Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić tablo w CorelDraw??
Autor Wiadomość
neomis
Początkujący


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1
Skąd: Krosno
Wysłany: 14 Czerwiec 2007, 19:12   Jak zrobić tablo w CorelDraw??

Witam!Jestem kompletnym żółtodziobem jesli chodzi o Corela.Potrzebuje zrobić tablo klasy.Ma ono liczyć 24 zdjęcia.Myślę o formacie A3 .Tylko czy ma ktoś gotowe rozwiązanie mojego problemu.Chodzi mi o to zeby zdjęcia były w ramkach a pod nimi podpisy.Żeby były rozłożone symetrycznie , równo. Zdjecia sa zeskanowane więc ich jakość nie jest rewelacyjna.Proszę o pomoc.
 
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Czerwiec 2007, 19:22   

Witam, proste ramki uzyskasz rysując np kwadrat wypełniasz go i dajesz pod spód shift Page down. Co do równości to od tego masz prowadnice, żeby sprawnie poszło włączasz w pasku poleceń/widok/przyciąganie do prowadnic..
Chyba że ramki mają być jakieś ładne to na 2 Cd znajdziesz ich dużo..

Pozdrawiam
 
 
 
makolek 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 47
Skąd: małopolskie
Wysłany: 14 Czerwiec 2007, 19:27   

myślę, że zupełnym bezsensem jest tłumaczenie laikowi i uczenie go Corela.. po to by wykonał JEDYNIE jedną robótke na potrzeby klasy .. odezwij się na GG to ci to zrobię ..
 
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Czerwiec 2007, 19:34   

Oj Panie makolek, masz Pan dużo bezsensownych myśli.

Pozdrawiam
 
 
 
makolek 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 47
Skąd: małopolskie
Wysłany: 14 Czerwiec 2007, 19:36   

nie narzekam... uczenie kogoś obsługi koparki .. by posłodził herbate.. hmmmm
 
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 15 Czerwiec 2007, 09:00   

makolek - jeśli nie chce tego robić w corelu, niech zrobi w wordzie - tam mu się samo ustawi i po kłopocie - wybierze tabelkę w celki wklei zdjęcia i do widzenia...(to bedzie łyżeczka do słodzenia herbatki:P tfu nie cierpię herbaty ;/)
natomiast, jeśli chce to zrobić w corelu, musi znać podstawy programu, a wykonywanie prac za kolejnych odwiedzających spowoduje tylko i wyłącznie jedno - gromadę nieudaczników latających ze swoimi problemami za kimś kto zrobi to za nich..

jeśli do tego dążysz - powodzenia ;) i duuuużo czasu...
 
 
 
makolek 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 47
Skąd: małopolskie
Wysłany: 15 Czerwiec 2007, 09:08   

jak do Ciebie wpadnie sąsiad.. byś mu pomógł.. powuiesz mu "zrób sobie w wordzie" ... hmmm? ... ja poprostu pomoge .. zajęło mi to 10 minut.. a bidulka ma ładne tablo. w czym problem ? dostał gotowy szablon z fotkami po korekcie.. i ok .. korona mo z głowy nie spadła :-/
 
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Czerwiec 2007, 09:45   

Cytat:
jak do Ciebie wpadnie sąsiad


Pewnie swoją koparką zajedzie na miejsce...
 
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 15 Czerwiec 2007, 15:02   

myślę Makolek, że teraz możesz zrobić ładny tutorial na temat ramek i wstawić na forum, żeby w przyszłości inne niebożątka wiedziały jak się zabrać do rzeczy i nie musiały koparkami wygrzebywać łyżeczek żeby się napić herbatki ;)
 
 
makolek 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 47
Skąd: małopolskie
Wysłany: 15 Czerwiec 2007, 22:01   

dobre :lol:
 
 
 
Gzika22 
Początkujący


Dołączyła: 22 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 22 Czerwiec 2021, 11:18   

Zagląda tu ktoś jeszcze? :D
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7670
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22 Czerwiec 2021, 11:28   

Forum działa ,jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz pomagać prosimy o konkrety .
 
 
Gzika22 
Początkujący


Dołączyła: 22 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 22 Czerwiec 2021, 11:39   

Super, dzięki za odzew. Potrzebuje pomocy w stworzeniu tablo na koniec 2 klasy podstawówki.
Wyszło to mega na ostatnią chwile, każdy z rodziców chce ale nikt się nie podejmie. Jestem laikiem jeśli chodzi o takie programy bo nigdy nie używałam, nie potrzebowałam. Niestety żaden fotograf nie podejmie się również ze względu na czas. jakieś podpowiedzi jak to ogarnąć? Dzieci jest 21.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 292
Skąd: Ziębice
Wysłany: 22 Czerwiec 2021, 13:21   

Gzika22 napisał/a:
Jestem laikiem jeśli chodzi o takie programy bo nigdy nie używałam, nie potrzebowałam. .... jakieś podpowiedzi jak to ogarnąć? Dzieci jest 21.


