Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo przedszkola.
Autor Wiadomość
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 11:44   

Z łapkami trudna sprawa jak dla mnie...z ta obwódką improwizowałem. A ja nie mam pojęcia o jakieś typografi i o skalowaniu (czytałem co nie co w necie ale nic z tego nie przyswoiłem). Umiem tylko co nie co w corelu i tyle.
Zacząłem coś robić z puzzlami ale nie mam pomysłu co na nich umieścić. Może ktoś podpowie.
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 12:17   

Trochę inny kształt matrycy .

logo 16A.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 287 raz(y) 4.08 KB

 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 12:33   

I co powiecie o tej propozycji.
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 12:35   

Dobry kierunek (pomysł z puzzlami) kolorystyka ok .Popracuj nad liternictwem krój itd,zlikwiduj podkreślenie .
Dołączam to z łapkami .Twój projekt , trochę zmodyfikowany .

Ostatnią propozycje sobie daruj.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 16:01   

Te łapki w P są całkiem spoko. No na pewno najlepsza z propozycji, heh.
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 17:44   

Nie mam pojęcia jakimi prawami się kierujecie dobierając fonty.
Następna propozycja.
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 18:03   

Gurung napisał/a:
Nie mam pojęcia jakimi prawami się kierujecie dobierając fonty.
Następna propozycja.


Obejrzyj trochę może strona będzie pomocna
http://www.myfonts.com/se...corative/fonts/

Poprzedni układ puzzli był ciekawszy ,kolorystyka również . Kompozycja leci.
to tak jak z równowagą , jeśli jej nie masz przewrócisz się .
Liternictwo nie siedzi .
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 20:47   

Ta układanka to nie jest dobry pomysł.

Ja po raz n-ty apeluję - pomyśleć nad koncepcją.
Tak samo czcionkę dobierzesz, jak już będziesz wiedział na co to komu, gdzie to będzie, po co, co ma wyrażać itd.

MEGA ciężko będzie coś sensownego zrobić tak po prostu strzelając na ślepo pomysły.
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 21:31   

Zaczyna mnie to trochę irytować. Czy puzzle nie oznaczają: nauki, zabawy, myślenia jeśli chodzi o dzieci? A różne kolory to radość i ciepłe i kolorowe spojrzenie na świat?

Zaczynam się gubić w tym projektowaniu.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 23:17   

No dobra, niech będzie : )

1. Jaka pełna nazwa przedszkola, jakie miasto, jakie osiedle?
2. Co jest przy przedszkolu, może jakiś dąb, jakieś coś, z czym się kojarzy?
3. Jaka jest misja przedszkola, co wyczytałeś na ich stronie internetowej, co jest napisane w brief'ie do konkursu? Na czym im zależy najbardziej w ofercie?
4. Jakie są "sztandarowe" kolory przedszkola? Jaki jest wystrój przedszkola?
5. Jaki image chce kreować przedszkole, na co kłaść nacisk, jakie chce generować uczucia u dzieci, u rodziców? Co sprawia, że to przedszkole jest inne niż wszystkie?
6. Gdzie będzie używane logo? Pamiętaj, że logo używa się od wizytówek po bannery zewnętrzne i folie na samochody.
7. Jakie są podstawowe informacje, które mają być na logo - podpowiedź:
raczej nie będzie to "Pierwsze Nasze Cudowne Przedszkole Regionalne numer 28 w Jakimśowiu Dolnym"
tylko np. "Przedszkole 28".
8. Logo to najczęściej logotyp + sygnet. Oba elementy powinny ze sobą współgrać. Trzeba pomyśleć jakie cechy chcemy uzyskać z czcionki... szeryf, dostojność, czy bezszeryfowo, a wtedy jakby nowocześniej?

+ milion innych kwestii
+ kreatywność
+ najpierw ołówek i czysta kartka, potem ołówek i więcej czystych kartek, a dopiero potem CorelDRAW...

