Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naglący problem
Autor Wiadomość
Motoopony 
Początkujący
Sklep z oponami


Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 29 Marzec 2006, 13:19   Naglący problem

Witam.
Bardzo proszę o poradę w pewnej materii.
Otóż nie wiem, jak zrobić, by obrazek przeze mnie "orobiony", ściślej pisząc opona, wokół któej wygumowałem tło, nie posiadał tła. Wiem, że musi być zapisany w GIF-ie, ale mimo to nie wiem, jak zrobić, by naprawdę nie miał tła, by był tak idealnie wycięty, jak np. zrobi to różdżka. Być może pomoże w tym odwrócenie zaznaczenia, ale nie wiem, gdzie jest taka opcja; nie widzę jej, choć szukam.
Proszę o pomoc.
 
 
 
Mariograf 
Początkujący
Mario


Wersja CorelDRAW: X6
Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Marzec 2006, 14:10   

Po wyczyszczeniu dookoła gumy, pewnie zapisałeś..... wtedy program cię pytał czy napewno chcesz zrezygnować z przeźroczystości. A tak wogóle kto użuwa Photo-Paint do czegoś innego jak pomoc przy obróbce map bitowych używanych w dznej chwili w CorelDraw
 
 
Mariograf 
Początkujący
Mario


Wersja CorelDRAW: X6
Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Marzec 2006, 14:17   

Użyj Photoshopa i zapisz z przeźroczystością . Wcale nie musi być to gif najlepiej Tif po skończeniu projektu całość możesz wyeksportować jako gif lub jpg
Mario
 
 
Motoopony 
Początkujący
Sklep z oponami


Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2006, 14:43   

Mariograf napisał/a:
Użyj Photoshopa i zapisz z przeźroczystością . Wcale nie musi być to gif najlepiej Tif po skończeniu projektu całość możesz wyeksportować jako gif lub jpg
Mario


Odpowiedź jest, oczywiście jak w innych takich zarzutach, trywialna: już kupiliśmy oryginalnego i tańszego Corela, więc na nim pracuję. A odpowiedź pod kątem PhotoShopa w obecnej chwili nie jest na temat. Ale i tak dziękuję za dobrą wolę...
 
 
 
Gość

Wysłany: 25 Kwiecień 2006, 16:50   

Odpowiedź jest, oczywiście jak w innych takich zarzutach, trywialna: już kupiliśmy oryginalnego i tańszego Corela, więc na nim pracuję. A odpowiedź pod kątem PhotoShopa w obecnej chwili nie jest na temat. Ale i tak dziękuję za dobrą wolę...[/quote]

Nie wiem może przeczytałes mieuważnie pierwszą moją odpowiedz. Tam napisałem ze można to zrobić w Corelu tylko trzeba uwarzać przy eksporcie, żeby zaznaczyć okienko "zachowaj przeźroczystość"
Mario
 
 
gercman
Gość
Wysłany: 18 Maj 2006, 20:07   

skad moze wziasc jakies fajne tla??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13