No to ... Ty nie potrzebujesz pomocy, a ... szkolenia skoro piszesz, że NIGDY nie używałaś Corela.

Zapytam zatem, .... jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz ?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Czerwiec 2021, 15:17   

Gzika22 napisał/a:
jakieś podpowiedzi jak to ogarnąć?.

Nie ma z tym problemu. Pierwsza, podstawowa rzecz: konspekt, że się tak wyrażę. Czyli chociażby rozrysowany na zwykłej kartce szkic...
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 22 Czerwiec 2021, 22:39   

Raczej proste:
1. Dzieci jest 21, więc trzy rzędy po siedem sztuk.
2. Format nie mniejszy niż A2 i nie większy niż B1.
3. Przygotowanie w Corelu.
4. Wydruk na folii do druku solwentowego i i przyklejenie tego na spienione PCW, a jeszcze lepiej na płycie kompozytowej (tzw. dibondzie), albo wydruk cyfrowy, gdzie każde zdjęcie będzie osobną nalepką, ręcznie naklejaną na podłoże, z czego pierwsza metoda jest szybsza.

Odnośnie punktu trzeciego, jeśli zdjęcia będą jednolite i nie będą wymagały edycji i retuszu, to sprawny operator programu wykona to w godzinkę. W przeciwnym razie zlecą godzinki.
 
 
Gzika22 
Początkujący


Dołączyła: 22 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 23 Czerwiec 2021, 01:12   

A więc tak, do tej pory bawiłam sie raczej gimpem lub photoshopem ale z takimi rzeczami jak tablo się nie bawiłam.

Uściślając dzieci jest 21 + dwie Panie w klasie. Więc łącznie 23 kwadraciki ze zdjęciami, dodatkowo na środku miałoby znaleźć się zdjęcie szkoły, (i/lub) zdjęcie klasowe a dodatkowo każde dziecko osobno (ale to nie jest koniecznością).
Ponadto każde ze zdjęć musi być podpisane imieniem i nazwiskiem.
jakiś tam koncept jest, tło również.

jeśli chodzi o jednolite tło którego niestety nie ma do końca, tzn jest gdzieś tam w klasie robione ale różnią się troche od siebie i i niestety tak ma zostać.
Rodzice w ogóle zdjęć nie chcą bo nie są im potrzebne.... :shock:

Dodam, że format całego tablo ma mieć rozmiar A4
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Czerwiec 2021, 03:32   

W takim razie czekamy na "konspekt" czy też jakikolwiek szkic. Po tym będzie już z górki...
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 292
Skąd: Ziębice
Wysłany: 23 Czerwiec 2021, 08:22   

Gzika22 napisał/a:
jeśli chodzi o jednolite tło którego niestety nie ma do końca, tzn jest gdzieś tam w klasie robione ale różnią się troche od siebie i i niestety tak ma zostać.
Rodzice w ogóle zdjęć nie chcą bo nie są im potrzebne....


Sorry, ale .... powyższy tekst jest niemal .... DOKŁADNIE taki jak od niektórych klientów, czyli ..... HGW co poeta miał na myśli :)

Poza tym, ..... nadal nie wiem jakiej pomocy oczekujesz ?

Chodzi Ci o to, że prześlesz materiały i ktoś tutaj to zrobi ? ... czy ?
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Czerwiec 2021, 09:20   

neomis, zeskanuj zdjęcia porządnie, w rozdzielczości 300 ppi (w skali 1:1) i przerób je na CMYK chyba że chcesz mieć dziadowskie tableau..
Jak już będziesz miał CMYK-owe zdjęcia odpowiednich rozmiarów, to zaimportuj je do Corela, dorób ramki, ułóż w odpowiednich miejscach kartki A3 - tak, żeby były wyrównane wg Twojego pomysłu, daj podpisy - również wg Twojej koncepcji pracy. I będziesz miał swoje wymarzone tableau. :-)
Kłopot jednak polega na tym, że nie potrafisz tego zrobić, bo nie znasz Corela.Niech więc to tableau stanie się dobrym pretekstem do poduczenia się tego programu.
A jeśli Ci się nie chce, to zleć pracę komuś, kto zna Corela, przekaż mu wszelkie materiały i makietę, wybul mu uzgodnioną sumkę i masz tableau.
I jeszcze możesz powybrzydzać. :-)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23 Czerwiec 2021, 13:17   

Szkoda czasu. Zrób sobie online: https://artesis.pl/product/tablo/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13