...a może po prostu nie da rady wziąć udziału w konkursie? Może ten koń to zwykły pociągowiec albo na koninę, a nie do Wielkiej Pardubickiej ; )
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 8 Kwiecień 2012, 08:40   

Sponsi napisał/a:
No dobra, niech będzie : )

1. Jaka pełna nazwa przedszkola, jakie miasto, jakie osiedle?
2. Co jest przy przedszkolu, może jakiś dąb, jakieś coś, z czym się kojarzy?
3. Jaka jest misja przedszkola, co wyczytałeś na ich stronie internetowej, co jest napisane w brief'ie do konkursu? Na czym im zależy najbardziej w ofercie?
4. Jakie są "sztandarowe" kolory przedszkola? Jaki jest wystrój przedszkola?
5. Jaki image chce kreować przedszkole, na co kłaść nacisk, jakie chce generować uczucia u dzieci, u rodziców? Co sprawia, że to przedszkole jest inne niż wszystkie?
6. Gdzie będzie używane logo? Pamiętaj, że logo używa się od wizytówek po bannery zewnętrzne i folie na samochody.
7. Jakie są podstawowe informacje, które mają być na logo - podpowiedź:
raczej nie będzie to "Pierwsze Nasze Cudowne Przedszkole Regionalne numer 28 w Jakimśowiu Dolnym"
tylko np. "Przedszkole 28".
8. Logo to najczęściej logotyp + sygnet. Oba elementy powinny ze sobą współgrać. Trzeba pomyśleć jakie cechy chcemy uzyskać z czcionki... szeryf, dostojność, czy bezszeryfowo, a wtedy jakby nowocześniej?

+ milion innych kwestii
+ kreatywność
+ najpierw ołówek i czysta kartka, potem ołówek i więcej czystych kartek, a dopiero potem CorelDRAW...

...a może po prostu nie da rady wziąć udziału w konkursie? Może ten koń to zwykły pociągowiec albo na koninę, a nie do Wielkiej Pardubickiej ; )


Tak i jeszcze raz tak. Masz racje. I milion jeszcze rzeczy jak napisałeś ma wpływ tworzenie tego jedynego niepowtarzalnego LOGO. Tylko z tą różnicą, że TY mając te wszystkie dane masz już jakąś wizje (pewnie nie jedną), myślisz o wielu ustawieniach, połączeniach, kształtach, kolorystyce bo siedzisz w tym temacie. Zajmujesz się tym, jest to Twój "chleb", jesteś grafikiem. A najważniejsze, masz praktyki pewnie wieloletnie. Ja siedzę zawodowo w innej branży i corel był mi kiedyś potrzebny tylko do rysowania technicznego a dopiero teraz wchodzę i poznaje (przypadkowo) w jego możliwości. Sam widzisz po moich pracach jaki mam poziom. I nie douczę się w miesiąc do Twojego poziomu. A zresztą nawet jest mi to niepotrzebne bo nie mam gdzie zdobywać nauki, praktyki. Pozostaje tylko samo-nauka.
Logując się na tym forum miałem na myśli, żeby ktoś chociaż trochę podpowiedział mi jak poprawić technicznie te moje "loga". Nie oczekuje tutaj ze ktoś za mnie zrobi robotę.

Macie tutaj pewnie racje że patrząc na niektóre loga i strony internetowe ręce opadają. Jednak jest druga strona tego medalu. Odpowiedzialność za publikowanie tego moim zdaniem spada na komisje lub inne organy. Tak czy siak, chociaż być może kaleczę Waszą branże swoimi pracami to i tak wezmę udział w tym konkursie. Dla syna i dla siebie. A w ich gestii jest żeby nie wybierać mojego pomysłu na swoje logo. W ich gestii jest żeby w komisji był ktoś kto zna się na tym.

Więcej nie będę już wstawiał swoich zaje....prac bo za każdym razem ktoś napiszę "po raz n-ty proszę się zastanowić nad pomysłem, ideą". Pomysły jakie mam takie mam a chce tylko, żeby ktoś od strony technicznej trochę podciągnął te prace. Jeśli można to poproszę jeszcze o napisanie mi jakie dane trzeba przekazać z rysunkiem żeby przedszkole nie miało kłopotu dając do drukowania.

A przy okazji SMACZNEGO JAJKA wszystkim życzę.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Kwiecień 2012, 08:50   

Gurung...stąd mój dopisek, że może po prostu - skoro masz takie problemy ze stworzeniem czegoś naprawdę sensownego - trzeba jednak przyznać do lustra, że no akurat w tym konkursie może akurat nie wygrasz. Swoją drogą, pewnie nie jesteś jedynym mniej doświadczonym użytkownikiem, który wystartował w konkursie... i potem niestety zamiast zlecić porządne logo, takie przedszkola biorą takie prace właśnie (no offence, ale no heh) "mniej doświadczonych" i mamy na ulicach, co mamy... tak, z naszej perspektywy to wygląda "trochę" inaczej. Mniej jak zabawa, ciekawostka, bardziej jak misja ku profesjonalizmowi.

