Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Plugin do Corela ploter Summa Markery
Autor Wiadomość
e46
Początkujący


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Konin
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 22:33   Plugin do Corela ploter Summa Markery

Witam grono znawców Corela
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję że mnie nie wyśmiejecie ;)

Przesiadłem się z plotera Mimaki na Summe i cierpię z powodu Summowego Plugina.

Czy jest opcja przerobienia makra tak aby wstawiał markery do zaznaczonych obiektów (tak robił FineCut) ? Teraz działa to tak, że wstawia do oddzielnej warstwy, ale na wszystkie obiekty.

Dodam że w Corelu (wersja X7) nie widzę możliwości edycji tego makra. Plugin instalowany za pomocą wtyczki Summa Cutter Tools. Może coś z prawami administratora ?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 22:56   

Witaj.
Walczyłem w swoim czasie z tą wtyczką, ostatecznie z niej zrezygnowałem - teraz odpalam po prostu WinPlot'a, importuję do niego plik (ai lub pdf) i plotuję. U znajomego z konkurencji wtyczka natomiast chodzi bez problemów (prawie - OPOS nie zawsze chce zaskoczyć) - ta sama wersja Corela, ten sam Windows, ten sam ploter na porcie USB.

Zamiast "kopać się z koniem" polecam eksport pliku i cięcie bezpośrednio z WinPlota - w końcu jest to program fabrycznie kompatybilny z ploterem i dodatkowo ma więcej funkcji a ustawienia są tam prostsze. Oczywiście trzeba sobie zrobić szablon OPOSa i do niego dostosowywać to co ma być nacinane ale to nawet być może lepiej, bo ma się pełną kontrolę nad projektem. Dodatkowym plusem jest możliwość powtarzania nacinania bez każdorazowego namierzania znaczników...
 
 
e46
Początkujący


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Konin
Wysłany: 6 Wrzesień 2018, 08:39   

Cysorz napisał/a:


Zamiast "kopać się z koniem" polecam eksport pliku i cięcie bezpośrednio z WinPlota
Dodatkowym plusem jest możliwość powtarzania nacinania bez każdorazowego namierzania znaczników...


Dziękuję za odpowiedź.
Używam WinPlota, i działa to zupełnie przyzwoicie z wtyczką do eksportowania. Tu nie mam problemów.

Mi natomiast chodzi o samo wstawianie markerów w Corel, jest to mało wygodne w przypadku gdy mam wiele projektów w jednym pliku Corela, bo nie można zaznaczyć co się chce oznaczyć markerami. Radzę sobie z tym wyciągając co potrzebuje do nowego projektu, ale przy ilości kilku tysięcy projektów wolałbym uniknąć dodawania kolejnych plików stąd pytanie o wstawianie markerów do zaznaczenia, a nie do całości projektu.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Wrzesień 2018, 19:21   

Ja niestety Ci więcej nie pomogę, jak pisałem powyżej zrezygnowałem z wtyczki. Zresztą mam uproszczoną pracę, bo 95% tego co tnę, to wydruki cyfrowe, więc zawsze mam ten sam format.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14