Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd przy otwieraniu pliku .jpg
Autor Wiadomość
Tomnisz
Początkujący


Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 15:12   Błąd przy otwieraniu pliku .jpg

Mam jeszcze takie pytanie. Czy ktoś potrafiłby mi wyjaśnić, dlaczego poniższy plik z rozszerzeniem .jpg nie chce otwierać się w Corelu PHOTO-PAINCIE (wersja 9), podczas gdy wszystkie inne programy do obróbki grafiki i przeglądarki grafiki normalnie go otwierają? W PHOTO-PAINCIE zaś wyskakuje okienko z informacją "Błąd. Podczas otwierania pliku wystąpił problem".

Po otwarciu pliku w innym programie i ponownym zapisaniu już bez problemu otwiera się w PHOTO-PAINCIE, ale wiąże się z tym 2-3-krotny wzrost wagi pliku (przy zapisaniu bez kompresji) i być może też pogorszenie jakości.

Link do pliku (żeby pobrać, trzeba kliknąć po prawej stronie na "Pobierz plik" poniżej niebieskiego przycisku "Pobierz teraz"): http://uploadfile.pl/pokaz/1137726---fjme.html
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 15:44   

Tomnisz napisał/a:
Corelu PHOTO-PAINCIE (wersja 9)


To jakby nie było program z 1999 roku. W międzyczasie format JPG uległ lekkim zmianom (ostatnia aktualizacja chyba była w 2012). Może zwyczajnie ten obrazek zawiera jakieś metadane, których PP9 nie łyka? Próbowałeś na przykład odpalić DRAWa, zaimportować obraz i otworzyć go przez Edytuj mapę bitową?

PS. Mi w PP17 otwiera go bez problemów.
 
 
Tomnisz
Początkujący


Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 17:50   

Podczas importu w CorelDRAW 9 też wywala błąd ("Błąd importu. Napotkano problem przy odczycie pliku").

Jeśli u Ciebie w nowszej wersji PHOTO-PAINTA obrazek się otwiera, to trochę mnie uspokoiłeś. Obawiałem się, że może być coś nie tak z plikiem, a teraz bardziej prawdopodobne jest, że to rzeczywiście moja wersja Corela jest już zbyt stara. Choć nie pamiętam, żebym wcześniej miał kiedyś problemy z odczytem plików .jpg.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 19:54   

Też się z tym spotykam ,zazwyczaj otwierając plik w Microsoft Office PowerPoint 2003 .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13