Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje logotypu i wizytówki, czyli prace blondynki samouka ;)
Autor Wiadomość
shestiger 
Praktyk



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Mar 2016
Posty: 52
Skąd: Kluszkowce
Wysłany: 10 Czerwiec 2016, 08:49   Moje logotypu i wizytówki, czyli prace blondynki samouka ;)

Zdecydowałam się w końcu pokazać kilka moich prac, myślę że wciąż się rozwijam. Przygarnę cenne wskazókwki na przyszłość :)

wizytówka1.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 526 raz(y) 742.33 KB

tutu.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 562 raz(y) 36.33 KB

wizytówka.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 459 raz(y) 387.17 KB

cmale.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 458 raz(y) 14.34 KB

wizytówka.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 440 raz(y) 417.88 KB

ubabyjagi.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 499 raz(y) 47.36 KB

sd.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 528 raz(y) 39.22 KB

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Czerwiec 2016, 21:22   

U BABY JAGI
Logo całkiem niezłe :-o Projekty wizytówki niestety mniej udany - niepotrzebne dodatki (szpulki, maszyna do szycia), tekst za blisko krawędzi i fonty. Popełniłaś jeden z poważniejszych błędów, a mianowicie użyłaś dwóch "podobnych" w kroju fontów - tego się nie robi. Oczywiście, że można łączyć ze sobą różne style (np. script z sans serif) ale nie powinno się używać podobnych (ale nie identycznych) fontów w obrębie jednego projektu. Poza tym, te dane lepiej by wyglądały napisane prostym fontem a'la Helvetica. W adresie WWW nie widać praktycznie kropek i całość dość się zlewa (nieczytelne).

ŚWIAT DZIEWCZYNEK
Bardzo spoko, jednak jestem ciekaw jak rozwiązałabyś wersję jednokolorową?

SZYDEŁKOWE CUDASIE
Logo chyba nieco przekombinowane, bo nie mogę zaleźć uzasadnienia dla tych listków... I niestety podobnie jak U BABY JAGI problemy na wizytówce.

HAND MADE BY DORA
Adresy na FB nie wpisuje się całych. Zamiast "...book.com/Hand-Made-....-6046168480" należy raczej wpisać np. "fb: Hand Made by DorA" bo jak wpisze się dokładnie tak, to jest to pierwszy wynik na liście na FB. Nikt nie będzie przepisywał tych cyferek itp.. Wydaje mi się, że dokładnie wiem, co chciałaś uzyskać, jaki efekt w tym logo i pomysł bardzo dobry, tylko wykonanie mogło być nieco lepiej zrobione - więcej pracy by to wymagało, a efekt mógłby być naprawdę dobry.

SPÓDNICZKI DLA KSIĘŻNICZKI
Koncept logo również niezły, ale chyba najbardziej kłuje mnie w oczy brak spójności elementów manekina. Korona z innej parafii niż reszta, od razu widać. Do tego te płatki (?) spódnicy są krzywe. Rozumiem, że miało to wyglądać na lejący się materiał itp. ale wyszło raczej na to, że ręka ci się omsknęła. Nie widać w tym celowości działań.

Nie odbierz moich słów opacznie, bo staram się krytykować konstruktywnie. Jeśli gdzieś miałaś jakiś pomysł, którego ja nie widzę, a ty potrafisz obronić, to dawaj, bo może się mylę ;-) Widać, że coś tam ci dzwoni pod kopułką, ale chyba jeszcze nieco brak wyczucia i nieco za mało techniki. Ale to przyjdzie z czasem. Najważniejsza jest praktyka. Już ci kiedyś wspomniałem o tym - wejdź na Corton.pl (portal to profanacja prawdziwego brandingu, ale to inna sprawa) i rzuć okiem na zlecenia (konkursy) na logo/identyfikację wizualną. Weź w nich udział. Wybierz pierwsze z brzegu i udawaj, że właśnie taki klient do ciebie zapukał. Zrobisz swoje i będziesz miała porównanie z tym co zrobili inni. Będziesz mogła porównać, wyciągnąć wnioski itp.. Obecnie Twoje prace wyglądają jak całkiem dobre szkice/pomysł/pierwsze plany. Niestety wymagają więcej pracy. Może za szybko chcesz oddać gotowy produkt klientowi? Nie spesz się. Zrób projekt, zaczekaj 2-3 dni. Nie oglądaj go w tym czasie. Następnie otwórz i zobacz, czy wszystko ci leży, czy czasem czegoś byś nie poprawiła, nie dodała, uprościła, delikatnie zmieniła... Najlepszym przykładem jest ot HAND MADE - pomysł dobry, ale jak rzucisz okiem na projekty o podobnym zamyśle to pewnie zrozumiesz o co mi chodzi.
 
