Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlecenie platne - prosty model 3D
Autor Wiadomość
LukH
Początkujący


Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Grudzień 2016, 17:00   Zlecenie platne - prosty model 3D

Witam.

Poszukuje kogos kto moze wykonac prosty model 3D. Poprzednio korzystalem z forum graffika.pl gdzie mialem login LukH oraz swietna reputacje osoby placacej sumiennie za kazde zamowienie. Do tej pory potrzebowalem wizytowek, strony internetowej itd. Model jest potrzebny aby wykonac spinki do mankietow na zamowienie. Prosze pamietac, musi byc to koniecznie model 3D.

https://s29.postimg.org/xmiohyavb/20160929_092852.jpg

Nie wiem ile ktos moze sobie zyczyc za takie zlecenie, jestem otwarty na oferty, mysle ze w okolicach 150zl.

Pozdrawiam.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 22 Grudzień 2016, 16:50   

ja nie za bardz kumam ,czy to ma byc model interaktywny w sensie interakcji z userem np do pokazu reklamowego ,czy model wykonawczy np do druku 3D, jesli to drugie to jaki plik wykonywalny? no i trza by miec jakas rozsadna baze .bo ten rysuneczek to chba sobie zazartowales ja nawet tego odczytac nie moge :-)
 
 
LukH
Początkujący


Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 18:36   

Gość z firmy napisał, że najlepszy byłby vector PDF. Jaka ma być rozsądna baza skoro to podpis?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 18:48   

Mając na uwadze oba posty LukH'a mniemam, że chodzi o grawer na spinkach albo produkcję tychże spinek w formie tego podpisu (tylko linie grubsze żeby się trzymało), czyli coś jak to:



lub jak to:



Tylko w drugim przypadku to nie model 3D ma być, tylko zwykły wektor.

Mam wrażenie, że własnie o to chodzi, tylko albo ktoś używa określeń, których nie bardzo rozumie, albo ktoś kogoś wpuścił w maliny ;-)

Najlepiej by było, żeby autor tematu wrzucił fotę czegokolwiek, jak to ma wyglądać.
 
 
LukH
Początkujący


Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 19:07   

No właśnie nie bardzo mam cokolwiek. Chodzi o wykonanie modelu, który zostanie wykorzystany do zrobienia spinek.

http://romantavast.co.uk/bespoke-cufflinks/# Tutaj są spinki jakie wykonali do tej pory. Widziałem wcześniej więcej. Potrzebuję model 3D, tak piszą w mailach. Napisali, że może też być w Adobe Illustrator.

Tak więc masz rację, chodzi o podpis, który wkleiłem w formie 3D z grubszymi liniami żeby się trzymało. Nie wiem jak oni to potem wykonują, wytapiają czy jak, nie istotne.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 22 Grudzień 2016, 19:18   

nie wiem ale jesli to moze byc w pdf to zadel model 3d,zreszta po co ?,jesli to ma byc podpis to wystarczy to dac w wektorach z odpowiednia gruboscia lini i wykonawcy podac gruboxsc plytki z jakiej ma byc wykonane,chyba ze ja czegos nie kumam
 
 
LukH
Początkujący


Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 19:45   

Ale czy nie będzie wtedy tak, że te linie nie będą zaokrąglone?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 22 Grudzień 2016, 19:54   

przeciez dajesz front w wektorach,a jaki on bed«ie to Ty decydujesz,chcesz zaokraglony to bedzie taki,chcesz skosny to taki bedzie
 
 
LukH
Początkujący


Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 20:35   

Tak się składa, że nie potrafię tego zrobić.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 20:55   

Najlepiej podpisać się dobrym pisakiem, kolor nie ma większego znaczenia .Im większy na przykład 10 centymetrowy i grubszy podpis tym lepiej (z zachowaniem proporcji grubości do wielkości ).
Po przekształceniu w wektor ,można już bezproblemowo dostosować podpis do potrzeb.


Wielkość i grubość będzie się zmieniała proporcjonalnie ,jakość niezależnie od zmian ,będzie zawsze taka sama.

re.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 277 raz(y) 1.33 MB

 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 22 Grudzień 2016, 22:18   

dokladnie :-) nie ma co wydawac many :-) aczkolwiek many jest cool ;-) ,ale nie ma co sie dziwic forum graffika to bylo eldorado :-) mnie tam banowali tak mniejwiecej raz w tygodniu :mrgreen: koszmar normalnie :-P a wiecie za co hehe :-) no za ortografie ;-) i nie wazne bylo ze userzy zawalali PW :roll: byl tak8 moderator ktory mial to gdzies. no i boooom ,a ja to tylko pixel ztego co wiem to naprawde grubo sie kloca :mrgreen:
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 23:58   

Muszę zwrócić uwagę, że PDF pozwala na osadzanie obiektów 3D i to nawet z możliwością obrotu. Więc teoretycznie ludzie z tej firmy mają rację, że chcą 3D w PDF. Niestety, tutaj chyba nikt za bardzo 3D się nie zajmuje. Teoretycznie można najpierw wytrasować podpis, potem wrzucić go np. do AI, który ma środowisko 3D (w bardzo okrojonym zakresie), zaimportować wytrasowany podpis, nadać głębię i fazę (lub nie) i potem wyeksportować. Wszystko teoretycznie możliwe, ale wątpię, żeby ktoś się podjął.

No chyba, że jest inna opcja: że firma przyjmie TYLKO wytrasowany podpis na wektorach - zamiast gotowego modelu 3D - a wymodelują (nadadzą głębię i ewentualną fazę) już sami, wg. wymagań technologicznych i/lub wskazówek klienta. Jeśli tak, to możemy zwektoryzować ten podpis, chociaż restauro ma rację, że lepszy były duży skan, w sensie ten sam podpis walnięty markerem na kartce A4 - im większy, tym lepszy, bo większa dokładność.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23 Grudzień 2016, 09:47   

Zatrzymaliśmy się na samym podpisie i jego zamianie w wektor . Tu już powinieneś mieć pewne wyobrażenie ,nadal nie wiemy jednak jak ma wyglądać to 3D ? Może jakiś przykład podobnego produktu końcowego tej firmy .
https://www.behance.net/g...3/3D-Typography
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 24 Grudzień 2016, 14:17   

ja nadal nie kumam po co model 3d do spinki WESOLYCH SWIAT
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 15