Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Projektowanie nadruków na koszulki
Autor Wiadomość
tomaszs
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Grudzień 2008, 10:45   Projektowanie nadruków na koszulki

Witam,

Prowadzę na cupsell sklep z koszulkami. Na razie są to koszulki z napisami. Chciałbym dodać do oferty koszulki z fajnymi rysunkami oraz ze wzorami Tribal.

Poszukuję kreatywnego grafika z doświadczeniem zawodowym min. 2 lata. Przynajmniej rok na stanowisku grafik (albo pokrewne). Wymagana jest znajomość Corela potwierdzona uznawanym certyfikatem. Mile widziane doświadczenie w DTP.

Współpraca będzie odbywać się na podstawie umowy o dzieło.
Widełki zarobku: 40-100 złotych / wzór

Kontakt: contact (at) polishwords (dot) com (dot) pl

paskudnekoszulki.cupsell.pl
Tomasz Smykowski
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 3 Grudzień 2008, 08:07   

Przepraszam, ale aż się uśmiechnąłem :) "Przynajmniej rok na stanowisku grafik (albo pokrewne). Wymagana jest znajomość Corela potwierdzona uznawanym certyfikatem" co w kontekście projektowania nadruku na koszulki brzmi jak " punkt naprawy rowerów zatrudni mechanika z certyfikatem Boeinga naprawy silników odrzutowych.." :)
 
 
 
tomaszs
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Grudzień 2008, 09:17   

timex,

Albo umiesz Corela albo nie. Certyfikat potwierdza Twoją jego znajomość. Jeżeli potrafisz potwierdzić ją w inny sposób np. przebyciem odpowiedniego kursu zakończonego egzaminem to będzie to też uznawane. Nie ma problemu.
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 3 Grudzień 2008, 10:05   

Potwierdzeniem znajomości Corela może być certyfikat, ale może i być potwierdzenie przez własne prace. Osobiście wydaje mi się, że znam Corela dość dobrze i w porywach gdy uda mi się wyskrobać coś fajnego , moje ego mówi mi że dochodzę do 25% poznania jego wszystkich możliwości. Spadam na ziemię, gdy odwiedzam kolegę i widzę co on potrafi. On zna Corela w 50%, mimo tego że był jednym ze współautorów lokalizacji jednej z pierwszych wersji , oraz autorem czcionek do niej :) I ani ja , ani on nie mamy ceryfikatu potwierdzającego umiejętności.
To tak tylko przy okazji w temacie "certyfikat".Poza tym, kwota 40 zł za projekt nie jest zapewne kwotą zadowalającą "ceryfikatowanego corelowca" :)
Pozdrawiam
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 3 Grudzień 2008, 10:13   

Calkowicie sie zgadzam z tym co timex napisal no moze poza tymi proceentami wydaje mi sie ze sa zanizone :-) zbyt skromnie siebie oceniasz :-)
Widzialem wiele ogloszen z roznych firm od malych po duze korporacje i nie przypomnam sobie takiego gdzie bylo cos o certyfikatach i egzaminach...z Corela
Ciekawe czy np. taki Harrison Ford ma uznany certyfikat i egzaminy potwierdzajace jego umiejetnosci...:-)
Pozdr.
 
 
tomaszs
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Grudzień 2008, 10:20   

Witam,

W mejlu proszę wypisać wszystkie rzeczy które uważają Państwo za istotne na swojej ścieżce nauki grafiki wektorowej i Corela.

Harrison Ford ma jak potwierdzić swoje umiejętności.

Jeżeli dolna kwota za wzór to za mało - proszę o tym też napisać.

Do mejla można też, (a wręcz należy!), dopisać swoje oczekiwania, wątpliwości, pytania itd. związane ze współpracą.
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Grudzień 2008, 19:25   

W takich sytuacjach ważniejsze jest portfolio a nie certyfikat to one świadczy o umiejetnościach grafika i można od razu ocenić czy ktoś jest kreatywny bo certyfikatów z kreatywności nie wydają ;)
 
 
tomaszs
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Grudzień 2008, 19:50   

Możliwe że ta opinia jest słuszna całkowicie dla zawodów artystycznych klasycznych, ale aby używać Corela efektywnie trzeba mieć umiejętności i znajomość tego programu. Sama kreatywność do tego nie wystarczy.
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 4 Grudzień 2008, 12:26   

Nabieram przekonania że wkrótce dostaniemy zaproszenie do uczestnictwa w kilkudniowym kursie zakończonym egzaminem i certyfikatem. Oczywiście niezbyt drogim :D
 
 
 
tomaszs
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Grudzień 2008, 13:42   

Chyba jako instruktor. Osoba z takim bogatym CV może tylko uczyć innych
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 4 Grudzień 2008, 22:46   

Fajne założenie przyjąłeś, tomaszs:
Cytat:
Wymagana jest znajomość Corela potwierdzona uznawanym certyfikatem.


Z tego co piszesz w pierwszym poście wynika, że nie trzeba umieć rysować, wystarczy dogłębnie znać narzędzie.

Znam mnóstwo ludzi, którzy doskonale znają budowę ołówka, ale nie dałbym złamanego grosza za ich rysunki :)
 
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 5 Grudzień 2008, 09:11   

To jak ten certyfikat jest niezbędny to proszę mi podesłać wzór, na popołudniu będę już miał gotowy. Jest ktoś jeszcze chętny? :-D
 
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 5 Grudzień 2008, 10:57   

To może ja, poproszę ... ? Co prawda, Corela znam na 0,5 %, tytuł eksperta został mi nadany honorowo za pracowitość w pisaniu postów ale z takim certyfikatem to bez żadnych obiekcji mogłabym zabrać się za projektowanie np. nadruków na koszulkach ... :lol:
 
 
tomaszs
Początkujący


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Grudzień 2008, 11:29   

Rosa

Z takim certyfikatem to możesz się zająć nawet projektowaniem galaktyki :)

BTW. Takie zboczenie Spore'owe
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 5 Grudzień 2008, 16:54   

[quote="Rosa"]To może ja, poproszę ...

załatwione :D Zdjęcie wstawić to z avatara czy to z motylkiem ?
 
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 5 Grudzień 2008, 20:51   

timex napisał/a:


Zdjęcie wstawić to z avatara czy to z motylkiem ?


Skoro mogę pogrymasić - z motylkiem :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13