 
shestiger 
Praktyk



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Mar 2016
Posty: 52
Skąd: Kluszkowce
Wysłany: 11 Czerwiec 2016, 07:06   

Baba Jaga - dawałam babce dwa projekty, drugi był całkiem inny. Bardziej prosty a wybrała ten
Świat dziewczynek - ogólnie mam tak, że kieruję się wolą klienta. Moi to rękodzielnicy i zwykle jedna wersja im wystarcza, ale fakt masz rację z jednym kolorem byłby kłopot.
cudasie - Już Ci tłumaczę, w zamyśle było szydełko z wyszydełkowanymi listkami. Pisałam tu na forum z prośbą o ogarnięcie tego bo właśnie nie dawałam rady, ale odpisali że to trudny temat więc zaproponowałam coś innego (pod szablon na jej blogu)
Dora - właśnie nie wiedziałam jak "ugryźć" temat nakierowania na fejsa...szukałam po pinterest ale nic nie znalazłam jeszcze ;)
Księżniczki - Tutaj też rolę miała opinia dziewczyny..pierwotnie dałam piękną, delikatną tiarę :/ Co do spódniczki to fakt, potrzebuje jeszcze dużo treningu z krzywymi, miało to być cos wyglądające na spódniczki tiulowe ;)

Ja Ci bardzo dziękuje, bo właśnie o takie rady mi chodziło <3 Ciagle się uczę i rozwijam ;) Muszę faktycznie pozwolić sobie chociaż na jeden dzień przerwy po zrobieniu projektu, wrócić do niego i spojrzeć na nowo.
Ktoś jeszcze się wypowie czy Shame, napisał wszystko?:D
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Czerwiec 2016, 17:33   

shestiger napisał/a:
kieruję się wolą klienta


shestiger napisał/a:
wybrała ten


shestiger napisał/a:
opinia dziewczyny


Jak dla mnie tu leży Twój problem. Co prawda omijasz w ten sposób te trudniejsze 50% pracy grafika, czyli przekonywanie klienta do swojego projektu. Pisałem już o tym. Nie możesz dać sobą kierować, jeśli ma wyjść z tego niekompletna lub kiepska praca :-/ Jasne, jak ktoś powie, że ta tiara to nie bardzo to co by chciała, to możesz zmienić, ale należy dopasować stylem resztę, a jeszcze lepiej próbować przekonać, że ta korona ma męski charakter, a nie kobiecy i dlatego tiara powinna zostać. Ty jesteś grafikiem i powinnaś wiedzieć, co jest dla klienta dobre. Uwierz mi, po 16 latach siedzenia w grafice i ok. 6 latach zarobkowego projektowania, głównie logo i innego CI mogę powiedzieć tyle - w 8 przypadkach na 10, klient się nie zna (na grafice, sztuce, kompozycji, czym tam chcesz) i nie wie, co jest dobre dla jego interesu, jeśli chodzi o logo i graficzny marketing. Częściej niż myślisz pojawia się gość, który uważa, że jego żona jest znawcą sztuki, bo dobrze dobrała kolory pokojów w ich nowej willi i wiedziała, gdzie powiesić reprodukcję Malczewskiego i że wszyscy znajomi mówią, że ma talent i w ogóle. Takich klientów należy omijać. Będą ci wymyślać i mówić, że to nie to, że mieli co innego na myśli i przeciągać cię w nieskończoność, a na końcu zrezygnują.

Druga grupa to tacy, którzy nie przyjdą i nie powiedzą "droga pani, potrzebuję logo dla mojej firmy, profil taki i tak, firma raczej stawiająca na tradycję, kolory lokalu to taki i taki, logo będzie na tym, tamtym i siamtym; jest pani ekspertem i zdaję się na panią..." jak powinni, tylko przychodzą i mówią "potrzebuję logo, okrągłe, w beżu, pistacji i złocie, aby było tam moje zdjęcie, a na dole napis XYZ, jakimś zakręconym stylem, wraz z moim sloganem «najlepsza firma na świecie i już»; w środku koła obok mojej podobizny chcę zachód słońca tęczę." - takich też wypraszaj. Wiem, że to trudne - odmówić klientowi, który chce ci dać za coś kasę, ale uwierz mi, potem się tego mocno żałuje. Tacy klienci szukają żywego ołówka, który zwyczajnie narysuje coś za nich. Niech sami bazgrolą i publikują w świat swoje badziewia.

BABA JAGA - problemem była wizytówka. Czemu jednostronna? Za dwustronną płacisz tyle samo w dowolnej drukarni. Można było inaczej to rozplanować. Głównym jej problemem nie było logo tylko dobrane fonty. Typografia to spory dział grafiki użytkowej i radzę ci się z nim bliżej zaznajomić.

CUDASIE - rozumiem, że pierwotny zamysł był inny, ale pytanie moje (nadal) brzmi - na kiego te listki? Co reprezentują? Co wnoszą? Mają jakiś głębszy sens, czy są (jedynie) odpadem niezrealizowanego projektu? Mogłaś poprzestać na kulce włóczki, mogłoby to równie dobrze wyglądać.

DORA - tutaj znów fonty i ogólne niedopracowanie. Dodatkowo, wyobraź sobie to logo w rozmiarze ok. 2,5 cm (1 cal) - nadal rozczytasz te napisy po łuku? Poza tym jest ogólnie nieładnie. Nie da się inaczej tego powiedzieć - napisy po łuku (jakie by nie były) nie są nawet wyśrodkowane. Odległości miedzy obiektami nie są symetryczne, wewnętrzny prostokąt przecina się z okręgiem, jakby przypadkiem. Poniżej na szybko zrobiłem 3 różne style tego projektu, w tym jeden (nowoczesny) w dwóch wariantach. Porównaj je ze swoim i zobacz w czym rzecz. Na pewno się połapiesz.

 
 
shestiger 
Praktyk



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Mar 2016
Posty: 52
Skąd: Kluszkowce
Wysłany: 13 Czerwiec 2016, 19:57   

Masz rację co do stawiania na swoim, coraz częściej zabieram głos i staram się przekonać osobę, że tak i tak będzie dużo lepiej. Brak mi chyba jeszcze tej pewności i zawziętości :/
Co do wizytówek, zawsze pytam się czy ktoś chce jedno czy dwustronną. Powinnam bez pytania robić obu stronną?
Cudasie - poniekąd odpadem a poniekąd wpasowują się w motyw Pani na blogu
Dora - logo było wykonywane dawno temu chyba z rok nawet kiedy "raczkowałam" , stąd liczne niedociągnięcia. Czy powinnam od siebie w prezencie podarować Pani ulepszoną wersję?
Shame Ty to normalnie mój guru :poklon :poklon :mrgreen:
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Czerwiec 2016, 20:47   

shestiger napisał/a:
Powinnam bez pytania robić obu stronną?


czy bez pytania o preferencje klienta proponować projekty wizytówek dwustronnych? Ogólnie tak, ale to zależy od ilości informacji, które na takiej wizytówce chcesz zawrzeć. Jeśli mają być szpulki, nitki i inne pierdolniki to lepiej je rzucić na tył, nawet bez żadnego tekstu. A front pozostawić na logo i dane teleadresowe. I pamiętaj - czytelnie. Wizytówka to drogowskaz i źródło kontaktu i potencjalny odbiorca nie może się zmagać z liternictwem przez pół godziny, bo oleje sprawę.

shestiger napisał/a:
poniekąd wpasowują się w motyw Pani na blogu


Super, ale nie mają żadnego związku z jej pracami czy nawet charakterem. Czy prócz szydełkowania jest również florystką albo projektuje ogrody? Nie sądzę ;-) Brak uzasadnienia dla elementu = obiekt zbędny. No oczywiście czaję, że blog w listki i w logo listki... ale motywy na blogach zmienia się jednym kliknięciem, a logo powinno pozostawać niezmienne, bo po pewnym czasie zyskuje na rozpoznawalności (w danych kręgach). Ponadczasowość to jeden z atrybutów dobrego logo.

shestiger napisał/a:
Czy powinnam od siebie w prezencie podarować Pani ulepszoną wersję?


Bo ja wiem...? Raczej bym się nie pchał i nie uszczęśliwiał nikogo na siłę, chyba, że teraz jesteś w stanie zrobić porządną wersję i wstyd ci za tamtą. Kobiecie się krzywda nie stanie, a ty będziesz się lepiej czuła. Jednak uważaj z tym, bo klient gotowy się wkurzyć, że skoro teraz dajesz coś lepszego, to znaczy, że wtedy dałaś bubel (a on za niego zapłaci)?! ;-)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14 Czerwiec 2016, 06:54   

shestiger napisał/a:
Baba Jaga - dawałam babce dwa projekty, drugi był całkiem inny. Bardziej prosty a wybrała ten


shestiger napisał/a:
Świat dziewczynek - ogólnie mam tak, że kieruję się wolą klienta


shestiger napisał/a:
Cudasie - poniekąd odpadem


shestiger napisał/a:
Dora - logo było wykonywane dawno temu [...], stąd liczne niedociągnięcia.


Hm, to może pokaż coś , z czego jesteś zadowolona.
Nie rozumiem, po co pokazujesz te prace, skoro sama o nich piszesz, że są... słabe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 15