R)
10. Dla czarnego obiektu ustaw odpowiednią przeźroczystość.


To by było na tyle. Wydaje mi się, że efekt podobny, chociaż na pewno nie jest identyczny.
 
 
kamilka_1 
Początkujący


Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Wrzesień 2008, 14:49   

dokładnie o coś takiego mi chodziło. nie wiedziałam ze maska może przechodzić tak płynnie...dzięki temu można zrobić rozmycie gaussowskie w kierunku krawędzi a potem je przyciemnic:) dziekuje
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Wrzesień 2008, 23:09   

zostałem ubiegnięty : ) ale o to chodziło, heh
"feather" bo ja mam Corela po angielsku : )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 16