Pisząc na takim forum jak to musisz mieć świadomość tego, że no jednak krytyka będzie trochę dalej idąca. Od strony technicznej podciągać... no cóż... jeśli narysujesz domek na kartce i pójdziesz do architekta i powiesz "jestem początkujący, nie mam wiedzy, ale podciągnij mi to technicznie", no to co ma powiedzieć architekt - powie, że poczytaj o rysunku technicznym.

Ano, Wesołych Świąt.
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 8 Kwiecień 2012, 12:40   

Gurung, Sponsi wyjaśnił Ci jak krowie na rowie, ale nie dociera, więc ja spróbuję...

To jest forum programu Corel, więc i tak otrzymałeś łagodny wymiar kary.
Daj swoje logoski pod ocenę na jakiejś branżowej stronie, gdzie są wyjadacze w identyfikacji,
to poznasz prawdziwy smak porażki. Koledzy są delikatni i ja też, ale pora przyznać, że nie potrafisz wykonać tego zadania
i program nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to nie algorytm projektuje, tylko człowiek.

Daj sobie spokój (kończ Waść, wstydu oszczędź), albo zacznij od teorii i kontynuuj działanie przy innej okazji.
Choć to i tak stąd do końca świata jest, bo ciągle jest coś nowego do nauczenia.
Zajeździłeś konia. Biedna szkapa. Tego się nie robi. Amen.
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 8 Kwiecień 2012, 18:03   

Sponsi napisał/a:
skoro masz takie problemy ze stworzeniem czegoś naprawdę sensownego - trzeba jednak przyznać do lustra, że no akurat w tym konkursie może akurat nie wygrasz


Sponsi: ja o tym wiem. Wiem, że nie wygram. I nie o wygraną tu chodzi. Nie chce tylko całkiem badziewia pokazywać.
Nasuwa się pytanie dlaczego przedszkole nie zleci zrobienie loga profesjonalistom a wyłącznie namawia rodziców. Może nie chodzi im tak całkiem o profesjonalne logo? Zobaczymy.

Ja ze swej strony dziękuje wszystkim co pomogli mi w mniejszy lub większy sposób, chociaż co niektórzy nie powinni udzielać się na forum bo nie umieją pomóc a tylko krytykują.

LogoPedant: czy jak Ci tam. Za stary jestem na takie docinki. Daj na luzik.

Jeszcze jedna prośba. Napisze mi ktoś co się pisze w dokumentacji loga. Umieszcza się dane kolorów użytych czy coś jeszcze.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Kwiecień 2012, 18:41   

Gurung chcesz pogadać o tym, dlaczego przedszkola (i inne instytucje, firmy itd.) nie zlecają profesjonalnie projektu swojego wizerunku? Możemy pogadać, ale to będzie gigantyczny OFFTOP : )

LogoPedant święta są, a Ty tak ostro ; ) ale fakt... na jeszcze innych forach czy niektórych grupach na Goldenie to by zmiażdżyli totalnie : )

Co do briefu, bo pewnie o to pytasz... no to przeż podałem : )
plus 20 sekund w Google i masz:
http://www.rhemapress.pl/.../brief-logo.pdf
czyli odpowiedzi na te pytania będą w dokumentacji logo.
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 8 Kwiecień 2012, 20:29   

Gurung napisał/a:
LogoPedant: czy jak Ci tam. Za stary jestem na takie docinki. Daj na luzik.


Czytać pewnie umiesz, skoro poprawnie napisałeś moją ksywkę, więc po co się zastanawiasz "jak mi tam"?

Stary, czy nie stary jesteś, ale o projektowaniu logo nie masz zielonego pojęcia i to wyraźnie stwierdziłem.
Focha to sobie możesz strzelać w przedszkolu, a tutaj spójrz prawdzie w oczy.

P.S. Jestem wyluzowany.

Sponsi, ja nie obchodzę tych świąt, więc nie widzę różnicy. Z resztą..., dlaczego miałbym dawać łagodniejszy wymiar kary z jakiejkolwiek okazji. ;-)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 10 Kwiecień 2012, 12:24   

Cytat:
jeszcze jedna prośba. Napisze mi ktoś co się pisze w dokumentacji loga. Umieszcza się dane kolorów użytych czy coś jeszcze.


Czy tu przypadkiem nie chodzi o księgę znaku ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: